Дві ложки Бурди

Дві ложки Бурди

У клубі «Що? Де? Коли?» Бориса Оскаровича називають «ходячою енциклопедією», а він сам говорить про себе як про «достатньо ерудовану, відносно вольову, достатньо акуратну і наполегливу людину». До 35–річчя від дня виходу в ефір телегри «ЩДК» Борис Бурда розповів «УМ» про телефонний відбір, несерйозні виграші і «погані запитання», а також поділився радістю від знаходження способів харчування на водному та залізничному транспорті.

Козлам у МОН не місце!

Обіцянки Міністерства освіти й науки залишити доступ до будівлі відкритим виявилися фікцією. Нагадаємо, на початку серпня під МОН почали зводити паркан заввишки 1,8 метра. Тоді в офіційній відповіді на запит «УМ» прес–служба міністерства запевняла, що огороджують майбутній сквер, причому на вимогу мешканців, але вхід до паркової зони буде відкрито всім охочим до 24–ї години.

Міліція збрехала про зірвані погони

Учора Солом’янський районний суд Києва виправдав голову правління Всеукраїнської організації «Коаліція учасників Помаранчевої революції» Сергія Мельниченка, якого затримала напередодні міліція під час пікетування посольства Росії. Нагадаємо, 31 серпня пана Сергія та ще одного активіста «КУПР» Петра Михайленка «пов’язали» співробітники Солом’янського райвідділу УМВС. Це сталося одразу після того, як члени організації розгорнули плакати й почали акцію солідарності з російською опозицією, яка кожного 31–го числа проводить «марші незгодних». Правоохоронці в Києві заявили, що «помаранчеві» чинили їм опір. Але активісти «КУПР» вели відеозйомку пікету, тож мають підстави стверджувати, що непокори з їхнього боку не було, як і порушень норм закону про масові зібрання.

Варварство на святій землі

Варварство на святій землі

Два тижні тому в центральній частині парку «Юність», що поблизу вулиці Олеся Курбаса на Борщагівці, Українська православна церква Московського патріархату розпочала будівництво храму Спиридона Триміфунтського. Мешканці сусідніх будинків обурені: будують шаленими темпами та без їхньої згоди, знищено клумбу, вирізано зелені насадження. Документів на будівництво отці не показують, але запевняють, що всі необхідні дозволи мають. У Головному управлінні архітектури Києва кажуть, що жодного храму в парку генпланом не передбачено. А директор Святошинського «Київзеленбуду» говорить, що не в змозі захистити зелену зону. Поки противники забудови збирають підписи та шукають справедливості, священики проводять молебні під стінами споруджуваної церкви, шукаючи підтримки у громадськості.

Наука російських тиранів

Наука російських тиранів

Учора в Києві співробітники міліції Солом’янського району затримали двох учасників акції солідарності з російською опозицією — членів громадської організації «Коаліція учасників Помаранчевої революції». О 14.30, щойно два десятки активістів розгорнули плакати і почали підходити до посольства Росії, двом «передовикам протесаного руху» заламали руки і відправили до райвідділку.

«Золота» підземка

«Золота» підземка

Уже до кінця цього року в столиці може зрости ціна за проїзд у метро. Комунальне підприємство «Київський метрополітен» вимагає від Київської міської адміністрації затвердити нову ціну жетона — дві гривні. Мовляв, для цього і судове рішення є, та й гривня сімдесят за одну поїздку — сума, що не покриває витрат метрополітену.

Кращий бос для «ровериста»

Столичні велосипедисти неодноразово вимагали від київської влади належних умов для пересування містом на двоколісному «другові». Тепер же шанувальники роверів оголосили акцію — шукають компанії, в яких створено найкращі умови для працівників­велосипедистів. «Ми не сподіваємося знайти у столиці організацію, де для працівника­велосипедиста буде душ, стоянка і відеонагляд. Україна поки що не Швейцарія, — говорить організаторка конкурсу «Велопрацедавець2010» Ірина Бондаренко. — Але компанія, що має найкращі зручності для працівників­велосипедистів, може стати переможцем, а її керівник отримає звання кращого боса для велосипедиста».

Закопали без хреста...

Результати розслідування, яке провели члени громадської організації «Комітет боротьби з організованою злочинністю і корупцією», журналістів просто шокували. Відзняте відео могло б стати сюжетом американського фільму жахів. Днями активісти розповіли про умови, в яких перебувають психічно хворі в Україні, та злочини, які чинять санітари та керівництво психоневрологічних інтернатів. Повірити, що таке може відбуватися в цивілізованому суспільстві, непросто.

Замість автобусів — офіси

Замість автобусів — офіси

Реконструкція Московського мосту, завершення якої так чекають кияни, виявляється, принесе чимало сюрпризів мешканцям столиці. Один із них — переселення автовокзалу на Кільцеву дорогу. В управлінні столичного містобудування кажуть, що планують старий автовокзал знести, а на Московській площі відкрити торговельно–офісний центр.

Освіжитися ціною здоров’я

Цьогорічна спека створила сприятливі умови для поширення хвороб, збудниками яких є бактерії та мікроорганізми. Через це водойми стають справжньою пасткою для відпочивальників. Про це на прес–конференції повідомив Юрій Плігін, старший науковий співробітник відділу екології водоймищ Інституту гідробіології НАН України. «Рiч у тiм, що цього літа температура води досягла рекордних температур (29—30 градусів). А оскільки течія в Дніпрі сповільнилася, утворюються так звані «зони застою» — верхні шари, що добре прогріваються. Вітру немає, тому нижні шари з верхнім не змішуються, і на поверхні води розмножуються організми. А це можуть бути і збудники корости, холери», — розповідає науковий співробітник. До того ж, за словами пана Плігіна, ситуацію ускладнює ще й те, що через спеку загинуло багато молюсків, які фільтрували воду.