У 1933–му так само забирали останнє

У 1933–му так само забирали останнє

Нинішні показники валового збору зерна переконливо ілюструють масштаби цьорічної катастрофи. Як–не–як зернових у районі мають зібрати десь 22 тисячі тонн, що менше на 30 відсотків від запланованого. Це навіть краплею в морі назвати не можна. Для порівняння: у 1990 році у районі зернових зібрали 219 тисяч тонн, а торік тільки ранніх — 100 тисяч. Тепер же з цих 22 тисяч тонн десь 12 тисяч треба залишити на насіння. Раніше для цього зазвичай залишали десь 10 відсотків від зібраного. Тепер же треба залишити половину. Як у цій ситуації вижити самим виробникам, годувальникам, розрахуватися з пайовиками?

Пес сліду не взяв

Три роки тому — 21 травня 2009 року у селищі Таромському, що на околиці Дніпропетровська, розігралася кривава драма. Просто у власному будинку знайшли вбитими подружжя пенсіонерів Шаталових (деякі прізвища змінено. — Авт.). За місцевими мірками, вони вважалися родиною заможною — в оселі водилися дорогі ікони, золото, не говорячи вже про гроші.

Промінь надії у Промені

Промінь надії у Промені

Такі села, як Промінь, прийнято називати Богом забутим куточком. Принаймні у вимірі Солонянського району на Дніпропетровщині. До райцентру звідси, з прикордоння із Криничанським районом, добрих півсотні кілометрів та й то по розбитих дорогах, що, за місцевими мірками, не так уже й мало. До того ж села Промінської сільської ради від іншої частини Солонянщини акуратно відрізала залізнична колія, символічно розділивши місцеве життя на «тут» і «там».

Як переконаний колишній голова Промінської сільської ради Василь Федорчук, саме таке розташування населених пунктів дозволило їм уникнути негативних наслідків приватизації. Бо, мовляв, скоробагатькам iз мішками грошей, що спершу обіцяють золоті гори, а потім залишають iз бур’янами, сюди навідуватися було невигідно.

Зовсім не «дикий» капіталізм

Зовсім не «дикий» капіталізм

Із Яном Бурим ми познайомилися безпосередньо за місцем його проживання — у дитячому будинку, розташованому в селищі Лопушка Мала. Це спершу здалося чимось незбагненним, що колишній посол (народний депутат — за українськими мірками) Сейму Республіки Польща може мешкати у таких, здавалося б, скромних умовах. Проте, познайомившись ближче з цією справді непересічною людиною, ловиш себе на думці не вважати таку його самозреченість дивом. Диво, скоріше, полягає у тому, що встиг Ян Бурий зробити за останні 20 з лишком років.

Мільйон на водоростях

Спершу для директора приватної фірми З. усе складалося напрочуд добре. Очолювана ним фірма тривалий час виготовляла обладнання з виробництва дизельного пального з насіння соняшнику та ріпаку. Така продукція має стійкий попит, а фірма — доходи. Проте надалі, як кажуть, жадібність фраєра згубила. З. нестерпно захотілося більше. Тож на сайті свого підприємства ще у 2008 році розмістив оголошення про наявність у нього диво–машини — установки з виробництва альтернативного біопалива з водоростей. А додане техніко–економічне обґрунтування справді революційної новинки тільки підвищувало довіру.

«Хочу й після смерті різати людям очі»

«Хочу й після смерті різати людям очі»

Як розповідала наша газета 1 червня цього року, 21 квітня пізно ввечері з невідомих причин у новомосковському лісі на двох хлопців і трьох дівчат, вік яких не перевищував 23 років, несподівано напали троє невідомих у масках, озброєних мачете, револьвером. При цьому хтось тільки й прокричав: «Ушивайтеся звідси, це наша галявина!».

Ще один безкарний «мажор»?

Учора Жовтневий районний суд Дніпропетровська мав розглядати чергову справу «мажора», який на батьковому «Мерседесі» у червні минулого року врізався в автомобіль швидкої допомоги, внаслідок чого було смертельно травмовано лікаря­невропатолога Ірину Осятник. Жінка померла, не приходячи до тями. А у винуватця трагедії Павла Роскіна, який на той час уже 12 років мешкав у Німеччині, здавалося б, ніяких аргументів на своє виправдання бути не могло. Бо, по­перше, юнак не мав довіреності на управління батьковим авто. А по­друге, рухався по другорядній дорозі, тоді як машина «швидкої» — по головній.

Обережно, за кермом дідусь!

В управлінні Державної автомобільної інспекції Днiпропетровської області виступили з ініціативою, яка явно претендує на оригінальність всеукраїнського масштабу. Ідея позначати спеціальними розпізнавальними знаками авто, якими керують водії, старші 60 років, справді небачена. І щось подібне дотепер стосувалося хіба що представ­ниць слабкої статі — йдеться про зображення жіночого черевика у розумінні «пані за кермом». Але такий знак на скло лiплять за власною iнiцiативою, а тут iдеться про маркування вiд ДАІ.

Жорик ставить на Україну

Жорик ставить на Україну

Мода на тварин — провидців футбольних матчів, яку започаткував нині вже покійний німецький восьминіг Пауль, чимдалі набирає обертів. На нинішньому фінальному турнірі Євро–2012 в іпостасі «оракулів» уже засвітилися російський кіт Жора (10 вгаданих результатів матчів із 16), харківський тхір Фред (8 із 16) та київський кнур Фунтик (6 із 16).

Мисливець замість терориста

Учора близько 13.30 у трамваї центрального у Дніпропетровську маршруту №1 сталася чергова надзвичайна подія: загоряння в одному з вагонів, яке спершу сприйняли за димову шашку. Містом поширилися чутки про черговий теракт.