Буш по-київськи

Буш по-київськи

«Что ищет он в краю далеком, что кинул он в краю родном?» — це основне питання політичних оглядачів до візиту екс-президента США Джорджа Буша-старшого до Києва. Справді, сьогодні сім'я Бушів не є надто популярною у себе на батьківщині, а тим більше у решті світу, тому навряд чи імідж України покращиться, як мотивує організатор візиту, зять Кучми Віктор Пінчук. З іншого ракурсу, ім'я Буша-старшого не вельми милозвучне для вух патріотично налаштованого українця — екс-президентові Сполучених Штатів не можуть подарувати виступ у Києві в липні 1991 року (тоді Україна була ще в складі СРСР), у якому той закликав українців не виборювати незалежність і погодитися на «ліберальні реформи» у складі Союзу.

Безсилля пацифістів

Безсилля пацифістів

Зранку трибуну Верховної Ради намагалися блокувати представники Комуністичної партії та соціалісти, вимагаючи повернутися до розгляду незакритого «іракського» питання (позавчора законодавці не підтримали жодного проекту постанови щодо виведення нашого військового контингенту з Іраку). Проте у відповідь на спроби лівих блокувати трибуну віце-спікер Адам Мартинюк оголошував перерву. Цікаво, що нікого, крім комуністів, соціалістів та нашоукраїнців, це питання не хвилювало, адже коли віце-спікер поставив на голосування повернення до розгляду цього питання, «за» проголосували лише ці фракції, набравши всього 157 голосів.

Зневіра до урни

Апатія — ось найвлучніше визначення результатів соціологічного опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» та дослідницьким центром «СОЦІС» щодо передбачень українцями жовтневих президентських виборів. За цими опитуваннями, 37,8 відсотка наших співвітчизників вважають, що результати народного волевиявлення будуть повністю сфальсифіковані.

Повторна СІЗОфренія

Ніч з 19 на 20 травня була бурхливою для співробітників Інституту кардіології імені Стражеско, на очах котрих одну з пацієнток — Антоніну Болюру (головного бухгалтера корпорації «Єдині енергетичні системи України») — поклали на ношi та забрали працівники ЗМОПу. Принаймні так розказав «УМ» народний депутат України Андрій Шкіль (фракція БЮТі). Він додав, що свого часу до Антоніни Болюри вже застосовувався арешт, але, розглянувши оскарження на таку міру запобіжного заходу, Шевченківський місцевий суд Києва постановив залишити жінку на підписці про невиїзд. Приймаючи таке рішення, суд взяв до уваги тяжкий фізичний стан Болюри і її поважний вік.

Лазаренко скоро повернеться?

«Я однозначно заявляю, що екс-Прем'єр-міністр України Павло Лазаренко не лише має намір повернутися в Україну, а й обов'язково це зробить. І повернеться він значно раніше, ніж дехто цього зараз хоче», — сказав адвокат Андрій Федур, який нещодавно відвідав Сполучені Штати. «Україні молодій» Федур пояснив, що був задіяний у процесі Лазаренка як адвокат нині покійного Миколи Агафонова — керівника агрофірми «Наукова», народного депутата попередніх скликань. Федур виступав на слуханнях як свідок з боку захисту екс-Прем'єра і дійшов висновку: «Справа Лазаренка завершиться досить швидко».

Батько економіки та гармонії в суспільстві

Президент Індії Абдул Калам позавчора ввечері доручив 71-річному Манмохану Сінгху, представнику партії «Індійський національний конгрес», яка здобула перемогу на недавніх парламентських виборах, сформувати новий уряд країни, повідомили всі провідні світові інформагенції. Таким чином було покінчено з кількаденною політичною кризою, яка паралізувала життя країни та спричинила паніку на її фінансових ринках. Вона була викликана тим, що після двох зустрічей та консультацій з президентом лідер «Конгресу» Соня Ганді відмовилася очолити новий уряд, що стало причиною великих суперечок як усередині партії, так і в суспільстві.

Гія, який перевернув Україну

Гія, який перевернув Україну

Верховна Рада почала вчора роботу з хвилини мовчання у пам'ять про Георгія Гонгадзе. Сьогодні, 21 травня, Гія святкував би своє 35-річчя. Але життя молодого і запального журналіста здавила чиясь «удавка». Кажуть, що це був ексцес виконавця: редактора «Української правди» начебто мали тільки залякати. А ще кажуть, що це фатальне залякування було зініційоване найвищим, аж до Президента, керівництвом країни.

Знов за Юлю гроші

Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Юлії Тимошенко за спробу підкупу суддів, повідомляє прес-служба ГП. Це рішення на Різницькій прийняли після заяви Володимира Боровка, який стверджує, що через нього Тимошенко намагалася вплинути на рішення суду та звільнити з-під варти обвинувачених у справі ЄЕСУ Геннадія Тимошенка та Антоніну Болюру. Для цього Тимошенко нібито передала Боровку велику суму грошей та попросила його вручити ці кошти судді. Ясна річ, що проігнорувати подібний ласий шмат інформації Генеральна прокуратура просто не могла.