Була корова, а залишився злоякісний карбункул

Троє людей з буковинського села Маршенці Новоселицького району госпіталізовані з підозрою на сибірку (хворобу ще називають злоякісним карбункулом, оскільки одним з її проявів є гнійні висипи на шкірі). За попередніми даними, заразу селяни могли підчепити під час забою та обробки туші хворої корови. Що зі здоров'ям Лиски було не все гаразд, вказує те, що тварину господарям довелося забити — останнім часом годувальниця нездужала.

Буде на Троєщині метро,

Буде на Троєщині метро,

Кардинально змінити обличчя київської привокзальної площі протягом кількох років збирається київська влада. Для цього за приміщенням Центрального залізничного вокзалу збудують другий вихід із метро, що суттєво розвантажить пасажиропотоки. Як розповів «УМ» начальник Київметрополітену Микола Шавловський, новий вихід із метро збираються розмістити якраз навпроти «Привокзального» ринку, на місці трикутної клумби, де зараз припарковуються машини.

Європа з двома піренейськими головами

Європа з двома піренейськими головами

Позавчора у Страсбурзі на своє перше засідання зібрався Європейський парламент, 732 депутатів якого громадяни 25 країн-членів ЄС обрали на загальних виборах 10—13 червня. Першим пунктом порядку денного було обрання президента (голови) нового складу парламенту. Вже в першому турі таємного голосування перемогу здобув іспанський соціаліст Хосеп Боррель, кандидатуру якого висунули дві найбільші парламентські групи: соціалісти та Європейська народна партія, до складу якої входять християнські демократи та консерватори. З 700 присутніх на засіданні депутатів Європарламенту 388 віддали свої голоси Боррелю. Колишній польський дисидент, а тепер один із лідерів польської партії «Союз свободи» Броніслав Геремек, кандидатуру якого висунула новостворена парламентська група лібералів, набрав 208 голосів. За французького комуніста Франсіса Вурца проголосував 51 депутат Європарламенту. 53 бюлетені визнано недійсними.

Кому в Україні жити добре?

Кому в Україні жити добре?

Виявляється, жити добре, і навіть дуже добре, аж 850 громадянам. Виходячи із заповнених податкових декларацій, вони точно не бідують, адже їхні минулорічні доходи перевищують мільйон гривень. Такі дані оприлюднив учора заступник голови Державної податкової адміністрації Сергій Лєкар. Отже, якщо підрахувати, мільйонером у нашій країні є кожний 57-тисячний сумлінний платник податків. Причому, в порівнянні з роком позаминулим, кількість мільйонерів збільшилась у два з половиною рази — 2002 року податкова «взяла на олівець» лише 336 осіб.

Поховайте та шукайте

Поховайте та шукайте

Учора й сьогоднi в Українi траур.

...За чотири дні до фатальної зміни молодий гірник «Краснолиманської» Євген Грабовський вдруге став батьком. Уже виховуючи з дружиною чотирирічного сина, вони «купили» малому сестричку. До речі, подібний факт досить красномовно підтверджує соціальну захищеність шахтарів «Краснолиманської». Бо, зважаючи на статки, нині далеко не кожна сім'я не лише провінційних містечок Донеччини, а й обласного центру може дозволити собі «розкіш» у вигляді аж двох дітей. Молода сім'я Грабовських таки мала упевненість у завтрашньому дні. Проте невблаганна доля розпорядилася інакше. Щасливий батько ще встиг побачити свою доньку. А ось доньці, коли підросте, залишиться розглядати його тільки на фотографіях. І відповідно сприймати те, що після отого страшного дня її вирішили назвати Євгенією.

Там б'ють, там наїжджають

Одразу два інциденти, у яких постраждали журналісти, сталися днями. У столиці уночі двоє невідомих побили і пограбували фотокореспондента УНІАНу Олександра Синицю. За його словами, коли він повертався додому після відвідин свого сина, на вулиці Щекавицькій (Подільський район) з темряви раптово з'явилися двоє і, нічого не кажучи, почали бити. При падінні на асфальт Синиця вдарився головою і знепритомнів, коли ж прийшов до тями, то з'ясував, що у нього зник мобільний телефон і 40 гривень. Фотоапаратуру, яка була в кофрі, нападники, на щастя, не забрали. В результаті інциденту фотокореспондент отримав легкі тілесні ушкодження, зараз стан його здоров'я задовільний, передає УНІАН. За фактом нападу на Олександра Синицю порушено кримінальну справу, нападників розшукують.

Ще той Вінні-Пух!

У другому турі виборів мера російського міста Владивосток, які відбулися минулої неділі, перемогу здобув улюбленець прокремлівської «Єдиної Росії» та губернатора Приморського краю Сергія Дарькіна, підприємець Володимир Ніколаєв, повідомила вчора російська газета «Время новостей». Його підтримали 52 відсотки виборців, яких не відлякав той факт, що 30-річний Ніколаєв є колишнім кримінальним авторитетом і у середовищі місцевих «братків» більш відомий під прізвиськом Вінні-Пух. Московські політологи не сумнівалися у перемозі далекосхідного «пахана», оскільки на його підтримку було кинуто увесь місцевий адмінресурс. І зроблено це не без відома Кремля.

На волі і з головою на плечах

На волі і з головою на плечах

Міністр закордонних справ Філіппін Деліа Альберт повідомив у понеділок увечері про закінчення виведення філіппінського військового контингенту у складі 51 військовослужбовця з Іраку до Кувейту, звідки вони відбудуть додому. Таким чином уряд Філіппін виконав ультиматум викрадачів громадянина Філіппін, 46-річного водія вантажівки та батька вісьмох дітей Анхело де ла Круза. Вони обіцяли звільнити його в разі евакуації філіппінців, у разі відмови — стратити. «Джентльменська угода» відбулася: вчора арабський телеканал «Аль-Арабія» повідомив, що викрадачі звільнили викраденого на початку липня заручника. Поступку філіппінців викрадачам гостро засудили США та Ірак. Філіппіни стали п'ятою країною, чий військовий контингент залишив Ірак. Попередньо своїх військовослужбовців вивели з охопленої терором та хаосом країни Іспанія, Домініканська Республіка, Гондурас та Нікарагуа.

Чор­на шах­та не ву­гіл­лям

Чор­на шах­та не ву­гіл­лям

Спе­ци­фі­ка шах­тар­сь­кої пра­ці, на жаль, аж ні­як не вик­лю­чає не­без­пе­ки пот­рап­лян­ня лю­дей пря­мі­сінь­ко в пек­ло, на яке мит­тє­во пе­рет­во­рю­ють­ся під­зем­ні ви­роб­ки піс­ля ви­бу­ху. Са­ме та­ка дра­ма ро­зіг­ра­ла­ся у по­не­ді­лок вве­че­рі на гли­би­ні шах­ти «Крас­но­ли­ман­сь­ка» міс­та Ро­дін­сь­ке.
Як по­ві­до­мив опе­ра­тив­ний чер­го­вий цен­т­раль­но­го шта­бу дер­жав­ної во­є­ні­зо­ва­ної гір­ни­чо­ря­ту­валь­ної служ­би, ви­бух став­ся о 20.13. на го­ри­зон­ті 997 мет­рів у 11-й пів­ден­ній ла­ві, де на цей мо­мент на діль­ни­ці пе­ре­бу­ва­ли 48 гір­ни­ків. На міс­це ава­рії при­бу­ли 54 від­ді­лен­ня гір­ни­чо­ря­ту­валь­ни­ків, од­нак ме­ди­ки двох де­сят­ків бри­гад «швид­кої», які чер­гу­ва­ли на по­вер­х­ні, за­ли­ши­ли­ся май­же без ро­бо­ти. Із 12 вці­лі­лих і під­ня­тих на-го­ра шах­та­рів тіль­ки один пот­ре­бу­вав гос­пі­та­лі­за­ції. За­те до ін­ших ко­лег під зем­лею до­ля ви­я­ви­ла­ся не та­кою поб­лаж­ли­вою — до­сі гір­ни­чо­ря­ту­валь­ни­ки ви­я­ви­ли ті­ла 31 за­гиб­ло­го, а до­ля ще 5 жертв ви­бу­ху по­ки не ві­до­ма. По­шу­ко­во-ря­ту­валь­ні ро­бо­ти не при­пи­ня­ють, од­нак во­ни ус­к­лад­ню­ють­ся силь­ною по­же­жею та ве­ли­кою за­дим­ле­ніс­тю ви­ро­бок, і то­му за по­діб­них умов шан­си на по­ря­ту­нок лю­дей за­ли­ша­ють­ся при­мар­ни­ми.

Політтехнологи з яйцями

Політтехнологи з яйцями

«За Україну!», «За свободу слова!», «За Дубровку!», «За Ходорковського!» — такі написи прикрашали яйця, якими вчора кожен бажаючий міг влучити в мішень, що символізувала російських політтехнологів. Урочисте відкриття «сезону полювання» на росіян, зокрема, Гліба Павловського та Марата Гельмана, відбулось біля інформаційного агентства УНІАН за півгодини до початку прес-конференції згаданих політтехнологів. За словами організатора незвичної акції, скандальновідомого лідера Всеукраїнського молодіжного об'єднання «Молодь — надія України» Вадима Гладчука, зазначені вище особи, а також російські політики втручаються у процес виборів Президента України.