Рая, вигнана із «раю»

Політрада Партії регіонів прийняла рішення виключити з партії секретаря Ради національної безпеки та оборони Раїсу Богатирьову. Народний депутат від ПР Юрій Мірошниченко сказав «УМ», що партія попрощалася з Богатирьовою за дії та заяви, які йдуть усупереч програмі й статуту партії. «У наших документах чітко записано, що ми — за нейтральний статус держави. Як випливає із заяв пані Богатирьової, нею ці положення не поділяються. Вона за НАТО», — відзначив Мірошниченко.

На печерських пагорбах знову пахне «ширкою»

Новостворена більшість працює безвідмовно, голосуючи за законопроекти з такою одностайністю, яка демократичній коаліції могла тільки снитись. Поки що Блок Юлії Тимошенко та Партія регіонів називають це ситуативним голосуванням і вмінням зректися амбіцій заради державного інтересу. Поняття такого інтересу для кожного політика, природно, різне... Втім наразі йтиметься про інше — про можливість утворення офіційної коаліції за участю БЮТ і ПР.

Кілок у груди коаліції

Кілок у груди коаліції

«Нова коаліція вже є. Хіба ви не бачите», — каже Роман Зварич, народний депутат із «НУНС», показуючи на двері Верховної Ради. Там, за дверима, депутати коаліції не могли домовитися про спільну позицію щодо подій у Грузії. Одностайність була на іншому боці: Блок Юлії Тимошенко та Партія регіонів підготували цілий список спільних законопроектів. Перший день нової сесії парламенту засвідчив, що демократична коаліція дише на ладан. Це відбувається на тлі дедалі тіснішої співпраці БЮТ і ПР.

Сесія ВР: усі проти всіх

Сесія ВР: усі проти всіх

У найближчий вівторок починається осінньо–зимова сесія Верховної Ради. Парламент зіткнеться з новими випробуваннями (наприклад, прийняттям рішення щодо подій у Грузії) і буде змушений виправити старі проблеми (розглянути–таки зміни до бюджету на цей рік). Було б півбіди, якби ці питання вирішувалися в суперечках між опозицією та коаліцією. Та насправді й сама коаліція повниться суперечностями. Приміром, «НУНС» пропонує парламенту дати оцінку подіям у Грузії, а народний депутат від БЮТ Володимир Полохало каже, що на часі є важливіші проблеми.

На прю

Президент України Віктор Ющенко заявив, що наша держава не підтримує рішення Росії про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії і наголошує на непорушності міжнародного принципу збереження територіальної цілісності Грузії. «Ми жалкуємо у зв’язку з прийняттям такого рішення. Для України воно неприйнятне, і тому ми не можемо підтримати цю позицію», — сказав Ющенко в інтерв’ю агенції «Рейтер». Глава держави констатував, що такий крок Росії формує загострення, яке може відбитися на багатьох частинах світу. «Найголовніше — воно несе великий імпульс взаємної недовіри, коли фундаментальні домовленості, принципи довіри, яка здобута такими дорогими зусиллями, можуть бути втрачені через непродумані кроки — коли дипломатія, політика мирного врегулювання замінюється політикою сили», — сказав Президент.

Вода зійшла — біда лишилась

Вода зійшла — біда лишилась

Води вже нема. Не віриться, що кілька тижнів тому тут, на вулицях села Прутівка у Снятівському районі ІваноФранківської області, нуртувала стихія. У Прутівці під час повені загинуло найбільше людей — восьмеро. Сільський голова Роман Білик показує на паркані слід від води і каже, що біля деяких будинків вода сягала підвіконь. Побачивши голову, підходить бабуся, Симотюк Ганна. «Я сьогодні півгорода скопала і набрала лише відро бульби», — зітхає вона. «Будемо переходити на макарони», — віджартовується пан Білик. До бабусі підбігає дівчинка. У неї на косичці чорна траурна стрічка. «В Аліни під час повені загинула бабуся, — пояснює Ганна. — Перекинуло човен, утопилося п’ятеро дітей і троє дорослих. Аліна каже, що тепер я буду її бабцею», — пригортає до себе дитину пані Симотюк.
Незабаром у селі почнуть зводити будинки для людей, які втратили житло. Це першочергове завдання влади. Керівництво підтоплених районів поплатиться посадами, якщо не встигне до 15 листопада. Однак намурувати будинків — це одне, натомість значно важче буде вирішити інші проблеми: відновити дороги, збудувати мости, насипати дамби. На це піде не один мільярд гривень і не один місяць роботи...

Іван Заєць: Нинішнє «прінуждєніє к міру» — те саме, що колишнє «мочити в сортирах»

Учора Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк закликав парламентські фракції надати свої пропозиції щодо ситуації в Грузії, аби це стало основою для ухвалення рішення у ВР. «Український парламент зобов’язаний сказати своє слово», — переконаний Яценюк. Одна з політичних партій, представлених у парламенті, — Українська народна (входить до блоку «Наша Україна — Народна самооборона») — виступила з ініціативою скликати позачергову сесію парламенту, а її депутати зареєстрували у ВР проект постанови із заявою щодо грузинських подій. Окрім того, УНП закликає скликати позачерговий саміт НАТО, який би розглянув можливість надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства в Альянсі. Перший заступник голови УНП, народний депутат Іван Заєць вважає, що тепер міжнародна спільнота буде більш охоча до прийому України й Грузії в НАТО.

Кучма — це наш Брежнєв?

Кучма — це наш Брежнєв?

Сьогодні Леонід Кучма стане зіркою Південного узбережжя Криму. У селищі Партеніт, в одній із найбільш живописних місцин півострова, відбудеться гучне святкування з дорогою сценою, поважними гостями і музичним супроводом, «цвяхом» якого стане сер Елтон Джон.

Політичний тир відрикошетив

Забава тривала недовго. Тир, у якому можна було постріляти по карикатурах на Віктора Ющенка, Юлію Тимошенко та Віктора Януковича, припинив свою роботу, а міліція Бердянська почала розслідування. «На даному етапі проводиться передслідча перевірка. Потім ми приймемо рішення: порушувати кримінальну справу чи відмовити в порушенні», — розповів «УМ» прес–офіцер Бердянського відділу міліції Ігор Горецький.

Депутатам підкладають кнопку

Депутатам підкладають кнопку

У парламенті почали встановлювати нову систему для голосування, котра дозволятиме депутатові голосувати тільки за себе. Повністю її планують вмонтувати до 27 серпня. Один депутатський пульт обійдеться державі в 150—170 «умовних одиниць», тобто загалом електронна обновка потягне на 67—77 тисяч доларів.