Продається морське узбережжя. Гуртом і вроздріб

Пам'ятаєте вислів відомого сатирика — «хто що охороняє, те й має»? В Україні це визначення залишається актуальним і стосовно багатьох державних структур. Одна з них, що за службовими обов'язками мала б охороняти Чорне море і прилеглу до нього смугу узбережжя від нечистих на руку ділків, як виявляється, насправді «гендлює» цими нерукотворними багатствами. Як тут не пригадати гучні заяви керівників держави про боротьбу з корупцією...

Пісний лаваш на вишитому рушнику

Пісний лаваш на вишитому рушнику

Останній день триденного перебування в Україні грузинський президент провів у компанії з главою МЗС Костянтином Грищенком та лідером «Нашої України» Віктором Ющенком. На зустрічі у високих кабінетах на Михайлівській площі український міністр і грузинський президент говорили про важливість миротворчої місії в Іраку, відзначивши високий рівень взаємодії контингентів України та Грузії. Батоно Міхо є великим прихильником миротворчої ідеї і вважає за доцільне збільшити кількість грузинських солдатів в Іраку до 500 осіб.

«Гріхи» Януковича скасував ще товариш Пельше

«Гріхи» Януковича скасував ще товариш Пельше

«Висунення Януковича як єдиного кандидата (від більшості) у президенти не було, це була тільки думка. Основне рішення — за партійними з’їздами, а вони, я думаю, підтримають Януковича», — сказав Президент Леонід Кучма на вчорашній прес-конференції. На запитання журналістів, чи, на думку Президента, не вплине кримінальне минуле на результати передвиборчого забігу нинішнього Прем’єра, Л. Д. здивувався: «Мені дивно, коли звертають увагу на таке питання... За часів СРСР його ніколи б не прийняли в партію, не призначили б генеральним директором великого підприємства, якби це було (очевидно, Президент мав на увазі серйозність злочину, за який Віктор Янукович відбував тюремне покарання) щось серйозне». Президент нагадав, що КПК (Комітет партійного контролю) розглядав справу Януковича і «серйозних гріхів» у його «зонівському» минулому не знайшов. А КПК, врахуйте, очолював товариш Пельше, суворий чоловік, аргументував Президент (Арвід Пельше, нагадаємо, з 1918 року починав свою кар’єру як чекіст, з 1966-го — член Політбюро ЦК КПРС — сувора і негуманна біографія). Схоже, що Кучма, як і Комітет партійного контролю, теж не зважає на підозріле минуле кандидата у президенти України.

Що, Кучмо, страшно?

Обговорення «мукачівського питання» останніми пленарними тижнями так захопило Верховну Раду, що законодавцям було зовсім не до розгляду інших пунктів порядку денного. Нардепи не встигли обговорити навіть ті закони, які значаться у розкладі засідань як «невідкладні». А серед цих документів, між іншим, трапляються дуже цікаві випадки. Скажімо, поданий Президентом до ВР законопроект «Про мітинги, збори, походи і демонстрації». У разі його схвалення опозиція може надовго розпрощатися з надією висловити своє «фе» на якомусь мітингу, пікетуванні чи навіть «круглому столі». Принаймні саме до такого висновку після уважного прочитання президентського проекту прийшли в інституті «Республіка», директором якого є співкоординатор відомої акції «Україна без Кучми» Володимир Чемерис.

Шістка без соціаліста

На позавчорашній сесії Вінницької обласної ради, де абсолютна більшість місць належить провладним партіям, оголошено про створення фракції «Наша Україна», яку очолив керівник обласного штабу блоку Ющенка Іван Гамрецький. До її складу увійшли шестеро депутатів. Троє з них позапартійні, двоє представляють УРП «Собор», один — партію «Солідарність». До складу президії облради запропоновано включити Гамрецького.

Головне — вибори. Парламентські

«Провал конституційної реформи — це не перемога опозиції, це стратегічна поразка для всієї країни». Так вважає лідер партії «Трудова Україна» Сергій Тигіпко, про що й повідомив учора на 6-му з'їзді «ТУ» своїм однопартійцям. Головний «трудовик» і банкір України переконаний, що поки державна політика залежить «від однієї людини, будь-які позитивні перетворення в державі неможливі». «Трудова Україна», зокрема, виступає і за проведення політичної реформи, і за перетворення нашої країни в парламентсько-президентську державу. І вважає, що без реформування політичної системи діла не буде, а тому хочеш не хочеш, до цього питання рано чи пізно таки доведеться повернутися. На думку Тигіпка, повторно за проект змін до Конституції парламент голосуватиме вже на початку наступного року.

Медведчук залишиться в законі?

От уже який місяць автор книги «Нарцис» Дмитро Чобіт намагається домогтись порушення кримінальної справи проти Віктора Медведчука. І наразі безрезультатно, оскільки судді та прокурори, до рук яких потрапляє ця справа, роблять усе можливе, аби до неї не додався прикметник «кримінальна».

Операція «фальсифікація»

Попри те, що з того драматичного дня, коли Мукачів намагався вдруге протягом річного відрізку часу обрати собі мера, минуло вже десять днів, «мукачівська справа» не сходить зі стрічок інформаційних агенцій та шпальт опозиційної преси. Нещодавно з «гарячої точки» Закарпаття повернулася робоча група Верховної Ради, яка констатувала: найголовнішим порушенням виборчого процесу була фальсифікація волевиявлення громадян. Як стверджує один із членів групи, голова парламентського Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Анатолій Матвієнко (фракція БЮТі), «фальсифікацію виборів мукачівського міського голови було забезпечено підміною протоколів у часовому проміжку приблизно з 22-ї години 18 квітня до 2-ї 19 квітня». Як розповів Матвієнко у своєму повідомленні для журналістів, «підтасовка» відбувалась на шляху з дільничних комісій до тервиборчкому. Фальсифікованими, за інформацією Анатолія Сергійовича, виявилися результати з 12 виборчих дільниць.

«Темники» з «ящика»

Ви ніколи не бачили на власні очі класичного «темника», але дуже хочете дізнатися, про що там пишуть? Вмикайте о 21-й годині «Вісті» на УТ-1 і уважно слухайте: приблизно 99,6 відсотка політичних новин, які вам там продемонструють, майже напевне відповідатимуть «аналітичним запискам» від експертів з київської вулиці Банкової. І це не лише суб'єктивна думка журналістів «УМ» — «найбільш упередженим» і таким, який «подає однобічну інформацію з суспільно-політичних питань в українському медіа-просторі» телевізійним каналом УТ-1 вважають 26,6 відсотка українських глядачів. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» і Центром «Соціс» з 1 до 12 квітня 2004 року. Причому, що цікаво, відділяти зерно від полови навчилися не лише поінформовані кияни, а й мешканці інших областей: експерти опитали 1200 респондентів з усіх регіонів України.

«Єдиний кандидат» від «зони»?

«Єдиний кандидат» від «зони»?

Після того як провладні сили офіційно висунули в «єдині кандидати» на президентську посаду Віктора Януковича, чутки про деталі його кримінального минулого почали поширюватися ще активніше, ніж раніше. Ще б пак, адже отримати президента з двома ходками «на зону» – це для країни, яка хай навіть суто декларативно прямує в Європу, солідний мінус. Щоправда, дехто, навпаки, наголошує на тому, що людина, яка після такого «некрасивого» досвіду зуміла вибитися на саму верхівку, зуміє і державу «поставити на ноги». А деякі донецькі парламентарії стверджують: той, хто виріс під териконами та ще й напівсиротою, майже напевне мав опинитися в місцях позбавлення волі, тож той факт, що після цього Янукович зумів не лише виборсатися з кримінального середовища, а й здобути вищу освіту, вийти «в люди» тощо, свідчить лише про його неабиякі вольові й розумові якості. Словом, куди там усіляким «чистеньким» «білим комірцям» до «простого донбаського хлопця, який зробив себе сам».