Нічого, крім музики?

Нічого, крім музики?

За словами речника МВС Володимира Поліщука, у справі акордеонiста Завадського наразі одинадцять епізодів насильства над дітьми. «Ми встановили відеокамери у квартирі Завадського і назбирали достатньо доказів, щоб довести його провину», — стверджує Полiщук. Спростовує пан Поліщук і заяви про нібито побиття затриманого у відділку міліції: «Я особисто дзвонив начальнику київської міліції Олексію Крикуну. Він запевнив, що Завадський здоровий та неушкоджений».

«Візитка» у багні

«Візитка» у багні

Більш як півроку Андріївський узвіз став непрохідним і для туристів, і навіть для киян, які там мешкають. Перлина міста нагадує окопи і барикади — бруківку знято, вирито канави, скрізь ведеться будівництво, якому кінця–краю не видно. З осені і по сьогодні музеї практично не приймають відвідувачів. А хто туди добереться по такому бездоріжжю? Спраглим до культури треба видавати не музейні бахіли, а гумові рибальські чоботи по коліна.

Із мрією про «Плейбой»

Із мрією про «Плейбой»

Цього року фінал конкурсу краси вперше проводили в Національній опері України. Вперше дівчат було 27, а не 26. Уперше красунь «судили» не у вересні, а на початку весни. (Це зумовлено перенесенням дати конкурсу «Міс Світу», який цьогоріч пройде 19 серпня). Щодо кількості учасниць, то ви помилилися, якщо подумали, що вони представляють різні регіони країни. Пропорційного підходу до складу учасниць не було: так, столицю представляли аж четверо красунь, а Донецьк — жодної. (Невже всі вродливі донеччанки перебралися до Києва?)

Хлопці з «Перця» п’ють відерце!

Хлопці з «Перця» п’ють відерце!

У день гумору, 1 квітня, журнал «Перець», який видається з 1922 року, святкуватиме свій ювілей. З такої нагоди редакція відправляє кореспондента взяти коментар у головного редактора «Перця» Михайла Прудника. Йти «далеко» — в сусідній кабінет. Зустрічаємо заклопотаного чоловіка, який поринув у папери. А в кабінеті головреда, щоб ви розуміли, самі папери, газети, журнали. Сісти навіть складно. Але якось таки сідаємо і починаємо розмову.

У вігвамі на Майдані

Учора на майдані Незалежності громадські активісти провели акцію «Резервація 2450», вимагаючи зняти з розгляду Верховної Ради скандальний законопроект №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів». Задля цього просто неба влаштували театралізовану постановку: розклали імпровізований вігвам, у якому сиділи «індіанці», навколо ходив «озброєний шериф» і за будь–якої спроби «червоношкірих» вийти за периметр своєї території наказував повернутися назад.

Небезпечний «блакитний вогник»

Небезпечний «блакитний вогник»

Увечері понеділка на першому поверсі 90–квартирного п’ятиповерхового будинку по вулиці 50–річчя ВЛКСМ, 36 у Чернігові пролунав потужний вибух. Як розповіли «УМ» у прес–службі місцевого управління Міністерства з надзвичайних ситуацій, загинула 44–річна жінка, що жила в квартирі над епіцентром вибуху. На щастя, ще чотирьох постраждалих, серед яких — 82–річна бабуся і 8–річний хлопчик, вчасно доправили до лікарні, тож їхні життя поза небезпекою. А ось шанси на виживання господаря «вибухової» квартири, який отримав 99 відсотків опіків тіла, медики оцінюють як мінімальні.

«Восени знадобиться!»

«Восени знадобиться!»

У рік визначальних парламентських виборів є сенс вважати їх «репетицією» і виборчі кампанії на місцях, і протестні виступи та ставлення до них влади. Учора в Києві, на майдані Незалежності, мав відбутися старт всеукраїнської акції «Готуй намет навесні» в рамках молодіжної кампанії «Вставай!» Виникла паралель із 2004 роком, коли так само наприкінці березня стартувала громадянська кампанія «Пора», яка відіграла значну роль в організації «помаранчевого» Майдану з його наметами. Цього разу репетиція не пройшла. Молоді люди, які заанонсували «тренування зі встановлення наметів», отримали відсіч спецзагону міліції й потрапили в пазурі «Беркута».

Без жінок, але не нудно

У Національному антарктичному науковому центрі Державного агентства з науки, інновацій та інформатизації урочисто провели в Антарктиду 17–ту українську експедицію. Як розповіла «УМ» співробітниця прес–служби НАНЦ Рита Логінова, цього разу на станцію «Академік Вернадський» вирушило 11 чоловіків, з них більшість — антарктичні ветерани, які зимували на станції до семи разів. «Жінок знову не буде в експедиції, але ми активно обговорюємо це питання, бо є багато охочих», — каже пані Логінова.

Відновити добре ім’я гетьмана

У Музеї гетьманства, що в Києві, Українська народна партія провела урочисті заходи на честь 373–ї річниці від дня народження Івана Мазепи. Представник товариства «Просвіта» Микола Нестерчук, зокрема, розповів «УМ», що день народження славетного гетьмана патріоти відзначають щороку: «За більш ніж 20 років, упродовж яких Мазепа керував країною, вона піднялася на всіх рівнях — як економічному, так і соціальному. Він побудував багато церков, при яких діяли школи. Навіть іноземці, які приїжджали в Україну, дивувалися, чому в нас стільки грамотних людей».

Чи то весна, чи то омана

«Встала весна, чорну землю сонну розбудила, уквітчала її рястом, барвінком укрила», — цими чудовими рядками з поеми «Гайдамаки» Тараса Шевченка хотiлося охарактеризувати погоду за вікном ще вчора.