На що гроші, Прем'єре?

На що гроші, Прем'єре?

Член парламентської фракції «Наша Україна», заступник голови УНП В'ячеслав Кириленко звернувся з депутатським запитом до Віктора Януковича з проханням пояснити доцільність виділення 2,7 мільйона бюджетних гривень на фінансування ЄЕП. «Це кошти для так званих «заходів з формування Єдиного економічного простору» з Росією, Білоруссю та Казахстаном.

За воду і за Скнилів — Буняка «на мило»

Сьогодні у Львові почався збір підписів щодо референдуму про відставку міського голови Любомира Буняка. Саме він — у силу службового положення — підписав свідоцтво про реєстрацію ініціативної групи з проведення референдуму за дострокове припинення своїх повноважень. Ініціатори плебісциту з приводу довіри Любомиру Буняку, який попрацював на цій посаді трохи більше двох років, повинні упродовж місяця зібрати 70 тисяч голосів мешканців Львова, щоб мати право призначити референдум.

Мельниченко допоможе Лазаренку

«Адвокати Лазаренка стверджують, що Президент України поводився як дон мафії»— такий заголовок мало вчорашнє повідомлення «Франс Пресс», з чого можна зробити висновок: правники колишнього Прем'єр-міністра України намагаються обрати нову тактику захисту. Адвокат підсудного Деніел Горовіц вимагає у суду, щоб присяжним було надано можливість прослухати плівки Мельниченка. Захист стверджує, що на підставі цих записів можна зробити висновок, що Президент Кучма «диригує процесом Лазаренка з метою знеславити політика», пише «Франс Пресс». У поданій до суду заяві Горовіц вимагає, щоб на суді було надано можливість скласти свідчення Олександру Єльяшкевичу, який був чiльним дiячем часiв Лазаренка і на життя якого також мав намір посягнути Леонід Кучма. У своєму поданнi Горовіц, зокрема, зазначає: «Ми маємо справу з країною, яку контролюють головорізи мафіозного зразка, які або підкуповують своїх опонентів, або кидають їх до в'язниці, або вбивають. Ми маємо почути на плівках Мельниченка, як Кучма холоднокровно та брутально віддає накази про вбивства так, як це робить дон мафії Нью-Йорка. Якби Лазаренко дійсно по-серйозному розлютив Кучму, то його, безсумнівно, знищили б».

Шукаю мандата — для себе і для брата

Отримати захисний депутатський мандат мріє не лише глава Адміністрації Президента Віктор Медведчук, а і його молодший брат Сергій, який нині працює першим заступником голови Державної податкової адміністрації України. На відміну від старшого, «брат-2» свого часу поклав око на 151-й полтавський виборчий округ з центром у місті Карлівка. Як повідомляла «УМ», попередній обранець полтавців, Іван Четвериков, помер від тяжкої хвороби незабаром після провалу голосування за конституційну реформу. Досвідчені політтехнологи ретельно приглядалися до звільненого округу і в своїх висновках виявилися одностайними: виборці традиційно «лівої» Полтавщини на прізвище «Медведчук» реагують, як бик на червону ганчірку, тому високопоставленому податківцю нiяких грошей для перемоги не вистачить.

Гра на підвищення температури

Голова Верховної Ради Володимир Литвин звернувся до суду для вирішення питання щодо п'яти депутатів-сумісників. Про це він повідомив під час робочої поїздки в Харківську область. Визначатися зі «стратегічним кріслом» доведеться призначеним у виконавчі та судові структури нардепам Миколі Злочевському (СДПУ(о), Андрію Клюєву («Регіони України»), Анатолію Толстоухову (НДП), Василю Онопенку (БЮТ) та Володимиру Мойсику («Наша Україна»). При цьому спікер зазначив, що Злочевський уже написав заяву про складання з себе депутатських повноважень, яку вже передано в регламентний комітет парламенту. Окрім того, за інформацією Литвина, відповідні заяви також написали Клюєв і Толстоухов.

Б'ЮТь компроматом

Б'ЮТь компроматом

Позавчора пообіді Володимир Боровко, що представився помічником народного депутата Юлії Тимошенко, заявив, що лідер БЮТі просила його за винагороду збирати компромат на Леоніда Кучму, Віктора Януковича, Віктора Медведчука та Миколу Азарова. За словами Боровка, за хорошу «компру» — відео- та аудіоматеріали або якісний монтаж — Тимошенко була готова заплатити йому до півмільйона гривень. Зокрема, минулого літа Юлія Володимирівна нібито попросила Боровка «здійснити схему з компрометації Кучми та його родичів» шляхом відкриття «через підставних осіб валютного рахунку на ім'я когось із членів сім'ї Кучми для прокачування грошей у валюті країн Близького Сходу». Потім, наголосив Боровко, цей рахунок мали б продемонструвати як доказ причетності Президента до «продажу зброї країнам, які підозрюють у міжнародному тероризмі».

Ірак без нас — ніяк

Ірак без нас — ніяк

«Головне враження від усіх виступів — це безцільність, бо ніхто так і не зумів чітко і ясно пояснити, в чому ж полягає український інтерес в Іраку», — так один із депутатів прокоментував «УМ» учорашні закриті парламентські слухання щодо подальшої долі українського військового контингенту. Верховна Рада заслухала вчора звіти міністра оборони Євгена Марчука, секретаря Ради нацбезпеки Володимира Радченка, першого заступника голови СБУ Юрія Землянського, а також першого заступника міністра МЗС Володимира Єльченка. Напередодні парламентарії ухвалили рішення проводити «іракські» слухання у закритому режимі, хоча представники лівих фракцій були налаштовані на максимальну прозорість.

«Крим — наша Батьківщина!» —

Учора близько 30 тисяч людей iз різних куточків Криму зібралися у центрі Сімферополя, щоб вшанувати численні жертви депортації кримськотатарського народу, що розпочалася 60 років тому, 18 травня 1944 року. Після траурного молебня, очоленого муфтієм мусульман Криму Еміралі Аблаєвим, шість велелюдних колон прибули на площу Леніна, де розпочався Всекримський жалобний мітинг, у якому взяли участь Голова ВР Криму Борис Дейч, Голова Ради Міністрів Криму Сергій Куніцин, народний депутат, голова комітету ВР України з питань європейської інтеграції, голова Народного руху України Борис Тарасюк, голова Комітету ВР з питань прав людини і національних меншин Геннадій Удовенко.

Бери рюкзак — лишай Ірак?

Парламентарії ще вчора спробували подискутувати про доцільність подальшого перебування наших вояків у Іраку — таку пропозицію виніс Олександр Мороз. Він мотивував нагальну необхідність обговорення цього питання, а також ухвалення звернення до Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, тим, що саме у вівторок Рада Безпеки ООН розглядала «іракську проблему». Втім ні звернення до Аннана із закликом до найшвидшого припинення військових дій, відновлення миру та відтворення економіки Іраку, ні негайна дискусія щодо виведення українського контингенту з «гарячої точки» депутатського схвалення не знайшли.

У Європу погнався без порожняка

На тлі фактичного згортання курсу України на євроінтеграцію сумним і неперспективним виглядає візит Прем'єр-міністра Віктора Януковича та керівника зовнішньополітичного відомства Костянтина Грищенка до Брюсселя, на чергове засідання Ради з питань співробітництва Україна—ЄС, який розпочався учора й завершиться сьогодні.