Чорновіл на зміну Енгельсу

Два дні депутати Черкаської міської ради сперечалися стосовно того, потрібна місту вулиця імені В’ячеслава Чорновола чи ні. Хоча загалом розмови про перейменування вулиці імені одного з основоположників марксизму Енгельса точаться у місті вже років iз десять.

До останнього подиху

У вівторок вранці уманських рятувальників викликали на пожежу по вулиці Урицького: у двоповерховому житловому будинку горіла трикімнатна квартира, в якій перебували 62­річний інвалід та його чотирирічна внучка. Одягнувши кисневі апарати, рятувальники миттю кинулися у приміщення, повне диму. Дівчинку, котра була вже без свідомості, знайшли першою в одній із кімнат і швидко винесли на свіже повітря. В ту мить у дитини й зупинилося серце.

По правду в Європу

Черкаські опозиціонери Леонід Даценко та Микола Булатецький, які балотовувалися до Верховної Ради, відповідно, в округах №194 і 197, не втомлюються доводити, що вони насправді перемогли з перевагою від 4 до 12 тисяч голосів. Нагадаємо, в цих округах відбулися очевидні фальсифікації, Центрвиборчком відмовився встановлювати справжній результат і призначив перевибори.

«Я вам зроблю тут 37-й рік!»

У селі Свидівок Черкаського району від незапланованих перевірок лихоманить школу. «За планом районне управління освіти мало перевіряти наших колег у школі села Вергуни, але вони чомусь з’явилися у нас. Після них до нас прийшли пожежники та працівники СЕС. Кого чекати завтра — не знаю», — розповідає «УМ» директор Свидівоцької школи Євгеній Нелін.

Фермерський кордон

Фермерський кордон

Десять років тому полковник Прикордонних військ Володимир Гновенко вийшов на заслужений відпочинок і змінив свої офіцерські погони на фермерську куфайку. У селі Свидівок Черкаського району він разом iз дружиною Ольгою взяв 14 гектарів землі та почав на ній господарювати. Правда, спокою родина відтоді не має. На цій землі у колишнього прикордонника тепер своєрідний фермерський кордон, який доводиться боронити від набігів чужинців.

Хабар за погодження

«На гарячому» затримано посадовця обласного Главку Держ­земагентства у Черкасах, який вимагав хабар у сумі 200 тисяч гривень. Як повідомила «УМ» прес–секретар прокурора Черкащини Вікторія Скорикова, прокуратура області здійснює нагляд за додержанням законів у формі процесуального керівництва під час розслідування кримінального провадження відносно першого заступника начальника Головного управління Держземагентства в області. Його підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК (одержання хабара службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище).

Прокурор додав

Резонансного розголосу набула на Черкащині історія про розбещення семирічної дівчинки співмешканцем її матері. Не лише тому, що розпусник знущався з дитини і бідолашній довелося пережити справжнє жахіття у рідній оселі. А ще й тому, що за розбещення неповнолітньої його не так просто було покарати.

Замість митців «заговорили» бензопилки

Замість митців «заговорили» бензопилки

У селі Прохорівка Канівського району, яке розташоване на лівому березі Дніпра, майже навпроти Чернечої гори, пішли під сокиру кілька гектарів лісу. Селяни підозрюють, що розпочалося незаконне захоплення землі, а на місці вирубки невдовзi зростуть приватні котеджі.

Замели сліди

Знову війна на скандальному виборчому окрузі №197 у Каневі, де перемогу в опозиційного кандидата Леоніда Даценка сумнівно «вирвав» нардеп Богдан Губський.

Ото був голова!

«Це якою мужньою людиною треба було бути, щоб не побоятися в той час піти проти системи?» — розмiрковує в розмовi з «УМ» голова сільської ради села Сабадаш Жашківського району Галина Янчук, розповідаючи про те, як у роки Голодомору голова їхнього колгоспу Самсон Бачинський ризикнув не здати в державу зібране зерно, а роздав його людям. За спогадами старожилів, у 1932 році голова навмисне зібрав зерно не зовсім доспілим з однією метою — аби його не прийняли. Так і сталося. Тоді Самсон Бачинський роздав його у 480 сільських дворів, чим врятував майже двi тисячі своїх односельців від лютої смерті. «У нас померло 72 людини, тоді як у навколишніх селах голод косив людей цілими родинами», — веде далі панi Янчук.