Для нас партнерство — західне

Учора в Празі відбувся установчий саміт «Східно­го партнерства» — ініціативи Європейського Союзу, яка може пришвидшити євроінтеграцію України. Нашу дер­жаву на саміті представляв Президент України. Прем’єр–міністр відклала візит до Чехії у зв’язку з поїздкою до Дніпропетровська, де відбулася пожежна трагедія.

Яка Конституція — таке тлумачення

Конституційний Суд постановив, що внесення кандидатур Прем’єр–міністра та пропозицій до складу Кабінету Міністрів «належить виключно до повноважень коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, сформованої згідно з частинами 6,7 статті 83 Конституції України». Таке рішення тлумачі Основного закону ухвалили, розглянувши подання Президента.

Несолодке життя «солодкої» парочки

Чотиримісячна відсидка одного з лідерів Партії регіонів Бориса Колесникова у СІЗО в 2005 році чимось нагадує стиснуту пружину. Спершу ця справа мала вигляд програшної для депутата–«регіонала», а тепер вона рухається у зворотний бік, зачіпаючи все нові фігури. Так, у цій справі сплила постать Петра Порошенка — людини, яка чотири роки тому працювала секретарем Ради нацбезпеки та оборони.

Блокувальний ІНТЕРес

Блокувальний ІНТЕРес

Останній тиждень Великого посту в парламенті має, за традицію, бути вельми гарячим. Особливо в роки, що передують президентським виборам. Згадайте 2004–й: християни пекли паски й розписували писанки — а Верховна Рада в Чистий четвер розглядала проект змін до Конституції, «кучмісти» правдами і неправдами намагалися протиснути зміни в Основний закон, але зібрали тільки 294 голоси.

Як павуки в банках

Про тендери в Україні уже б можна було написати багато гостросюжетних томів. Часто їх наслідки стають причиною скандалів. Черговий із них зачепив інтереси народних депутатів. Учора голова регламентного комітету Верховної Ради Олександр Єфремов звернувся до спікера з вимогою провести розслідування щодо залучення нового банку для обслуговування заробітних плат, перерахованих помічникам депутатів. Замість банку «Надра» цю функцію нині має виконувати «Альфа–банк».

«Іду на вибори»

Віктор Ющенко підтвердив згоду раніше піти з посту Президента, якщо політикум домовиться про одночасні вибори глави держави та парламенту. «Дострокові вибори — не трагедія. Я говорив про це і рік, і два роки тому, і зараз, адже Верховна Рада в нас — постійне джерело кризи, — заявив Ющенко в інтерв’ю газеті «Коммєрсант–Україна». — Але проведення виборів для мене не є самоціллю. Головне — уникнути старих помилок у новому парламенті».

М’ясо як кава

Віктор Ющенко піддав критиці уряд за те, що той став організатором незрозумілих схем завезення м’яса в Україну. На його думку, непродумана і недалекоглядна політика Кабміну призводить до критичного стану українського тваринництва. Про це Президент сказав під час наради з питань фінансового стану підприємств АПК та ситуації у тваринництві, яка відбулася вчора в Яготині на Київщині. Глава держави нагадав, що на виконання його доручень правоохоронці ліквідували зловживання під час пільгового ввезення м’яса в Україну. «Зараз ця позиція знову відтворена, і я знову даю доручення прокуратурі пройти весь ланцюжок, всю дорогу, як м’ясо за 80 центів потрапляє на український ринок», — сказав глава держави.

Меру «Байкал» — по коліна

Міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк, який часто потрапляє у всілякі пригоди, став героєм «бойовика». Позавчора ввечері Ратушняку довелося зустрітися віч–на–віч з озброєним молодиком. Інцидент стався близько 18–ї години, коли мер повертався з роботи. Ратушняк вирішив зупинитися біля будівлі хімічного факультету Ужгородського національного університету, щоб подивитися, як будівельники ремонтують дорогу.

Партія без кількох нот

Уперше з кінця грудня президія партії «Наша Україна» зібралася на засідання. Позавчора ввечері за одним столом зустрілися й ті «нашоукраїнці», які увійшли до пропрем’єрської коаліції, і ті, які належать до меншості в парламентській фракції. Президія не прийняла рішучих кроків на далеку перспективу, але домовилася скликати політраду партії на 16 травня, а в червні провести з’їзд.