Не бояться ні живих, ні мертвих

Не бояться ні живих, ні мертвих

Клаптик лісу по вулиці Героїв в Ірпені, що під Києвом, опинився в центрі неабиякого скандалу. Адже в цьому невеличкому парку є братська могила воїнів Радянської армії, що загинули під час визволення міста у 1943 році. Утім місцеві мешканці й припустити не могли, що їхніми сусідами можуть стати скоробагатьки, адже поруч із пам’ятником Невідомому солдату, буквально на кістках 57 загиблих воїнів, вирішили будувати елітні котеджі! Обурені мешканці вулиць Натана Рибака, Героїв та Ломоносова, що оточують невеличкий парк із братською могилою, швидко самоорганізувалися, створили ініціативну групу й почали бити в усі дзвони. Почули їх поки що лише журналісти та окремі депутати Ірпінської міськради.

Аварія від «мента»

За фактом резонансної аварії зі смертельним наслідком, що сталася на вулиці Тарнавського у Тернополі з вини працівника правоохоронних органів, порушено кримінальну справу. Нагадаємо, що увечері минулої п’ятниці невідомий за кермом іномарки збив на нерегульованому пішохідному переході 64–річну жінку і втік iз місця події. Потерпіла загинула, а водія–вбивцю розшукали дуже швидко — ним виявився старший лейтенант карного розшуку Тернопільського міського відділу міліції.

Тюрма, яку вважають курортом

Тюрма, яку вважають курортом

Їдучи до Макортів, я намагався ловити себе на думці, що такого могли скоїти інваліди, досить значна частина серед яких і взагалі є вiзочниками, щоб їх запроторювати за ґрати, та ще й на тривалі терміни?! Проте начальник Софіївської виправної колонії №45 Держ­департаменту з питань виконання покарань Володимир Халавка мої сумніви пом’якшувати не збирався. Навпаки, навів вражаючу статистику — 70 зі 100 засуджених у Макортах відбувають покарання за тяжкi злочини, переважно вбивства. У цій колонії чимало кадрів, що мають за плечима по дві, чотири і більше «ходок».

Таємна кімната

У місті Лева розгорiвся скандал навколо школи №35 iз російською мовою навчання. Коли перед ремонтом комісія міськради перевіряла будівлю, виявила кімнату з написаними на стінах сатанинськими символами, зображеннями чоловічих статевих органів поруч iз християнськими іконами,  брутальними лайками та закликами до расизму. «Всіх собак» хочуть повісити на директора школи Ларису Корнійчук. Жінка ж, у свою чергу, запевняє, що знайдену кімнату здавали в оренду федерації скаутів «Галицька Русь» під керівництвом Кирила Арбатова, відомого як лідера місцевої проросійської організації «Російське молодіжне братство». Але документів, що могли б підтвердити це, в наявності не було.

Вирок «скасував» самогубством

Менше доби спромігся перебути в ізоляторі тимчасового утримання Івано–Франківського міськвідділу міліції 22–річний мешканець Надвірнянського району. Напередодні колегія суддів палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Прикарпаття визнала його винним у скоєнні крадіжок та втягненні у злочинну діяльність неповнолітньої особи.

«Випрані» мільйони

Більш ніж півтора мільйона готівкою за один день вилучили правоохоронці у фірми, що допомагала підприємцям ухилятися від сплати податків. Злочинців затримали на гарячому у двох місцях Харкова саме в момент передачі клієнтам солідних сум грошей. Того ж дня учасники спецоперації, у якій брали участь співробітники столичного Департаменту внутрішньої безпеки МВС та їхні харківські колеги, провели більше 20 обшуків в офісах приватних фірм та у квартирах організаторів конвертаційного центру.

Політ нормальний, бачу мак

Політ нормальний, бачу мак

Хто додумався з висоти пташиного польоту шукати ретельно замасковані серед кукурудзиння, соняшників чи у зовсім глухих, де й дідько ногу зламає, місцях посіви снодійного маку, достеменно не встановлено. Та для деяких закононеслухняних прикарпатських селян ця новація, схоже, справила ефект бомби, що впала з неба. Особливо для тих, хто вирощує сотню і більше цих рослин, позаяк усе, що виявлять правоохоронці понад норму, тягне за собою кримінальну відповідальність. Із цією «мужицькою арифметикою», як свідчить практика, знайомі далеко не всі цінителі маку.

Суди для Януковича

Учора Конституційний Суд оголосив рішення у справі за конституційним поданням 54 народних депутатів від опозиції щодо відповідності Конституції окремих положень Законів «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду юстиції», ухвалених новою владою у минулому році. Нардепи вважають, що так звана судова реформа сприяє залежності судової гілки влади від виконавчої (адже значно розширено конституційні повноваження глави держави). До того ж, доволі широкі повноваження Вищої ради юстиції (зокрема, щодо швидкого звільнення того чи іншого судді) не прописані в Основному законі.

Нова справа для Миколи

Учора Печерський райсуд Києва задовольнив позов екс–Президента Леоніда Кучми про визнання незаконним закриття кримінальної справи проти екс–майора держохорони Миколи Мельниченка. У постанові суду, зачитаній суддею Родіоном Кіреєвим, зазначається, що постанова Генпрокуратури про закриття справи щодо Мельниченка від 1 березня 2005 року була ухвалена без усебічного вивчення, а твердження про те, що колишній майор змушений був писати на диктофон розмови Президента у стані гострої необхідності, — немотивоване. Відтак Феміда ухвалила, що цю постанову Різницька має скасувати, а Генпрокурор має поновити досудове слідство щодо Мельниченка. Захист Кучми, зокрема адвокат Віктор Петруненко, наголошує, що Генпрокуратура не має вибору й повинна виконати рішення суду.