Не кажи гоп, поки не нагрієшся

Не кажи гоп, поки не нагрієшся

Ситуація із опалювальним сезоном у Луцьку знову вийшла не те, що з–під контролю, а взагалі втратила будь–яку логіку дій тих, хто так чи інакше до цього причетний. Початку сезону гарячих батарей в обласному центрі Волині передувала кількамісячна боротьба міської влади з приватною енергетичною компанією «Луцьктеплоенерго», що у сумнівний спосіб свого часу приватизувала стратегічну для міста найбільшу котельню на вулиці Карбишева. Спершу компанія шантажувала владу і місто, три місяці не подаючи гарячої води у кілька мікрорайонів міста. І тільки привид холодів, що наближалися, змусили міського голову вдатися до радикальних дій і самовільно розпломбувати котельню й дати людям воду й тепло вчасно, тобто з 15 жовтня.

Бульбяна стратегія: краще менше, але краще

Бульбяна стратегія: краще менше, але краще

Уявити життя українця без картоплі й сала — просто неможливо. Та, виявляється, не такі вже й дурні ми у своїй любові до цих двох національних продуктів. Сало — це ціла комора вітамінів, амінокислот і ще всіляких корисних для організму речовин. А картопля — це те, без чого людство взагалі не може вижити.
У село Рокині, де розміщений Волинський інститут агропромислового виробництва, в останні кілька років восени та наприкінці зими їдуть та їдуть вантажівки з українського сходу та півдня. Ділові люди і фермери вже підрахували, що, купивши недешеве елітне насіння, вирощувати картоплю навіть на їхніх поливних землях все одно вигідніше, аніж готову закупляти на тій же Волині. Тому приїжджають до Рокинів за елітною насіннєвою картоплею, вибір якої тут великий.

Артур Айвазян: Не можу без борщу. А після Олімпіади — без качки по-пекінськи

Артур Айвазян: Не можу без борщу. А після Олімпіади — без качки по-пекінськи

На успішних для України Олімпійських іграх2008 наші атлети здобували медалі як прогнозовано, так і неочікувано. Приємним сюрпризом стало «золото» Артура Айвазяна в стрільбі з гвинтівки з 50 метрів лежачи, адже для 35річного спортсмена воно виявилося першою індивідуальною відзнакою на змаганнях такого високого рівня.
У Пекіні українець просто вразив усіх своєю стійкістю. Він стріляв настільки чітко, що сумнівів у закономірності його тріумфу ні в кого не виникло.

Знайти контакт зі світом

Знайти контакт зі світом

Минулого тижня волиняни (уже вчетверте за останні роки) приймали відомих у світі фахівців у галузі інтеграції та соціалізації дітей з особливими потребами. Упродовж п’яти днів роботи Міжнародної науково–практичної конференції провідні спеціалісти США в галузі дитячої неврології та логопедії читали лекції для волинських лікарів, педагогів, батьків, а також проводили майстер–класи для дитячих психологів і логопедів. Від медиків, які працюють із хворими дітками, «УМ» дізналася про роль батьків у реабілітації аутистів, про задум створити реабілітаційний центр на базі сиротинця в Луцьку, про «мільйон на крихітку» і про те, чому Америка давно забула, що таке дитячий будинок.

Сальний торт

Сальний торт

Мода на «найбільше» захопила в полон чимало українських міст: найбільший вареник, найбільша галушка, найбільший пиріг тощо. У погоні за славою Луцьк свій вибір зупинив на салі. У неділю тут відбувся вже третій чемпіонат «Із любов’ю до сала». Луцьк устиг увійти до Книги рекордів України своїм найбільшим і найдовшим салбургером, а тепер замахнувся й на світовий рекорд.

Нічне тепло — надійніше

Луцькій СШ № 12 по–доброму заздрять, напевне, всі дошкільні й освітні заклади міста. Поки дітлахи та школярі мерзнуть у холодних приміщеннях в очікуванні опалювального сезону, учні цієї школи вже гріються від... стін. Днями тут презентували пілотний проект альтернативного теплопостачання, який до цього успішно впроваджувався лише у невеликих сільських школах. З допомогою теплоакумулюючої системи «Тропік», принцип роботи якої базується на використанні нічної електроенергії, яка вдень перетворюється на тепло, можна підтримувати у приміщеннях, де обігріваються стіни, стабільну температуру.

Батарея, вогонь!

Батарея, вогонь!

Низка областей просто не може вчасно розпочати опалювальний сезон, адже подекуди влада віддала функції теплозабезпечення приватним фірмам, які тепер можуть крутити тарифами, як циган сонцем. В інших регіонах лише з настанням жовтня влада взялася за заміну теплотрас. Відтак не варто відкидати і повторення біди, яка тогоріч спіткала Алчевськ. Що й казати, якщо навіть у Києві комунальники не зважають на киян, котрі мешкають сьогодні в ще холодних «хрущовках», і обіцяють дати «тепло» лише з настанням справжніх, очевидно, «мінусових», холодів. Хоча і за таких умов можна знайти свої «плюси»: напередодні дострокових парламентських виборів український народ отримав ще одну можливість, аби сказати уряду про його незадовільні дії. Принаймні в питанні підготовки до опалювального сезону і зростанні плати за тепле житло й гарячу воду.

Шукай корупцію на дорогах

Минулого тижня на Волині політичні пристрасті між давніми опонентами у місцевій владі — БЮТ і «Нашою Україною» — вийшли на новий виток, що й не дивно з огляду на позачергові вибори. Група народних депутатів-БЮТівців, до числа якої увійшли вихідці з Волині (окрім Павла Мовчана), звернулася з листом до свого партійного лідера і Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, звинувативши голову Волинської облдержадміністрації Миколу Романюка у причетності до тіньових схем відмивання грошей на будівництві доріг. Причиною звернення стало усунення від виконання обов’язків начальника обласного Укравтодору Володимира Єрка. У цій відставці нардепи з подачі своїх волинських однопартійців побачили «руку Романюка» та його команди. І доповіли Юлії Володимирівні.

Рибні війни

Рибні війни

Десять років тому Волинь дала зелене світло загалом добрій справі — водойми області почали здавати в оренду. Та, як показало життя, навіть добра справа в наших українських реаліях може стати гальмом і навіть детонатором суспільно небезпечних процесів. Десятиріччя водної оренди висвітлило чимало граней цієї проблеми, яку намагаються так–сяк розв’язувати на місцевому рівні. Але через те, що немає чіткої правової бази, яка регулювала б стосунки орендаря та громади, перетягування ковдри різними міністерствами і відомствами на свій бік зробили заручниками невизначеності як тих, хто відважився взяти в оренду водойму, так і місцеві громади, інтереси яких деякі новоявлені господарі стали відверто зневажати. Війна за рибу час від часу відгукується гучними скандалами, де в протистоянні сходяться ті ж самі конфліктуючі сторони. І в кожної з них — своя правда...

На роботу — у власний двір

До такого експерименту вдалися Луцький міський центр зайнятості та комунальники. Вони вирішили залучити безробітних, у яких закінчився термін виплат, до громадських робіт. Об’єкти вибрали такі, що постійно потребують робочих рук — міські парки та двори багатоповерхівок. Із двома житлово–комунальними підприємствами міста та дирекцією парку вже погоджено кількість першої партії залучених до громадських робіт осіб.