Об'єднай і владарюй

Об'єднай і владарюй

Київська влада ніяк не дасть ради паркувальним майданчикам. Міський голова Леонід Черновецький неодноразово заявляв, що паркувальники просто грабують міську скарбницю, приховуючи реальні прибутки від плати за паркування автомобілів. Та навіть після підвищення цієї плати потік коштів до бюджету столиці не зріс, а навпаки, зменшився, визнає заступник голови міськдержадміністрації Ірена Кільчицька. Відтак паркувальний сервіс вирішили централізувати, а допоки це зроблять, встановити єдиний тариф у розмірі 1 гривня за годину по всьому місту.

Молоді й весняні

Конкурс на честь видатного киянина, випускника Київського музичного училища, проводиться у нашій столиці з 1995 року. З 2002 року цей форум став членом Європейської спілки молодіжних конкурсів (EMCY), а двома роками пізніше його зарахували до Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMC). На сьогодні у цьому музичному змаганні взяли участь 738 музикантів із тридцяти двох країн світу. Цього року в ньому змагатимуться сімдесят шість піаністів із двадцяти двох країн.

Європарламент — за дострокові вибори

Європарламент — за дострокові вибори

Завтра Парламентська Асамблея Ради Європи на спеціальних слуханнях прийме резолюцію з «українського питання». Здавалося б, ПАРЄ — суто політична інституція, не найвпливовіша у формуванні рішень в обширах європейського континенту, але в ці дні саме до її серця — будинку Ради Європи у Страсбурзі — злетілися найвпливовіші українські депутати-«регіонали», посланець спікера Олександра Мороза Іван Бокий, а також — несподівано — Прем'єр Віктор Янукович. У часи похолодання між Києвом та Заходом, 2000-2004 рік, Леонід Кучма успішно ігнорував голос ПАРЄ та всі страсбурзькі рішення. Тепер частина української влади їде до цього французького містечка, щоб вплинути на рішення депутатів ПАРЄ. Схоже, сьогодні урядова коаліція та «регіони» так само, як демократична опозиція зразка 2002-2004 років, хочуть отримати прихильність Ради Європи. Триває не вельми доцільна для «судєб Отєчєства» боротьба за текст проекту резолюції ПАРЄ.
А тим часом Президент Віктор Ющенко учора приземлився в іншому центрі Європи — у Брюсселі. Зі Страсбурга Янукович погрожував Президентові імпічментом, з Брюсселя Ющенко запевняв, що визнає будь-яке рішення Конституційного Суду і натякав про «нюанси, які можна вирішити поза межами КС».

Татуювання як покарання

Ревнощі — страшна штука. Страшно навіть подумати, скільки вбивств було скоєно через те, що черговий ревнивий Отелло запідозрив у зраді свою Дездемону. На щастя для себе і своєї «половини», 45-річний мешканець Сінгапура, коли в нього з'явилися сумніви щодо вірності дружини, зміг стримати емоції. І замість порішити «зрадницю» (яка, до речі, ще й невідомо, чи була в чомусь винна), вирішив лише «легко» її покарати: прив'язав мотузкою до ліжка, заткнув рота кляпом і... зробив по всьому тілу жінки татуювання.

Не перші й серед гірших

У німецькому Дрездені з 3 по 16 квітня відбувалися змагання індивідуального чемпіонату Європи (за швейцарською системою). Щоправда, участь у ньому взяли не всі найсильніші гросмейстери Старого світу — багато хто надав перевагу комерційним змаганням.

На поле виходить Віктор Ющенко

Незважаючи на складну політичну ситуацію в країні, Президент Віктор Ющенко не забуває про свої обов'язки головного представника України на міжнародній арені. Так, сьогодні Президент зустрінеться в Брюсселі з президентом Єврокомісії Жозе Баррозу. А наступний пункт президентської подорожі — Велика Британія.

Проти Лавриновича порушували справу,

Указ Президента — нормативно-правовий акт, за невиконання якого винним загрожує кримінальна відповідальність. На цьому наголошує і сам глава держави, і багато хто з юристів. Щоправда, не всі. Так, скажімо, правники з команди парламентсько-урядової коаліції наполягають на тому, що до вердикту Конституційного Суду ніхто готуватися до виборів не зобов'язаний. І навіть більше того: зобов'язаний не готуватися.

День космічних планів

Телекомунікаційний супутник був би вигідним для українських телеканалів, які зараз сплачують близько двадцяти мільйонів доларів на рік за трансляцію своїх програм через іноземні супутники. «Було б раціональніше зробити свій супутник, який би працював для України і на українську економіку, — каже заступник гендиректора Національного космічного агентства України (НКАУ) Едуард Кузнецов. — Найближчим часом буде оголошено тендер на будівництво такого супутника, будуть виділені кошти урядом, і роботи, я думаю, почнуться в 2007 році». За даними пана Кузнецова, ринкова вартість аналогічних телекомунікаційних супутників складає 55—65 мільйонів доларів. НКАУ планує також розробити й запустити два супутники для дистанційного зондування землі «Січ-2» та «Січ-3».

Усі шляхи ведуть до ремонту

Комунальна корпорація «Київавтодор» збирається побудувати дорогу, яка з'єднає лівобережний мікрорайон ДВРЗ із вулицею Червоногвардійською. Нова півторакілометрова дорога дасть мешканцям ДВРЗ альтернативний виїзд на Червоногвардійську, крім того, що через вулицю Алматинську, повідомляє агентство «Українські новини».

Заморожена євроінтеграція

Делегація Європарламенту з питань співпраці з Україною запропонувала Комітету закордонних справ відкласти розгляд доповіді щодо мандату на переговори з Україною про нову посилену угоду Україна—ЄС. Про це, як повідомляє УНІАН, на прес-конференції у Брюсселі заявив голова делегації Адріан Северин, додавши, що сподівається на схвалення такої пропозиції.