Комуняки за Збручем

Цікава вийшла арифметика з новоствореними виборчими комісіями на Тернопільщині. За підрахунками активістів громадянської мережі «Опора», найбільше місць у тервиборчкомах мають... комуністи. І це в області, де Компартія аж ніяк не користується популярністю і не відзначається активністю в політичному житті. Як повідомив «УМ» регіональний координатор «Опори» Святослав Липовецький, на другому місці — «регіонали», потім — члени Народної партії Володимира Литвина. Тобто вся вершина п’єдесталу — за представниками коаліції.

Кобзар по–тернопільськи

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк підписав доручення про підготовку до відзначення 200–річчя з дня народження Тараса Шевченка та про створення обласного музею Тараса Шевченка. Як відомо, досі в Україні є лише три музеї Шевченка — Київський національний музей, Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» та Шевченківський національний заповідник у Каневi. Відтак тернопільський стане четвертим за рахунком і, як стверджує головний ініціатор, «губернатор» Михайло Цимбалюк, єдиним у своєму роді, оскiльки матиме статус обласного і народного.

Тернопільські «перебіжки»

Тернопільські «перебіжки»

На недавній сесії Тернопільської обласної ради мав місце вельми прикрий для патріотичних сил факт. Вісімнадцять депутатів — п’ять членів фракції Блоку Литвина (тобто вся в повному складі), 12 із 20 представників «Єдиного центру» та один «нашоукраїнець», голова Гусятинської райдержадміністрації — увійшли до міжфракційного провладного об’єднання «Стабільність і реформи». Об’єднання це було створене тернопільськими «регіоналами» ще під час президентських виборів і тоді називалося «Янукович — наш Президент». До угруповання довгий час входили винятково члени фракції Партії регіонів, і ось тепер воно приросло одразу аж такою кількістю людей з інших політичних сил. Притому що частина з них досі не була помічена в жодних симпатіях до партії влади.

Щоб була у нас гречка, а не суперечка

Щоб була у нас гречка, а не суперечка

...Відвідавши напередодні написання матеріалу три тернопільські магазини, автор цих рядків в одному знайшла гречану крупу по 15 гривень за кілограм, в іншому — по 17, а в третьому сказали, що вже два тижні взагалі її не одержували. А що кажуть самі виробники?

Тернопільщина взагалі–то не спеціалізується на гречці, значно більше вирощують її на Поліссі, Полтавщині, Черкащині, Сумщині. Зате саме в Тернопільській області живе і серйозно займається «гречаною справою» один із найбільших нині в Україні знавців цієї культури — і в теорії, і на практиці — Ігор Марусяк. Тож маршрут журналістського відрядження «УМ» проліг у Заліщицький район, де Ігор Михайлович очолює сільськогосподарський кооператив «Ратай».

Бог за ґратами

Бог за ґратами

Не було б добра, так лихо допомогло. Це народне прислів’я стосується певним чином і колишнього монастиря отців Бернардинів, що в райцентрі Бережани Тернопільської області. Зведений у 1683 році бароковий костел святого Миколая з прибудованими до нього келіями, він потім частково перетворився і у фортифікаційну споруду, а після приходу радянської влади перестав діяти. Під час Другої світової там розташовувалася школа, відразу після війни — притулок–інтернат для сиріт. А вже в середині 50–х у будівлі оселили спеціальне профтех­училище для важких підлітків, яке поступово перетворилося у виправно–трудову колонію для неповнолітніх.

Дихай тут!

Компактнi газоаналiзатори «Алкотест» нiмецької фiрми Drager видають результат уже через 30 секунд пiсля застосування i можуть вiдразу видрукувати квитанцiю, в якiй буде зазначено ступiнь сп’янiння чи його вiдсутнiсть, а також час i дату проведення експертизи. Тож вiдтепер правоохоронцям не буде потреби «тягнути» пiдозрiлих водiїв до найближчого медичного закладу для перевiрки.

Вода не змила всі сліди

Минуло вже більше двох років, як спричинена сильними затяжними зливами повінь завдала величезних збитків населеним пунктам півдня області. Майже все тоді зруйноване і знищене давно більш–менш відбудоване й відремонтоване, але й досі правоохоронні органи знаходять нові факти злочинної діяльності тих, кому совість дозволила повернути чиюсь біду на власну вигоду. Як повідомила «УМ» прес–секретар прокурора області Леся Долішна, за результатами додаткових перевірок органами прокуратури області впродовж 2010 року порушено ще сім кримінальних справ.

Номер із видом на святиню

Одну з найбільших католицьких святинь України — Свято–Маріїнський духовний центр у селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільщини — щороку відвідує до кількасот тисяч прочан з усіх областей України та зарубіжжя. Тож тут давно постала проблема з розміщенням та харчуванням приїжджих, особливо закордонних гостей. І нарешті справа начебто зрушила з місця. Новину про початок підготовки відповідної документації щодо будівництва в Зарваниці відпочинково–спортивного комплексу рівня від двох до чотирьох зірок, розрахованого приблизно на 800 осіб, оприлюднив днями голова Тернопільської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк. За його словами, проект мають втілити впродовж двох років за допомогою австрійських інвесторів, і після запуску вiн забезпечить робочими місцями 70 відсотків місцевих жителів.

Куліш, скарби і прапор на Говерлі

Куліш, скарби і прапор на Говерлі

Вихiдними тернополяни відгуляли храмове свято свого міста, яким історично є Успіння Пресвятої Богородиці, а заодно — 470–й день народження обласного центру. Урочистості розпочалися ще в п’ятницю й тривали впродовж кількох днів. Одним iз наймасовіших заходів стало перше у Тернополі свято кулешу. У його рамках було приготовлено 900 літрів популярної народної каші, яку скуштували понад п’ять тисяч жителів та гостей міста.