Зустрілися якось Фройд із Шекспіром

Якби ви знали, скільки літературного матеріалу для майбутніх безсмертних поем та вистав ховається під архівним пилом. Шекспірівські пристрасті! Кохання і смерть, підступність та зрада... Ні, не рідній радянській батьківщині, а чисто по-шекспірівськи: дружині або чоловікові. Одна біда: Шекспір чомусь писав про королів та принців. Іноді, щоправда, опускався до «пересічної» аристократії. Тому важко уявити, як, скажімо, Дездемона загортає у позавчорашню «Правду» ковбасу із цибулею на тормозок і чимчикує по полю до шахтного шурфа на чергування. Легше побачити Отелло в шахті: там із вибоїв після зміни усі вилазять такими маврами... От тільки б не перелякався уславлений венеціанський кондотьєр видовища палаючих на лобах коногонок. Міг би подумати, що то його якісь циклопи заскочили...

Луганським АЗС закон неписаний

Почалося все два тижні тому, коли після раптового стрибка цін на нафтопродукти в Луганську не вийшли на роботу водії приблизно третини великогабаритних автобусів найдовшого в місті і найбільшого за обсягами перевезень 114-го маршруту. Свої дії вони, як і слід було очікувати, пояснювали подорожчанням бензину і надмірною кількістю пасажирів, що користуються правом на безплатний проїзд. Дехто з водіїв на маршрут тоді вийшов, але повісив на вході оголошення, що пільговики віднині мають платити половину ціни за проїзд — 25 копійок. Пенсіонери образилися, влада полякала перевізників вилученням ліцензій — і все начебто заспокоїлося. Однак ненадовго.

Сто кінських сил

Сто кінських сил

— Пливуть два козаки в човні, тихо теревенять між собою. І, як годиться, настає хвилина, без якої не обходиться жодна чоловіча розмова. Один у іншого питає: «Слухай, а ти жінок любиш?» — «Ой, куме, як їх люблю! Я їх так люблю, так люблю... Ну, ото... пошти, як коней!» Цією приказкою український козак Гарбуз намагався пояснити журналістам, чому ці чотириногi красені займають таке місце в його житті. Вийшло, мабуть, не зовсім відповідно до законів логіки, однак максимально переконливо...

Був у перебудови початок...

У луганської обласної влади дійшли, нарешті, руки і до самодіяльних архітекторів. Тобто до тих власників квартир у багатоповерхівках, хто перебудовує свої помешкання на власний розсуд. Влада навіть встановила діагноз цієї комунальної хвороби, судячи з усього, доволі близький до істинного. «Відсутність на даний час чіткого контролю, принциповості тих керівників, які відповідають за цю сферу, їх корумпованість призводять до серйозних порушень в експлуатації житлових будинків новими власниками», — так сформулював проблему перший заступник голови обласної держадміністрації Валентин Дзонь. Валентин Михайлович доручив розглянути ситуацію, що склалася, на найближчому розширеному засіданні Координаційного комітету з боротьби з корупцією та організованою злочинністю в області, що саме по собі вже свідчить про серйозність його намірів. Він додав, що «відповідні рішення» будуть прийняті по наслідках засідання.

Копати вам не перекопати

Копати вам не перекопати

Луганщина стала першою областю, яка спробувала загнати самодіяльний вуглевидобуток у легальне річище. Обласна рада в минулому році навіть створила в надрах своєї структури відділ природних ресурсів, до функцій якого належить узгодження матеріалів для отримання ліцензій на розробку корисних копалин. Казати про бодай часткове вирішення проблеми не доводиться — офіційні органи обласної влади навіть приблизно не знають кількості «неофіційних» шахт, що розташовані на її території. На недавньому засіданні Луганського прес-клубу Українського центру освітніх реформ називали різні цифри: від двох сотень до півтори тисячі. Однак перші кроки вже зроблено, і, судячи з усього, у правильному напрямi.

А поні теж коні, бо i їх крадуть

Луганська міліція, мабуть, уперше за багато останніх років зіткнулася з такою крадіжкою: у самісінькому центрі міста, поруч iз будинком обласної держадміністрації, серед білого дня зникли двоє мініатюрних конячок-поні. Зникли разом із візками, в яких каталися маленькі луганчани та гості міста. Потерпілий, місцевий приватний підприємець, звернувся по допомогу не лише до Ленінського райвідділу міліції, а й до відділків, що обслуговують території навколо обласного центру. І ось після кількаденних напружених пошуків Центр громадських зв'язків обласного управління МВС повідомив, що поні знайдено.

Для конкурсу — «нельотна погода»

З лютого нинішнього року Фонд держмайна України намагався продати 86,98 відсотка акцій ВАТ «Авіакомпанія «Луганські авіалінії». Стартова ціна становила 2 мільйони 604 тисячi гривень. Два місяці чекали на покупців, однак жоден чомусь так і не побажав стати власником потенційно дуже прибуткової компанії. Адже достатньо подивитися на карту, аби помітити: Луганськ лежить на перетині шляхів з Європи в Азію і з Центральної Росії на Кавказ.

Тепла зима ЖЕКи не зігріла.

Якось не свідчить нинішня ситуація про плідність реформаторських зусиль Кабміну. Принаймні у житлово-комунальному господарстві. Хоча Віктор Янукович уже встиг розрекламувати свої проекти щодо цієї невдячної сфери соціально-економічного буття, навіть у покірній йому Донеччині народ не витримав зростання тарифів і почав доволі масово виходити на вулиці.

Не такий страшний «монстр», як на це сподівалися

Півроку тому, заганяючи міськводоканали під дах загальнообласного водопостачального монополіста «Луганськвода», автори проекту не скупилися на обіцянки поліпшити, покращити, збільшити... Зокрема, покращити стан розрахунків: за воду — з клієнтами, за спожиту електроенергію — з «Луганським енергетичним об'єднанням». Оскільки, як уже не раз повідомлялося, останнє вкрай незадоволене тим, як з ним розраховуються водопостачальники. Остання домовленість між двома монстрами обласного масштабу, досягнута за сприяння облдержадміністрації, виглядала так: електропостачання не відключатимуть, якщо «Луганськвода» платитиме мінімум на рівні 60 відсотків.

Копанка як братська могила

У саморобній нелегальній шахті-копанці на території Сніжнянської міськради (Донецька область) загинули троє мешканців Красного Луча, що на Луганщині. Начальник краснолуцького загону Державної пожежної охорони Валерій Григор'єв, який брав участь у ліквідації наслідків аварії, повідомив, що причиною смерті чоловіків, наймолодшому з яких — 29 років, а найстаршому — 40, стало, за попередніми даними, отруєння чадним газом. За словами Валерія Олексійовича, пожежі в шахті не було.