Інавгурація — 13 грудня

Президентська виборча кампанія-2004 в Україні офіційно розпочнеться 3 липня. Про це йдеться в постанові Центральної виборчої комісії від 7 червня 2004 року про календарний план основних оргзаходів з підготовки та проведення «великих перегонів».
Згідно з планом, політичні партії, виборчі блоки політичних партій, громадяни України (шляхом самовисування) мають здійснити висування кандидатів на пост Президента України з 4 до 27 липня 2004 року включно.

Народження «Відродження»

Народження «Відродження»

Період бурхливого партійного будівництва в Україні закінчився (чи призупинився?) досить давно. Принаймні протягом останнього року новини з «партійного фронту» стосуються здебільшого перейменування, а то й узагалі ліквідації політичних сил, але аж ніяк не їх народження. Тому інформація про появу на політичній карті держави нової, більше того, досить солідної партії не могла пройти непоміченою. Тим більше що очолив новонароджене дитя міністр транспорту Георгій Кірпа, ім'я якого свого часу називали в переліку «темних конячок», здатних піти на президентські вибори в ролi наступника Леоніда Кучми.

Корінь проблеми — не в голові

— Ситуація у Львівській облраді вийшла за межі області, і тому голова парламенту Володимир Литвин доручив мені вивчити причини, які призвели до блокування сесійних засідань, — зазначив у Львові керівник Комітету ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Анатолій Матвієнко, який очолює парламентську робочу групу з вивчення суспільно-політичної ситуації на Львівщині. — Наша група працювала на місці упродовж кількох днів, спілкуючись зі сторонами конфлікту: головою облради Михайлом Сендаком, його заступниками, керівниками депутатських груп, головою виконавчої влади Олександром Сендегою. Далі будемо продовжувати аналізувати зібраний фактаж, зустрічатися в Києві з народними депутатами від Львівщини і днів через десять зробимо висновки та запропонуємо наступні кроки для виходу з патової ситуації.

Слово – не горобець: вилетить – потрапить у «темники»

Слово – не горобець: вилетить – потрапить у «темники»

Позавчора «новиннєві» випуски українських «темнеканалів» сяяли повідомленнями про те, що лідер Народно-демократичної партії Валерій Пустовойтенко, досі ренегат та відступник, став на шлях «більшовицько»-істинний і таки змирився з думкою про те, що його партія підтримає на майбутніх виборах Прем'єр-міністра Віктора Януковича. «Усі партійні конференції, що проходять у регіонах, керуються рішенням травневої політради про те, що ми будемо підтримувати єдиного кандидата від коаліційних сил», — наголосив Валерій Павлович у коментарі для агенції «Інтерфакс-Україна».

Янукович жене порожняк,

Кілька днів тому, у розпал чергової — цього разу паливної — кризи в Україні, Прем'єр-міністр Віктор Янукович зібрав на нараду перед телекамерами представників бізнес-груп, зайнятих поставками бензину та дизпального в Україну. А по всьому на пару з першим віце-прем'єром Азаровим проголосив, що криза, мовляв, уже в основному позаду. Тобто її, осоружну, майже подолано — ціна на автозаправках не буде вищою 2,90 грн. (за 95-й бензин). Про що не забарилися сповістити мільйонам споживачів провладні ЗМІ. І яким же був подив громадян, що мовлене Прем'єром, у якого «Донбас порожняк не жене», — не більш як банальна обіцянка донбаського урядовця. Можна дати, а можна й забути...

Кінець неволі

Кінець неволі

З двох запитань — «За що?» та «Скільки відсидів Борис Фельдман?» — відповідь є тільки на друге. Майже чотири з половиною роки провів за гратами колишній віце-президент найбільшого на той час в Україні банку — «Слов'янського». Позавчора, як повідомив «Україні молодій» адвокат Фельдмана Андрій Федур, його підзахисний вийшов на волю.

Зміщений «Центр» тяжіння

Це лише комусь здавалося, що бродіння-переходи у парламенті затихли. Насправді Верховна Рада знову опинилася на порозі втрати цілої фракції. Якщо бути точним — групи, зате вельми яскравої і, як вважали ще якийсь місяць тому, такої, що може мати чи не вирішальний вплив на ключові голосування. Йдеться про групу «Центр», складену з депутатів, котрі вийшли зі складу президентської більшості, але при цьому не захотіли ангажуватися в опозиції. «Повстанці» проти силового тиску з Банкової, серед яких уживалися Тарас Чорновіл і Анатолій Гіршфельд, нібито тримали у ВР «золоту акцію», на перших порах принципово не обирали одного ватажка (представляли групу всі члени) й обіцяли наростити кількісні «м'язи» до 30 з гаком «багнетів». Та сталося навпаки. З того, як почали виходити з «Центру» менш стійкі нардепи, можна було судити про зростання пресингу Адміністрації Президента на непокірних «нейтралів» зокрема і про намагання Банкової не випуститити ситуацію у Верховній Раді з-під свого контролю загалом. Група вже підходила до межі розвалу, й ось учора, на початку першого після тижневої паузи пленарного тижня, вихід із «Центру» засвідчили одразу п'ятеро депутатів.

Таємниця зачинених дверей

Учора по обіді оголосили підсумки конкурсу з продажу 93-відсоткового пакета акцій Криворіжсталі. Конкурсній комісії того дня довелося розпочати свою роботу в досить некомфортних умовах: уже о дев'ятій ранку під дверима зайняли «чергу» дві групи народних депутатів. Першу представляли Степан Хмара (БЮТ), Валентина Семенюк (СПУ) та Вiктор Борщевський (КПУ). Вони мали намір завадити проведенню конкурсу. Іншу групу представляли Нестор Шуфрич (СДПУ(о), Володимир Майстришин і Микола Круглов (Партія регіонів). Опозиційним депутатам вдалося зайти до кабінету, де сиділи члени комісії, але бути присутніми під час розгляду матеріалів конкурсу їм не вдалося. Сама ж комісія перейшла до іншого кабінету. З огляду на це Хмара заявив, що це — «таємний конкурс».

Попереду — Ярошенко

Святе місце, як відомо, порожнім не буває. А якщо цим місцем є керівне крісло Державної податкової адміністрації України, яка в нашій державі вже давно не так виконує функції поповнювача державного бюджету, як «працює» з «несвідомими» політиками-бізнесменами, залишати таку важливу нішу без «наповнення» на довгий час просто небезпечно. Можливо, саме такими міркуваннями керувався Президент, коли минулої п'ятниці досить несподівано для багатьох уже через кілька годин після звільнення з посади екс-голови ДПАУ Юрія Кравченка призначив головним податківцем Федора Ярошенка. При цьому аналітики та експерти відзначили, що, здійснюючи кадрові пертурбації в одній із найважливіших державних установ, Президент не відійшов від свого правила підписувати укази про звільнення-призначення в останню мить робочого тижня.