«Відбілювання» Прем'єра

«Відбілювання» Прем'єра

Новий прес-секретар Віктора Януковича Ганна Герман-Стеців дотримала свого слова і організувала поїздку журналістів на Донбас, аби ті переконалися, що «великий дон» є «білим і пухнастим», і у 1967-му та 70-му роках був засуджений незаконно. Проте навіть після поїздки працівникам мас-медіа не стало ясно, чи «катав» Прем'єр два терміни безпідставно, чи для його відсидки справді були вагомі докази. Матеріалів з цих двох судимостей Януковича у судах Донеччини вже немає. І хоча їх начебто знищили за строком давності, відсутність цих документів тільки додає зайвих сумнівів. До речі, чи не єдиними документами, які залишилися після «справи Януковича», є постанова президії Донецького обласного суду від 1978 року. Цією постановою Віктора Федоровича «реабілітували». Її не знищили чомусь «за строком давності»...

Справа рук урядових

Справа рук урядових

Засідання спеціальної держкомісії щодо катастрофи 6 травня на складах боєприпасів неподалік Мелітополя показало безпорадність означеної комісії — натомість право винести народу висновки щодо конкретних і опосередкованих винуватців страшної НП було вирішено перекинути на Раду національної безпеки та оборони. Дату ж проведення засідання РНБО, як повідомив журналістам віце-прем'єр-міністр з паливно-енергетичного комплексу Андрій Клюєв (чому саме Клюєв?), визначатиме Президент Кучма. Остаточні висновки держкомісії ще доробляються і ляжуть в основу засідання РНБО, пояснив Клюєв.

«Трійка» стає в стійку?

Минулого тижня в інтерв'ю радіо «Свобода» Юлія Тимошенко заявила, що коаліційна угода про подальші спільні дії опозиції уже фактично готова. В найкращому варіанті її мали б підписати лідери БЮТі, «Нашої України» та Соцпартії. Проте проблеми залишаються з СПУ та її лідером Олександром Морозом. Сан Санич каже, що «підписання чи непідписання угоди залежить найперше від того, чи проголосує «НУ» і БЮТ за проведення політичної реформи».

«Твій щит на вратах Цареграда»?

«Твій щит на вратах Цареграда»?

Це питання до вчорашнього вечора залишалося невирішеним і стало головною політичною інтригою під час візиту до Києва президента Парламентської Асамблеї НАТО Дагла Беройтера.
Учора вранці Беройтер зустрічався з Головою Верховної Ради Володимиром Литвином, а вийшовши до журналістів, сказав, що стосовно запрошення українського керівництва на саміт «існує певна неузгодженість серед країн НАТО» і питання це «проясниться до кінця дня». На жаль, графік друку «УМ» не дає можливості допізна стежити за маневрами думки провідних членів Альянсу, бодай тієї п'ятірки, від бажання якої, власне, й залежить, чи забажає НАТО бачити Леоніда Кучму поміж своїх у Стамбулі.

Інструкція з розгону парламенту

Таке тлумачення статей Основного закону дав учора Конституційний Суд України на запит Президента Кучми. Нагадаємо, глава держави не міг розібратися в термінології. Адже у статті 106 Конституції вказано, що Президент припиняє повноваження парламенту, якщо протягом 30 днів чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися, отож Президента бентежило: що розуміти під поняттям «30 днів»?

Ще один «кандидат від влади»

Ще один «кандидат від влади»

Голова Національного банку України Сергій Тигіпко, попри свою публічну невизначеність щодо участі у цій виборчій кампанії, таки може піднести всім сюрприз і зареєструватися кандидатом у президенти. Принаймні відповідну роботу вже розпочато. Старт головний банкір України зробив з опозиційної Львівщини, де обласний осередок партії «Трудова Україна», яку очолює Тигіпко, вчора оприлюднив відповідне звернення. «Ми переконані, що лідер партії «Трудова Україна» має повне право запропонувати громадянам України своє бачення розвитку Української держави. Саме тому ми вважаємо обов'язковою його участь у боротьбі за пост Президента України. Звертаємось до своїх колег-однопартійців з інших регіонів України підтримати ініціативу трудовиків Галичини і висунути на майбутньому партійному з'їзді Сергія Леонідовича Тигіпка кандидатом у президенти України», — йдеться у зверненні.

Президент — аутсайдер

Віктор Ющенко отримав би в першому турі президентських виборів (якби вони відбулися цієї неділі) 37-38 відсотків голосів виборців, але за умови, що свої кандидатури не висували б Юлія Тимошенко та Олександр Мороз. Такі висновки зробили, за результатами свіжих соцопитувань, співробітники Українського інституту соціальних досліджень.

На березі Черемоша не забули пом'янути

День героїв на Прикарпатті — свято всіх, бо рішенням Івано-Франківської обласної ради героями, на відміну від млявих українських парламентаріїв, тут визнано і вояків УПА та урівняно їх у правах з ветеранами Другої світової війни. Тому вшанування борців за волю України минулої неділі відбулося в краї урочисто й масово. Та серед різноманітних заходів особливо вирізнялася акція обласного штабу блоку Віктора Ющенка «Наша Україна».