Присяжні сказали: винний

Присяжні сказали: винний

Фінальна нарада американських присяжних у справі Павла Лазаренка, що розглядається в суді Північного округу Каліфорнії у Сан-Франциско, вийшла нетривалою, забравши менше тижня. Тож уже вчора ЗМІ облетіла звістка з-за океану: екс-Прем'єр-міністр України визнаний винним за всіма 29 пунктами обвинувачення, висунутими прокуратурою США.

«Зроби так, як розумний єврей Добкін...»

«Зроби так, як розумний єврей Добкін...»

Деяким політичним силам без провокацій жити нудно й нецікаво. Звісно, незабаром вибори, де фахівці з брудних технологій, ціла армія яких уже, вочевидь, готується до президентської кампанії під пильним оком кураторів з Банкової, зможуть розійтися на повну котушку. Але на те вони й фахівці, щоб розпочати підготовку до гарячої пори зарання, аби встигнути «набити руку». Одним із чергових етапів їхньої «розминки», судячи з усього, став рімейк історії з подвійним громадянством «нашого українця» Євгена Червоненка.

ПАРЄворотів не буде. Чи будуть повороти?

ПАРЄворотів не буде. Чи будуть повороти?

Позавчора завершився тижневий «тур» Україною співдоповідачів Парламентської Асамблеї Ради Європи Ренати Вольвенд та Ханне Северінсен. У порівнянні з попередніми, січневими, ці відвідини були для доповідачок значно спокійнішими. Панове Корчинський та Джангіров уже не називали європейських гостей у «темниковому» телеефірі «старушенціями». А представники влади приділяли Вольвенд та Северінсен більше уваги (щоправда, їм не вдалося погомоніти з Президентом, хоча це й входило в план поїздки), намагаючись усюди, де можна, підстелювати європейкам «килимки» демократії. Як наслідок — доповідачки поїхали з України з думкою, що в українців «є всi можливостi, щоб провести бiльш чеснi i прозорi вибори». При цьому Ханне Северінсен, яка висловила цю фразу, додала: «Вибори будуть чесними, якщо вони (політики. — Авт.) дотримають своїх обiцянок». А обіцянок, як і запевнень у невідворотності демократизації, доповідачкам наговорили багато.

Усіх позбавити, все закрити?

Народному депутатові й за сумісництвом міністрові Кабінету Міністрів Анатолію Толстоухову доведеться ще трохи помучитися, роздираючись між двома стільцями: учора його парламентські колеги відмовилися забрати у «народного демократа» депутатський мандат. І це при тому, що спікер ставив відповідний проект постанови на голосування тричі — одного разу до заповітних 226 не вистачило всього двох голосів.

У Мукачеві з'явився новий Вередюк?

У «мукачівській справі» — сенсація: як повідомляє Центр громадських зв'язків УМВС України в Закарпатській області, затримано підозрюваного у крадіжці виборчих бюлетенів. Звісно, ним виявилися зовсім не керівники місцевої міліції і тим паче не заступники «губернатора» чи бодай просто члени СДПУ(о) — з повинною у Мукачівський міський відділок прийшов звичайнісінький безробітний, до того ж раніше засуджений. І, як сказано в повідомленні, розповів, що «близько 2.15 ночі з 20 на 21 квітня він і ще одна людина пройшли у виконком, зв'язали чергового охоронця і, скориставшись відсутністю міліції, зламали двері в кімнату, де зберігалися документи, викравши близько 5 тисяч бюлетенів». Навіщо? А це вже, до речі, друге питання. «Бомжеві» Юрію Вередюку теж ні до чого було вбивати директора Слов'янської телекомпанії «ТОР» Ігоря Александрова, однак, за версією доблесної української міліції, він же це чомусь зробив...

Операція «Ку»

Майже півроку тому Леонід Кучма відбув до Баден-Бадена. Журналістів, які зібралися на останній прес-конференції в 2003 році, гарант запевнив, що їде попити водички на німецький курорт. Тоді він, звісно, не здогадувався, що скандали, пов'язані з його перебуванням на канікулах у Німеччині, ще шість місяців не даватимуть спокою.
Тепер історія з Кучмою у Баден-Бадені набула нового повороту. Стала відома ще одна причина секретності, якою оповита 23-денна відпустка Президента на перетині 2003-го та 2004 років.

Сили у плавках (Криворіжсталі) більше не буде

Сили у плавках (Криворіжсталі) більше не буде

Учорашнє засідання Верховної Ради вкотре опинилось під загрозою зриву. Фракції «Наша Україна», БЮТі, Комуністичної та Соціалістичної партії зранку заблокували трибуну, вимагаючи від депутатів розглянути економічні законопроекти, зокрема, про розподіл прихованих видатків цьогорічного бюджету, а також про приватизацію металургійного комбінату «Криворіжсталь». До цих питань у депутатів чомусь ніяк не доходять руки. Як висловився спікер Володимир Литвин, Криворіжсталь хвилює лише комуністів та соціалістів, тоді як інші народні обранці опікуються й іншими проблемами, такими як охорона здоров'я населення від шкідливих наслідків вживання тютюнових виробів чи захист громадян від шумових впливів. Принаймні більшістю голосів парламентарії вирішили поговорити саме про це, а не про розкрадання бюджету та продажу державного майна.

Тиснуть і перекидають

При тому що дехто з вищих осіб у Верховній Раді вважає переформатування парламенту на даному етапі фактично завершеним, очевидне продовження процесу видозміни контурів та кількісного наповнення фракцій і груп. Ще один доказ — перехід 33-річного народного депутата Михайла Добкіна з групи «Центр» до СДПУ(о). Людину, котра після «Єди» та «Демініціатив» відважилася стати позафракційною й пристати до фактично антивладного «Центру», мало спонукати до «соціал-демократизації об'єднаної» лише щось суттєве.