Кваснєвський угору не піде
Триденний офіційний візит президента Польщі Олександра Кваснєвського, що почнеться 30 березня, обійдеться без запланованого вшанування могили Кобзаря у Каневі. Як повідомили польські джерела «УМ», цей пункт програми довелося анулювати, позаяк тамтешні комунальники вирішили перерити всю Чернечу гору, прокладаючи якісь чи то тепло-, чи то водокомунікації, а крім того, після скандального звільнення директора музею Шевченка на Чернечій горі Ліхового тимчасово закрито і сам музей. Може, про це не знають відповідальні за прийом польського президента чиновники у Києві, а то вплинули б якось на канівських «жекiвців»?..
«Сліпа» експертиза
Цими днями до України прибула група закордонних експертів, які планують провести чергову експертизу записів Миколи Мельниченка. Як повідомляє радіо «Свобода», двоє фахівців прибули з Росії та один — із Литви. Експертиза, як повідомляла «УМ», буде проводитись на кошти (850 тисяч гривень), які наприкінці минулого року виділив Кабінет Міністрів України.
Бунт на кораблі
Попри те, що депутатів, обраних в одномандатних округах, вкотре «ламають через коліно» (почалося це ще тоді, коли на початку каденції нинішнього скликання ВР чи не сотню таких кадрів, буквально «затискаючи пальці у дверях», «приєднали» до пропрезидентської більшості), примушуючи голосувати за закон про стовідсотково пропорційні вибори до парламенту, серед них усе-таки залишилися ті, хто не побоявся вголос висловити свою позицію. Учора четверо нардепів вийшли з депутатської групи «Народовладдя», яку очолює Богдан Губський (тепер у її складi 18 «багнетiв»). Василь Гаврилюк, Орест Климпуш, Олексій Козаченко та Володимир Шкляр таким чином показали, що обурені поведінкою фракції, яка не підтримала їхню пропозицію про неприйнятність голосування за «пропорційний» законопроект.
Стеля недоробленої політреформи — на висоті 266?
У тій атмосфері, яка панувала вчора в кулуарах Верховної Ради, мабуть, можна було вішати сокиру — напруга, що витала в повітрі, точно не дала б їй упасти. А все через закон про вибори народних депутатів. Як уже не раз розповідала «УМ», без ухвалення й підписання Президентом цього законодавчого акту, згідно з яким вибори до парламенту відбуватимуться лише за партійними списками, ліва частина сесійної зали нізащо не проголосує за внесення змін до Конституції. Натомість абсолютна більшість мажоритарників просто криком кричить (переважно в душі) про те, що приймати такий закон — означає порушувати їхні права і права їхніх виборців, що пропорційна система недосконала, що... аргументів у «одномандатних» парламентаріїв не бракує. Але при цьому вони, бідолахи, безперечно, проголосують за стовідсотково пропорційний законопроект. А куди подітися, якщо Папа наказали? Натомість опозиція (йдеться про «Нашу Україну» та БЮТі), яка давно й послідовно виступає за перехід на «пропорційку», у цьому випадку чудово розуміє, що прагнення «більшовицьких» керівників якомога швидше «протиснути» виборчий законопроект продиктоване лише наказом зверху, бо з якихось невідомих і незбагненних причин Банковій не терпиться проштовхнути політичну реформу «тут і тепер», ну от просто негайно.
«Феномен Сороса» по-медведчуківськи
Він брав пряму й опосередковану участь у низці державних переворотів. Його компанії й фонди висмоктували й висмоктують ресурси з країн «третього світу», перетворюючи їх на злиденні колонії США». Останній його проект — «Наш президент — Віктор Ющенко». Привести «месію» до влади американський спекулянт планує за допомогою «каштанової революції» на кшталт «революції троянд» у Грузії, якою він дуже «пишається».
Біжи, реформо,біжи!
У першій половині вчорашнього дня парламентарії, в серцях яких палає дух політреформи, намагались викроїти якомога більше для роботи «пiд» зміни до Конституції. Спершу планувалося, що Верховна Рада прийме рішення про проведення голосувальних днів, окрім «законних» вівторка та четверга, у середу (себто вчора) і в п'ятницю, а також про проведення пленарних засідань 30-31 березня замість того, щоб роз'їжджатися по областях, округах тощо. «Понадплановий» час депутати хотіли використати на розгляд політреформи, а точніше, законопроектів про пропорційні вибори до ВР (за вівторковою домовленістю цей закон мав би розглядатися сьогодні) і до місцевих органів влади (розгляд — у п'ятницю).
Заведи спецрахунок — і спи спокійно
Першого квітня буде не до сміху великим підприємствам-експортерам, адже в День дурня над ними розпочнеться експеримент Кабінету Міністрів щодо виплати експортного податку на додану вартість. Експеримент, ідейним натхненником якого виступає перший віце-прем'єр та міністр фінансів Азаров, передбачає, що відрахування до держбюджету ПДВ та обігу коштів податку відбуватиметься через окремі рахунки. Основне завдання таких спецрахунків, пояснив Микола Азаров, — по-перше, вирішити проблему адміністрування ПДВ, по-друге, автоматично компенсувати його з держбюджету і, найголовніше, звести до мінімуму махінації з поверненням коштів.
Ромни: застосування «сумського варіанта»?
Наступних вихідних має бути обраний голова Ромен, одного з провідних міст Сумщини. Рішення про ці вибори прийнято у грудні минулого року. Відставка попереднього міського голови Миколи Лаврика була доволі несподіваною. Обраний уже за нині діючого обласного голови Володимира Щербаня, він ніби влаштовував його команду. Важко сумніватися і в ділових якостях Лаврика — колишнього керівника роменського об'єднання «Талан», одного з найуспішніших підприємств не лише області, а й галузі на той непростий час занепаду економіки. Та все ж формулювання «за станом здоров'я» загалом було сприйняте з недовірою.
Вирок Прилук
«До падіння режиму залишилося... днів», сповіщає інформаційний стенд на балконі офісу блоку «Наша Україна — Народний рух України» у, здавалося б, спокійному райцентрі Чернігівщини — Прилуках. Цифра на одному з будинкiв у центрi мiста змінюється щодня. Учора, приміром, було 222, що й зафіксував об'єктив фотокореспондента «УМ».