Убий у собі дракона!

Убий у собі дракона!

На планеті важко знайти людину, яка б жодного разу в житті не потерпала від печії. Статистика свідчить, що у третини населення бодай раз на місяць з’являється «пожежа» в горлі й відчуття кислого в роті — наслідок закидання шлункового соку в стравохід. Багатьом людям печія дошкуляє раз на тиждень. Утім бігти до лікаря ні перші, ні другі не поспішають. Бiльшiсть страждальців п’є воду з содою або вживає антацидні (протикислотні) медичні препарати, щоб позбутися неприємних вiдчуттiв. Це не вихід, вважають медики. Печія може сигналізувати про дуже серйозні захворювання органів травлення. І якщо впродовж багатьох років не зважати на ці прояви хвороби, можна дочекатися виразки та звуження стравоходу, кровотеч i навiть раку стравоходу.

Є хто здоровий у класі?

Минулого тижня у столичних школах через грип та ГРВІ на заняття не з’являлося близько половини учнів, але про карантин столична влада заговорила тільки вчора. «Щоб попередити подальше розповсюдження інфекцій, ми призупиняємо навчання у столичних школах від 13 по 26 лютого 2008 року», — зазначила заступник голови КМДА Ірена Кільчицька.

Ряба до весни не доживе

Не встиг закінчитися «грипозний» карантин у селі Рівне Червоногвардійського району АРК, як вірус пташиного грипу «засвітився» в іншому населеному пункті півострову. Щоправда, цього разу — не на великій птахофермі, а в маленькому приватному господарстві в селі Кіровське Чорноморського району.

Загрузли в молоці

Через сильний туман і погану видимість два дні тому Харківський аеропорт не відправляв літаки. За словами українських синоптиків, якби така погана видимість (нижче 100 метрів) зберігалася протягом 12 годин, це було б стихійним явищем. На щастя, ближче до ранку туман трохи розсіявся, і люди змогли бачити предмети на відстані 400—600 метрів. Удень видимість стала ще кращою. Але фахівці припускають, що «молоко» може знову затягнути небо над Харковом або іншим українським містом.

Самогубство, стоп!

За добу послугами сто­личного метрополітену користуються майже 2,3 мільйона пасажирів. Усі вони спускаються під землю, щоб вийти назовні через декілька зупинок чи в іншому куточку міста. Але раз на один–два місяці хтось із пасажирів заходить до метро з наміром більше ніколи не повернутися до земного життя. Так, 31 січня під поїзд, який прибував на станцію «Поштова площа», кинувся 43–річний житель Волинської області. Ма­шиніст устиг екстрено загальмувати й не допустив наїзду на чоловіка. Протягом трьох хвилин неушкодженого пасажира підняли з колії на платформу, після чого поїзд відправився у напрямку станції «Либідська». Десятьма днями раніше на столичній станції метро «Вокзальна» під вагон кинувся молодий чоловік — мешканець Кіровоградщини. Ма­шиніст загальмував, але не встиг зупинити багатотонний поїзд, чоловік загинув.

Примхлива сусідка шлунка

Примхлива сусідка шлунка

Гострий панкреатит (запалення підшлункової залози) сьогодні вийшов на третє місце серед захворювань, які потребують хірургічного втручання, після апендициту і холециститу. Звідки береться ця хвороба? Чому підшлункова залоза дуже не любить, коли її навантажують зайвою роботою? У яких випадках врятувати життя людини можуть лише хірурги? Відповіді на ці та інші запитання «УМ» шукала в завідувача відділу хірургії підшлункової залози і реконструктивної хірургії жовчних проток Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, професора Володимира Копчака.

ВІЛ замість цукерки

За повідомленням прес–служби Прокуратури Автономної Республіки Крим, протягом 2007 року та на початку 2008–го було здійснено перевірку дотримання вимог Закону України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту та соціальний захист населення». Комісія встановила, що в деяких установах охорони здоров’я досі не створені спеціалізовані відділення для хворих на СНІД, але з ВІЛ–позитивних пацієнтів регулярно стягують гроші за діагностику та лікування, зокрема у вигляді добродійних внесків.

Нема життя без йоду

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з раком, який відзначається 4 лютого, столичні медики закликають киян пройти обстеження щитоподібної залози. Як розповів «УМ» головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка, візит до медика допоможе не лише попередити хвороби, пов’язані з дефіцитом йоду в організмі, але й своєчасно виявити і почати лікування доброякісних утворень та раку щитоподібної залози.

Згода дім будує

Згода дім будує

Відтоді як професор Микола Поліщук попрацював на посаді міністра охорони здоров’я, він припинив оперувати пацієнтів. По–перше, фахівець побачив, що він підвищить ефективність своєї роботи, якщо займатиметься організацією охорони здоров’я та пропагандою здорового способу життя. По–друге, учні, яких нейрохірург «вів» протягом 15—20 років, навчилися оперувати на тому ж високому рівні. Сьогодні радник Президента України, голова Національної ради з питань охорони здоров’я не виконує операцій. Але, на прохання «УМ», Микола Поліщук згадує, як він рятував пацієнта, якому снігова брила зламала хребет, як він допоміг покласти край протистоянню між нейрохірургами й травматологами та випадково винайшов новий спосіб видалення пухлини очниці.

Стоп–сигнал для пляшки

Перебуваючи у Рівному, віце–прем’єр–міністр України Іван Васюник виступив за різке обмеження на телебаченні реклами алкоголю й тютюну та заборону їх зовнішньої реклами, зокрема, на біг–бордах. На думку віце–прем’єра, рекламу тютюнових виробів та алкогольних напоїв на українському телебаченні слід транслювати лише після 24–ї години. Як повідомляє прес–служба Рівненської обласної дер­жавної адміністрації, про це пан Васюник заявив на заключному етапі обласних громадських слухань на тему «Проблеми моралі та духовності молоді на Рівненщині: вплив інформаційного простору на формування особистості».