Угорська, але не Республіка

Правляча в Угорщині права партія ФІДЕС, якій належить конституційна більшість у парламенті, завершила роботу над проектом нового основного закону. Учора документ було передано на розгляд парламенту. Дату обрано не випадково, адже цього дня країна відзначала одне зi своїх головних свят — початок Угорської революції 1848 року. Тоді в Будапешті почалися виступи борців за незалежність Угорщини, що входила до складу Австро–Угорської імперії. Наслідком протестів стала війна, з якої народилася сучасна незалежна Угорщина.

«Другий Ірак» зачекає

Міністри закордонних справ семи найбільш промислово розвинених країн світу та Росії, які входять до складу «Великої вісімки», не змогли дійти згоди щодо запровадження заборони на повітряні польоти над Лівією. Прихильники такого кроку називають його необхідною умовою для військової інтервенції до Лівійської Джамахірії. Під час зустрічі глав МЗС, яка відбулася в Парижі позавчора ввечері, відмінність позицій була настільки великою, що очільники дипломатії G–8 спромоглися домовитися лише про одне: потребу винести це питання на обговорення Ради Безпеки ООН.

Допомога по–арабськи

Допомога по–арабськи

Низка держав, які є членами Ради співпраці Перської затоки (GCC), скерували до Бахрейну свої військові підрозділи для надання місцевій владі допомоги в боротьбі з опозицією. GCC — це політично–економічний блок, до складу якого входять шість країн регіону: ОАЕ, Саудівська Аравія, Кувейт, Катар, Оман та Бахрейн.

Трясця нашій матері!

Як вирахували закордонні вчені, внаслідок потужного землетрусу в Японії земна вісь змістилася на 15 сантиметрів. Проте це ніяк не позначиться на нашому з вами житті. Принаймні цим учора на прес–конференції в агенції «Главком» журналістів заспокоювали українські вчені.

Фукусіма — не Чорнобиль

Після вибуху на Чорнобильській АЕС перелякана радянська і світова громадськість звернула свої погляди на ударне будівництво Кримської атомної електростанції. Одразу згадали про раніше замовчувані попередження деяких експертів про небезпеку зведення атомних реакторів у сейсмічно активній зоні — мовляв, досить і невеликого поштовху, щоб увесь Крим злетів у повітря. Інші експерти називали ці побоювання маячнею, киваючи на Японію: її трусить постійно, а нові АЕС при цьому ростуть, як гриби після дощу.

Японське цунамі з «чорнобильським» присмаком

Японське цунамі з «чорнобильським» присмаком

У Японії триває найбільша рятувальна акція з часів Другої світової війни та атомних бомбардувань Хіросіми і Нагасакі. Минулої п’ятниці близько 15–ї години за місцевим часом у країні стався найпотужніший за 140 років (відколи ведуться сейсмічні спостереження) землетрус. Сила поштовхів сягала 8,9 бала за шкалою Ріхтера, що навіть призвело до зміщення земної осі на 20 см. Гіпоцентр (центральна точка вогнища землетрусу) був на глибині 25 кілометрів неподалік узбережжя префектури Міягі на острові Хонсю, де розташована і японська столиця Токіо. Вторинні поштовхи магнітудою від п’яти до семи балів не вщухають практично на всій території країни й досі, але порівняно з п’ятничним ударом вони видаються японцям просто дрібницею. До того ж ця «хитавиця» не викликає цунамі — а саме це стихійне лихо після найпотужнішого поштовху завдало ледве не найбільшої шкоди.

Вона у них «Єдина»

У 12 регіонах Російської Федерації минулої неділі відбулися місцеві вибори. Результат цілком очікуваний: усюди переконливе лідерство утримала правляча партія «Єдина Росія». Як інтригу російські ЗМІ подають те, що в семи регіонах «єдинороси» не отримали понад 50% голосів, тобто самостійної більшості в законодавчих органах створити не зможуть. Серед лідерів виборчих перегонів також комуністи, партія «Справедлива Росія» та ЛДПР.

Ніч яка супермісячна...

Світові ЗМІ лякають читачів зростанням вулканічної й сейсмічної активності, ураганами та іншими катаклізмами, які загрожують Землі через активність Місяця. 19 березня єдиний природний супутник нашої планети наблизиться до неї на максимально коротку відстань. Це явище відоме під назвою «Супермісяць», нагадує британська газета «Дейлі мейл».