Азовська «цілина»

Азовська «цілина»

Літня спека кличе до водойм, однак майже всі маршрути, що ведуть до тутешніх пляжів, санітарні лікарі категорично радять обходити десятою дорогою. На користь подібних рекомендацій свідчить і невтішна статистика: у Донецькій області з наявних 88 пляжів тільки 9 відповідають усім санітарним вимогам. Так само не витримує жодної критики і якість води. Саме тому, приміром, у Донецьку із двох десятків водойм заборонено купатися в 13. «Кожна з водойм має сильне бактеріальне забруднення, — свідчить заступник головного лікаря Донецької обласної СЕС Лариса Гусєва. — Тут виявлена кишкова паличка, причому її наявність перевищує допустиму концентрацію в п'ять разів!»

Першочерговість другої державної

Наївні виборці вже мали можливість відчути на власному досвіді, що означає оте обіцяне від лідера Партії регіонів «покращення життя вже сьогодні». А у майбутньому в «регіоналів» теж, схоже, руки навряд чи дійдуть до вирішення низки економічно-соціальних проблем. Адже вже нині, на старті передвиборчої гонитви, в ПР чітко визначилися з найголовнішим своїм завданням, що ним мають потішити своїх виборців, — зробити російську мову другою державною.

Далі буде ще краще

Обіцяючи своїм землякам покращення життя «уже сьогодні», керманич Кабміну таки живе не тільки сьогоднішнім днем. Адже, приміром, сьогоднішнє зростання цін на пальне гарантує збільшення цін на послуги в транспорті вже завтра. Саме про таке чергове «покращення» тепер попереджають донецькі таксисти, які змушені піднімати розцінки після неприємних змін цінників на місцевих АЗС.

Пірнайте в ванну!

Аби довести якийсь із міських пляжів Донецька до повної готовності приймати відпочивальникiв, потрібно, виявляється, не так і багато. Насамперед слід завезти сюди кілька самоскидів... Ні, не піску, а сміття. Ну, а урни, навіть якщо вони й були тут, треба вивезти звідси якомога далі. Затим буде не зайвим спиляти всі дерева на березі, аби не залишилося й натяку на тінь. Таку ж операцію потрібно зробити і з «грибками». Що ще? О, ледь не забув — єдину в окрузі, даруйте, вбиральню не завадить завчасно довести до такого стану, аби в кожного, хто насмілився підійти до неї на відстань навіть півсотні кроків, уже починали сльозитися очі...

Гроші на «правду». Чи на вітер?

Уже давно не секрет, що в русифікованому Донецьку окремі носії панівної в цих краях мови почувають себе не зовсім комфортно та впевнено. І вдень, і вночі ввижається їм, горопахам, що російську мову тут притісняють, обмежують, ігнорують і взагалі підступно доводять до занепаду з метою остаточно витіснити з інформаційного простору та всіх-всіх сфер життя. Само собою, за таких умов мовно заклопотані персони не сидять склавши руки. Чергове тому підтвердження — на останній перед літньою перервою сесії депутати Донецької міськради прийняли Програму розвитку російської мови до 2011 року.

Аварiї не скажеш: «Стати в стрiй!»

Експертна комісія вже встановила передумови аварії, що сталася на світанку 9 травня на майже кілометровій глибині шахти «Краснолиманська». За словами колишнього керівника Міністерства вугільної промисловості Станіслава Янка, який очолив комісію фахівців, причиною нещасного випадку, внаслідок якого загинули та отримали травми гірники, став вибух метано-повітряної суміші в газовідсмоктуючому трубопроводі. Есперти встановили, що згадана суміш утворилася тут у результаті непрогнозованого підвищення виділення метану із виробленого простору підземелля. А потрапив метан до трубопроводу, на думку фахівців, із дегазаційної свердловини під час вилучення бурового інструмента (саме в той час тут велися бурові роботи).

Мільйони або камера?

Позов до Ворошиловського районого суду Донецька про відшкодування збитків, заподіяних правоохоронцями, як свого часу писала «УМ», Сергій Салов подав ще 3 березня. В ролі відповідачів опинилися обласна прокуратура та управління державного казначейства, а свої збитки адвокат оцінив у 12 мільйонів гривень. Щоправда, тоді ж сам Сергій Салов поставив «цікаву» умову. Мовляв, він відмовиться від компенсації, якщо тодішній обласний прокурор, а нині заступник Генпрокурора України Віктор Пшонка та прокурор Донецька Олександр Ольмезов хоч один тиждень посидять у тій самій камері, де йому довелося провести 8 місяців. Працівники прокуратури не пристали на цю пропозицію, а суд задовольнив позов Салова тільки частково — прийняв рішення про виплату позивачу компенсації у розмірі 2 мільйони гривень.

Донеччани дивитимуться в «дзеркало російської революції»

Донеччани дивитимуться в «дзеркало російської революції»

Пам'ятник Тарасові Шевченку в Донецьку розташований поруч із обласною науковою бібліотекою імені Крупської. У зв'язку з цим у місті відомий чи то анекдот, чи то справжня історія про водія тролейбуса, який уперто оголошував зупинку: «Бібліотека Крупського». — «Ви неправильно оголошуєте, — зробила зауваження водієві одна з пасажирок. — Треба говорити не «Крупського», а «Крупської». — «Чому Крупської? Він же мужик!» — заперечив водій, показуючи рукою в бік українського класика.

У «нічиїх» гойдалок тепер достатньо опікунів

За фактом загибелі двох неповнолітніх дівчаток у Єнакієвому порушено кримінальну справу за ч. 2. ст. 367 Кримінального кодексу України «Службова халатність, яка спричинила важкі наслідки», і прокуратура продовжує розслідування. За словами прокурора міста Сергія Ребенка, нині злощасні гойдалки вилучені для проведення експертизи, однак відповідної технічної документації на цю конструкцію катма. Так само не вдається встановити, хто і коли споруджував цю нехитру забаву для дітей. Відомо лише, що будинок, у дворі якого стояла гойдалка, звели у 1975 році, можливо, в цей час у дворі з'явилася й гойдалка. Причому весь цей час, виходить, вона була «нічия», бо, за попередньою інформацією, не перебувала на балансі місцевої житлово-експлуатаційної організації.

Налітай, поспішай — гроші лопатою загрібай...

Налітай, поспішай — гроші лопатою загрібай...

Не секрет: у вугільному Донбасі святом №1 вважають День шахтаря, що традиційно відзначається в останню неділю літа. Далі в рейтингу популярності йде, як це не парадоксально, день голосування. Тобто вибори. Причому так вважають самі гірники, які відверто кажуть, що авторитет більшості кандидатів, за яких доводиться голосувати, впав нижче позначки кілометрової глибини, з якої вони «качають» вугілля. Щоправда, самі ж шахтарі уточнюють — їм особисто імпонує найбільше те, що в ході передвиборчої гонитви за голосами щедро обіцяють збільшити зарплату й подовжити низку соціальних пільг.