Хабар за погодження

«На гарячому» затримано посадовця обласного Главку Держ­земагентства у Черкасах, який вимагав хабар у сумі 200 тисяч гривень. Як повідомила «УМ» прес–секретар прокурора Черкащини Вікторія Скорикова, прокуратура області здійснює нагляд за додержанням законів у формі процесуального керівництва під час розслідування кримінального провадження відносно першого заступника начальника Головного управління Держземагентства в області. Його підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК (одержання хабара службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище).

Прокурор додав

Резонансного розголосу набула на Черкащині історія про розбещення семирічної дівчинки співмешканцем її матері. Не лише тому, що розпусник знущався з дитини і бідолашній довелося пережити справжнє жахіття у рідній оселі. А ще й тому, що за розбещення неповнолітньої його не так просто було покарати.

Замість митців «заговорили» бензопилки

Замість митців «заговорили» бензопилки

У селі Прохорівка Канівського району, яке розташоване на лівому березі Дніпра, майже навпроти Чернечої гори, пішли під сокиру кілька гектарів лісу. Селяни підозрюють, що розпочалося незаконне захоплення землі, а на місці вирубки невдовзi зростуть приватні котеджі.

Замели сліди

Знову війна на скандальному виборчому окрузі №197 у Каневі, де перемогу в опозиційного кандидата Леоніда Даценка сумнівно «вирвав» нардеп Богдан Губський.

Ото був голова!

«Це якою мужньою людиною треба було бути, щоб не побоятися в той час піти проти системи?» — розмiрковує в розмовi з «УМ» голова сільської ради села Сабадаш Жашківського району Галина Янчук, розповідаючи про те, як у роки Голодомору голова їхнього колгоспу Самсон Бачинський ризикнув не здати в державу зібране зерно, а роздав його людям. За спогадами старожилів, у 1932 році голова навмисне зібрав зерно не зовсім доспілим з однією метою — аби його не прийняли. Так і сталося. Тоді Самсон Бачинський роздав його у 480 сільських дворів, чим врятував майже двi тисячі своїх односельців від лютої смерті. «У нас померло 72 людини, тоді як у навколишніх селах голод косив людей цілими родинами», — веде далі панi Янчук.

Рвуть, як газету

У Черкасах у вівторок ледь не закрили приватне видавництво «Республіка» — єдине потужне підприємство в області, де друкується чимало місцевих газет, зокрема й одна з найтиражніших та найсміливіших — «Вечірні Черкаси», яка подеколи не боїться критикувати владу.

Торбинка з квасолею

Торбинка з квасолею

Хата 87–річної Галини Гончаренко стоїть біля вікового лісу. До нього від її обійстя — рукою подати. Природа тут просто казкова — поруч великий яр і широка левада, усіяна травами, неподалік — великий ставок. Цей куток, огорнутий цілющим повітрям та тишиною, у Макіївці Смілянського району Черкаської області називають Дібровою. Усе своє життя Галина Костянтинівна прожила в рідному селі. Вона одна із старожилів Макіївки, котрі ще можуть розповісти про Голодомор. У ту страшну пору їй виповнилося сім років, а пережите жінка добре пам’ятає досі.

Дмитрикова радість

Дмитрикова радість

6 квітня 2011 року в матеріалі «Дмитрикова напасть» «Україна молода» розповідала про біду черкаського хлопчика Дмитрика Шишкіна. Хлопчику на той час було трохи більше двох років, він мав вроджену двосторонню клишоногість і зовсім не ходив, а тільки повзав по квартирі. На той час сином опікувався батько Василь. Із дружиною Оленою вони саме розлучилися, виказуючи одне одному чимало претензій. Було відчуття, що за тією боротьбою до проблем дитини руки не дійдуть.

Вода є. Шукаємо гроші

У Каневі, в районі нижнього парку Шевченківського природного заповідника, утворився провал довжиною п’ять та шириною півтора метра. Таку яму «вирили» ґрунтові та поверхневі води, зачепивши при цьому і міський колектор. Для ліквідації наслідків НП у місті створили оперативний штаб.

Своїм ходом на виставку

Найулюбленішим місцем для черкаських дітлахів сьогодні є перша виставка ретро–автомобілів. Її відкрито просто неба в центрі міста. Тут можна побачити автівки та мотоцикли, які курсували дорогами у минулому столітті. «Я такі авто тільки по телевізору бачив, тому мені дуже цікаво. Хочеться за кермом посидіти, але не можна», — говорить «УМ» п’ятикласник Роман Ткаченко, який заглянув на виставку разом з однокласниками по дорозі зі школи додому. Взагалі, серед відвідувачів виставки, на якій зібрані експонати з приватних колекцій жителів Черкас, переважають саме чоловіки. Їх більше тягне до техніки, ніж жінок.