Дорога моя школа

Дорога моя школа

Як повідомляє лондонська газета Evening Standard, донька екс–президента і дружина українського мільярдера Віктора Пінчука Олена Франчук за рекордну ціну купила розкішний п’ятиповерховий будинок на вулиці Upper Phillimore Gardens, що в самому серці столиці Великої Британії. Досі найдорожчим помешканням вважали будинок у тому ж таки районі Кенсінґтон, який за 134 мільйони доларів придбав металевий «магнат» Лакшмі Міт­т­ал. Під­твердити інформацію про дорогу покупку Олени Фран­чук в Україні наразі так ніхто і не береться. У Фонді Віктора Пінчука коментувати цю інформацію відмовилися, а сама пані Франчук, як повідомила «УМ» її прес–секретар Ірина Танько, «наразі на зв’язок не виходила».

На згарищі залишив «автограф»

На згарищі залишив «автограф»

Позавчора в Шевченківському рай­оні Києва за невідомих причин виникло дві пожежі. Одна сталася по вулиці Шолуденка, де в коридорі на першому поверсі житлового будинку спалахнули старі речі. Дим швидко розповсюджувався, тому, аби уникнути жертв, пожежникам довелось терміново евакуювати двадцять осіб. У другому випадку займання сталося на вулиці Мануїльського, 5/9, близько восьмої вечора. І, що цікаво, знову ж таки в загальному коридорі. На щастя, в обох випадках обійшлося без жертв. Увагу ж пожежників привернула іграшка–брелок, залишена на місці події, з написом «Я можу бути скрізь і всюди, спостерігати за тобою», підпис: «Кат–невидимка».

День як бонус

День як бонус

Cаме лише слово «високосний» навіть упевнену в собі людину примусить задуматись. Відтоді як людство перейшло на григоріанський календар, вважалося, що високосний рік не віщує нічого доброго. Чи не головний народний забобон — у такий рік не варто розпочинати доленосних змін, а особливо укладати шлюби. «Високосний» шлюб, мовляв, нещасний. Ніхто і не зважає на те, що саме у високосний рік було ухвалено Конституцію, відбулася Помаранчева революція, Україна перейшла на свою національну валюту — гривню. Чим погано?
Думки більшості науковців давно розходяться з народними забобонами: лихі стереотипи про високосний рік вони не підтверджують. А от лікарі і метеорологи не заперечують: у високосний рік частішають інфаркти, інсульти та онкологічні хвороби. Особливо не люблять цей рік гіпертоніки: стверджують, що болить голова, стрибає тиск і ниє серце. Де ж ховається правда? Чи справді причиною людських нещасть є невеличке зміщення в календарі?

Президент — «вузам»: не хочете — змусимо!

Віктор Ющенко вирішив узяти освітянські питання під свій контроль, і на позавчорашній нараді за участі освітян та керівництва профільного міністерства поставив перед посадовцями низку завдань. У першу чергу Президент наголосив на проблемах дошкільних закладів на селі. Адже, за його словами, на сьогодні дошкільна освіта є у 68 відсотках міст і менш ніж у 30% сіл. «Нині з різних причин не працюють 1,6 тисячі таких закладів, з них 1,4 тисячі — через відсутність або нестачу коштів», — додав глава держави.

По «черв’яку» на користувача

Згідно з даними аналітичного звіту австралійської компанії РС Tools, яка займається виготовленням антивірусного забезпечення, лідером «чорного списку» «виробників» комп’ютерної зарази у світі цьогоріч стала Росія, випередивши Китай і США. Таким чином, наша сусідка отримала статус найбільшого світового генератора шкідливого програмного забезпечення, виробляючи близько 28 відсотків усіх світових вірусів.

З підземки — у небо

НП трапилася вчора об 11:30 на станції метро «Вокзальна». Як повідомили «УМ» працівники метрополітену, самогубцею виявилась 22–річна студентка Кривошей Т. І. «Оскільки поїзд не встиг виїхати з тунелю, пасажирів організовано вивели на платформу через головний передній вагон», — розповіла начальник прес–служби КП «Київський метрополітен» Надія Шумак.

Нищать по дошці

Нищать по дошці

Як повідомили «УМ» працівники музею, позавчора вночі невідомі зловмисники зірвали дерев’яні дошки з ґанку музею Кобзаря, серйозно пошкодивши його. За словами працівників музею, їм неодноразово доводилося мати справу з хуліганами, адже історична пам’ятка розташована просто посеред парку.

Весь у батька

Двоє затриманих чоловіків і підліток протягом трьох років орудували в чотирьох районах на Хмельниччині та Вінниччині. Як розповіли в Новоушицькому відділенні міліції Хмельницької області, злодії не цуралися будь–якого краму. «Обчищали» крамниці, аптеки, школи і навіть дитсадки! Окрім грошей, забирали консерви, цигарки, ковбасу, пельмені, виносили телевізори, музичні центри, магнітофони ще й запальнички! — повідомив «УМ» керівник сектору Новоушицького райвідділку міліції Олександр Трубицький. — Одному з крадіїв було 34 роки, іншому — 19. Їм допомагав дванадцятирічний син одного з затриманих. Злочинці пересаджували дитину через магазинні ґрати, і вона передавала дорослим поцуплені речі. Опісля хлопчину змушували ще й продавати крадене».

Протест колесами

Протест колесами

«Ні експертиментам над перевізниками!» — із такими гаслами дороги столиці заблокували приватні перевізники в рамках Всеукраїнської акції протесту. Основними вимогами обурених водіїв було скасування запроваджених у травні минулого року узгоджень для нерегулярних перевізників і введення у вересні минулого року повної заборони на експлуатацію переобладнаних під пасажирські вантажних автобусів.

Не потонути б у нечистотах

На Бортницькій станції аерації, що очищає каналізаційні води з усього Києва, б’ють на сполох. Усі площі, так звані поля мулу (а це понад 270 гектарів. — Авт.), відведені для збору відходів життєдіяльності людини, переповнені «по зав’язку». Роботу станції, яка фактично очищає 1 300 000 кубічних метрів фекалій на добу, наразі призупинено. За інформацією екологів, частково і через велику концентрацію важких металів у нечистотах.