Дитячий мор

На Запоріжжі порушено кримінальну справу за фактом смерті дитини, яка померла на другий день після вакцинації. Цього разу біда прийшла в одну з родин Енергодара. У міській дитячій поліклініці 4 серпня чотиримісячному малюку зробили щеплення від гепатиту (вакциною «Нерауах он» корейського виробництва) та від дифтерії і правця («Репіахіп»).

Жовто-блакитний день

Жовто-блакитний день

...Пригадую, як кілька років тому в ці дні моя колега Олена Зварич зібрала з усіх охочих гроші й відправила редакційного водія купувати жовто–блакитні прапори. Для, так би мовити, домашнього вжитку.

Почім першокласний базар?

Почім першокласний базар?

Шестирічний Олежик цьогоріч піде до першого класу однієї з київських шкіл. З ним та його мамою Інною ми вирішили разом купити все необхідне для школи. Наше завдання — вдягти, взути та наповнити ранець першокласника якісно й недорого.

Пневмонія чи щеплення?

В Україні зареєстровано ще одну дитячу смерть, причиною якої могло стати щеплення. Чотиримісячному хлопчикові із Соледара минулої п’ятниці місцева фельдшерка зробила щеплення від дифтерії та правця. Під вечір мати малюка помітила, що в дитини піднялася температура. Вона зателефонувала фельдшерці, та порадила дати жарознижуюче. Але вже наступного дня хлопчика забрала «швидка допомога». Спочатку малюка привезли в лікарню міста Артемівськ, а потім перевели у Донецьк, у міську дитячу лікарню №1. А в понеділок немовля померло. Мати хлопчика впевнена, що смерть її малюка спричинила вакцинація. Адже до щеплення дитя було здоровим і ніщо не віщувало біди.

До моря — без фанатизму

До моря — без фанатизму

Президент України Вік­тор Ющенко завчасно перервав свою відпустку і вже вчора з’явився на робочому місці на Банковій. У першій половині дня глава держави зустрівся з головою Нацбанку Володимиром Стельмахом. А вже сьогодні Віктора Ющенка чекають на Полтавщині — він прибуде на відкриття «Сорочинського ярмарку», який відвідує щороку.

Горлівка: політ нормальний

Що об’єднує футболіста Сергія Реброва, шахіста Руслана Пономарьова, міністра вугільної промисловості СРСР Олександра Засядька, космонавта Олександра Волкова? Це спільна мала батьківщина — місто Горлівка, що на Донеччині. Одначе ніхто з цих відомих людей поки що не заслужив пам’ятника в рідному місті. Окрім льотчика–космонавта Олександра Волкова, на честь якого 29 серпня в Горлівці відкриють монумент.

Чужа і рідна батьківщина

Наступного тижня до Болехова, що на Івано–Франківщині, прибуде численна єврейська делегація. Як відомо, свого часу євреї становили половину населення цього міста. Сьогодні ж у Болехові немає жодного єврея. Але є чимало місць, які нагадують про їхнє перебування тут. Це і стара синагога, і єврейське кладовище, і місця масових розстрілів євреїв — болехівські «Бабині Яри». Після Голокосту 1941—1943 років їх залишилося усього 48. Когось сховали українські сім’ї, когось таємно переправили до Угорщини.

Туристи, міряйте температуру

Туристи, міряйте температуру

Уже у вересні в найбільших транспортних воротах України — аеропорту «Бориспіль» та морському порту Іллічівська, що на Одещині, — будуть встановлені тепловізори для виявлення хворих на «свинячий грип». Про це повідомив головний санітарний лікар Києва Анатолій Пономаренко. За словами фахівця, ці прилади дадуть можливість виявляти людей з ознаками хвороби (насамперед, підвищеною температурою тіла), оскільки «на око» медикам, які чергують у цих транспортних вузлах, важко знайти у пасажирів симптоми захворювання.

Серпневий зорепад

В Україні — час загадувати бажання. Саме в ці серпневі дні наша планета входить у хвіст комети Свіфта–Туттля. Тож земляни спостерігатимуть справжнісінький зорепад. Коли частинки пилу (як правило, розміром усього з піщинку) з хвоста комети потрапляють в атмосферу Землі, вони спалахують і залишають після себе слід, як від літака. Нам же здається, що то падають зорі, хоча всього–на–всього горить космічний пил. Спостерігати це явище можна впродовж кількох діб.

Анатолій Паламаренко: Де можу стати ногами, там у мене і театр

Анатолій Паламаренко: Де можу стати ногами, там у мене і театр

З народним артистом, а віднедавна — Героєм України Анатолієм Паламаренком ми домовилися зустрітися в редакції «УМ». «О, а це свіженький номер? — побачив на моєму робочому столі нове число «України молодої» артист. — Я ще не отримав. Вашу газету давно передплачую. Вона в мене найулюбленіша, хоча передплачую чимало преси. Але «УМ» завжди зі мною, бо мої думки збігаються з тим, що ви пишете. От і у Криму, звідки щойно приїхав, один–єдиний екземпляр, який надходив у продаж, кіоскерка спеціально для мене лишала»... Отож нашу розмову з Анатолієм Несторовичем ми і розпочали з відпочинку.