Азовська героїка підмосковних вечорів

Азовська героїка підмосковних вечорів

«Хімки» — одна з найсильніших команд Росії. На виїзді грати з нею дуже непросто. Якщо ми виграємо, це буде сенсація», — так висловлювався перед матчем із підмосковним клубом Рімас Гірскіс, нині — спортивний директор БК «Азовмаш», а раніше — головний тренер маріупольців. Про «Хімки» він знає не з балачок, адже колись сам тренував цю команду.

Вікно в Америку, пробите гирею

Вікно в Америку, пробите гирею

Гирьовий спорт завойовує нові території. На початку грудня першість світу серед силачів–гирьовиків приймало місто Сан–Дієго, що на півдні штату Каліфорнія. Цей світовий чемпіонат був уже 15–м за ліком, але Сполучені Штати приймали такі змагання вперше. І буквально «з порогу» американці пересвідчилися: у «гирьовому» світі немає рівних українським атлетам.

Грай, як Кака

Грай, як Кака

Несподіванки не сталося. Як і прогнозували футбольні фахівці й букмекери, приз найкращого футболіста Європи 2007 року — «Золотий м’яч» — отримав бразилець Кака. У рейтингу французького часопису «Франс футбол» він посів перше місце з величезним відривом від переслідувачів.

«Україна» по–російськи, та й то з помилками

Амбіції ТРК «Україна» — колишнього донецького обласного телебачення — загальновідомі: вибитися до числа провідних загальнонаціональних каналів. Власне, для цього канал, який належить Рінату Ахметову, і взяв собі таку претензійну назву. До речі, це з тієї ж «маніє–величної» серії, що й назва РСК «Олімпійський» для пересічного донецького стадіончика. Ну дуже вже хочеться донеччанам наздогнати столичний рівень. Але якби ж то якість наповнення підтягувалася до пишномовних назв! Із цим у донеччан проблеми.

«Навіть двічі по 109 — це менше, ніж 110»

«Навіть двічі по 109 — це менше, ніж 110»

Вирішальний етап закінчився так, як мало хто очікував. Перед гонкою в Інтерлагосі Кімі Райкконен відставав на сім очок від Хемілтона і на три — від Алонсо, але після фінішу саме він... ні, не дав волю емоціям, а з характерним відстороненим виразом обличчя колупався у вусі, і якщо й посміхався, то рідко й делікатно. Не дарма ж цей білявий фін заслужив прізвисько Айсмен — «Крижаний чоловік». Саме Райкконен, лідер команди «Феррарі», який замінив на цьому «посту» славнозвісного Міхаеля Шумахера, став 29–м чемпіоном в історії автоперегонів «Формула–1». До речі, тим самим Кімі зробив собі чудовий подарунок на 28–річчя — день народження Райкконена припав на 17 жовтня, але головні святкування, ясна річ, припали саме на неділю.

Шанхайське «майже диво»

Шанхайське «майже диво»

За два етапи до закінчення першості світу–2007 Льюїс Хемілтон суттєво випереджав конкурентів і, здавалося, лише диво може завадити британцеві спокійно докотитися до чемпіонського титулу в його дебютному сезоні у «Формулі–1». На Гран–прі Китаю для темношкірого гонщика команди «Макларен» все починалося якнайкраще — за підсумками суботньої кваліфікації він виграв «поул–позишн». Просто доїдь до фінішу в числі лідерів, навіть не обов’язково першим — і готуйся до заключного етапу як до формальності. Але диво, якщо можна його так назвати, сталося: Льюїс просто не фінішував.

Шпигунські пристрасті

Шпигунські пристрасті

Сезон «королівських перегонів» сягає свого апогею. І не лише в сенсі спортивної інтриги. Минулого тижня отримав новий розвиток детектив, пов’язаний зі шпигуванням команди «Макларен–Мерседес» проти «Феррарі». Нагадаємо, в липні Всесвітня федерація автоспорту (ФІА) вже розглядала цю справу, але не змогла довести використання британською «стайнею» інформації, отриманої протиправним чином у «Скудерії». Але тепер президентові ФІА Максу Мослі стали відомі якісь нові обставини в цьому шпигунському скандалі, і він надіслав лист пілотам «Макларена», вимагаючи від них, по суті, свідчень проти власної команди. Потрібно розповісти, які саме дані надавав «Срібним стрілам» колишній менеджер італійської «стайні» Найджел Степні. І Фернандо Алонсо перед етапом у Монці щось розповів із цього приводу представникам ФІА. Черговий розгляд справи намічено на 13 вересня. Подейкують, чемпіон світу «заклав» деяких своїх партнерів, хоча сам Фернандо це спростовує.

Лідер послизнувся у калюжі

Лідер послизнувся у калюжі

Веселим і багатим на події виявився Гран-прі Європи на німецькому автодромі «Нюрнбургринг». Перед стартами одному з поворотів траси присвоїли ім'я «Міхаель Шумахер-S», і сам семиразовий чемпіон «королівських перегонів» постійно був на першому плані, підтримуючи свою команду — «Феррарі». «Скудерія» розраховувала на гучну перемогу, адже за результатами кваліфікації «поул-позишн» виграв Кімі Райкконен, а Феліпе Масса був третім. Однак іншої думки був автомобільний фатум, небесна канцелярія і... Фернандо Алонсо. Саме іспанський гонщик із команди «Макларен-Мерседес» виграв цей етап, показавши справді чемпіонську майстерність.

Британія — не для британців

Британія — не для британців

Хоч як хотілося гонщикам команди «Макларен» стати першими на домашньому автодромі в Сильверстоуні, але зірки у неділю стали іншим порядком. І зірки ці були з команди «Феррарі». Гран-Прі Великої Британії виграв перший пілот «Скудерії» Кімі Райкконен. До речі, це вже третій виграний фіном етап у цьому сезоні (раніше Кімі перемагав в Австралії й Франції). У загальному заліку він піднявся на третє місце.

Дебютант «рулить»

Дебютант «рулить»

Недільні перегони на автодромі імені Жака Вільньова принесли все те, за що вболівальники люблять «Формулу-1»: несподіванку, інтригу, небезпечні обгони, а отже, підвищений адреналін і, як наслідок, високий рівень аварійності. Без останнього, звісно, краще було б обійтися, але так уже сталося, що ризикований поляк Роберт Кубіца з команди «БМВ-Заубер» на 27-му колі пішов на «штурм» «Тойоти» Ральфа Шумахера, налетів на заднє колесо, і його болід тричі перекинувся та врізався у стінку. 22-річного гонщика доставили до лікарні на гелікоптері, але там виявилося, що Кубіца уникнув серйозних травм. Лише зламав ногу, що, втім, не передбачає його участі в кількох найближчих етапах.