Науково-популярний журнал для... пенсіонерів?

Науково-популярний журнал для... пенсіонерів?

На зборах «Світлиці» у «Будинку вчителя» академік Ярослав Яцків представив новий український науково-популярний журнал «Світогляд». Він показав перші два номери журналу, розповів про те, які перешкоди зустрілися на шляху його творців, поскаржився на невдячність окремих міністерств, яким редакція розіслала пропозиції отримувати безкоштовно журнал, а вони... проігнорували цю пропозицію.

Підручники, за які ніхто не відповідає

Від якості шкільних підручників завжди залежав рівень всього навчального процесу, однак останнім часом з'явились особливі підстави перейматися рівнем освіти, яку отримують наші діти. Вже не раз писали про те, що часу на апробацію підручників для 12-річної школи немає, адже школярі вже почали вчитися за новими програмами, а отже, маємо експеримент на рівні країни.

Велика ідея маленького Кручика

Велика ідея маленького Кручика

Якби подібний ювілей трапився у містечку більш цивілізованої Європи, сценарій його святкування з солідним кошторисом ухвалили б ще на початку року. В українському ж Кручику педагоги до свята готуються самотужки. Вже зібрали благодійну пожертву батьків, «скинулися» з премії до Дня учителя і тепер чекають відгуку спонсорів на розіслані місяць тому уклінні листи.

Жив собi школярський зошит...

Жив собi школярський зошит...

«Вас, дєвушка, шо-то не устраіваєт?» — продавщиця з київської Петрівки суворо зсунула брови, спочатку неправильно зрозумівши моє белькотіння «Ой, а що це у вас — Дженіфер Лопес? А це — Брітні Спірз? А де... гм... Анна Ярославна французька, як вона сама про себе рідною кирилицею накреслила — «Регіна»? Чи якась інша відома феміна — тільки наша, українська?!» Коли ж усі непорозуміння були усунуті, ми розсталися з тьотею Сашею найліпшими приятельками: я пояснила їй, що збираю школярські зошити для колекції, і мене цікавлять їхні обкладинки найрізноманітнішого штибу (але Вінні-Пухів прошу мені більше не пропонувати — їх та інших мультяшних почвар маю вже досить). Моя нова знайома, напаковуючи мені торбинку з зошитами, тільки кивала головою: мовляв, клієнт, який платить гроші, завжди правий, хай які б там у нього не були заскоки...

Учитель! Перед іменем твоїм...

П'ятеро вчителів, які перемогли у конкурсі «Вчитель року-2006», отримали звання заслуженого вчителя, надбавку до зарплатні (20%) та грошову премію 5 тисяч гривень. Хто вони і які мають заслуги перед педагогікою, з'ясовувала журналіст «УМ».

Наша «несвоя» освіта

Сьогодні освіта, здобута в Україні, в багатьох країнах світу вважається дуже престижною. Тисячі іноземних громадян щорічно вступають до українських вузів. Тим паче що у нас значно нижчі ціни на навчання порівняно з Західною Європою чи Північною Америкою.

Макулатурся!

Видавництво «Школярик» розпочинає всеукраїнське змагання з нового виду спорту — макулатурингу. Макулатуринг як вид спорту може поєднуватися з елементами сучасного пауерліфтингу та бодібілдингу, кажуть організатори турніру. А якщо серйозно, то це загальнонаціональна екологічна акція з добровільного збору та здавання на переробку використаного паперу. І взяти участь у «турнірі з макулатурингу» на Кубок «Школярика»-2007, який стартував 20 вересня, може кожна школа, учні якої забажають покращити екологічну ситуацію в Україні.

Як пройти до бібліотеки?

Як пройти до бібліотеки?

Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Не бібліотекарів, зверніть увагу, не бібліотечних працівників, а саме бібліотек. Тобто рідна держава, яка й заснувала це свято, натякає, що воно має певне відношення до людей усіх професій, а отже, й до нас із вами. Ну раз батьківщина кличе, то принаймні сьогодні ми вирішили їй не відмовляти. І пішли до... звичайної районної бібліотеки. Саме до тієї, де, щиро кажучи, не були ще жодного разу.