Релікта спроваджують на пенсію

Релікта спроваджують на пенсію

Віктор Ющенко усунув Віктора Скопенка з посади ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Про це йдеться в указі від 10 квітня, розміщеному на офіційному сайті Президента: глава держави скасував указ від 12 січня 2000 року «Про призначення Віктора Скопенка ректором КНУ імені Тараса Шевченка».

Таємниця Мі–8

Ось уже минув другий тиждень із моменту авіакатастрофи на Чорному морі, а спеціальна урядова комісія і досі з’ясовує причини трагедії. В МНС кажуть, офіційних висновків експертів слід очкувати не раніше, ніж за тиждень. «Загалом оприлюднити інформацію слідчі мають до 17 квітня», — повідомив «УМ» керівник прес–служби МНС Ігор Кроль.

«Бідність можна подолати»

«Бідність можна подолати»

На візит цієї унікальної людини очікують у цілому світі, а почути поради прагнуть мільйони. На днях до України, за сприяння фонду Віктора Пінчука, вперше завітав всесвітньо відомий банкір, лауреат Нобелівської премії миру 2006 року 48–річний бангладешець Мухаммед Юнус. Цей чоловік, присвятивши життя подоланню бідності, чверть століття тому поставив світ із ніг на голову. На початку 70–х, тоді ще педагог, Мухаммед відкинув усі блискучі економічні вчення і розробив власну теорію «мікрокредитування» — видачі дуже малих, від кількадесят до пару сотень доларів, кредитів біднякам, з якими інші банки просто відмовляються співпрацювати. З нього тоді глузували шановані доктори економічних наук, та Юнус таки зміг довести світові життєвість своєї ідеї, створивши банк для бідних, — Grameen Bank («Селянський банк»). На сьогодні це одна з найбільших фінансових корпорацій у світі, а досвід мікрокредитування реалізується у більш ніж 100 країнах, зокрема й у США.

Та володар 75 престижних нагород, майже 30 почесних докторських ступенів провідних університетів, один із 25 найвпливовіших людей у світовому бізнесі, Мухаммед Юнус, попри славу та мільйони, і досі залишається близьким до простих людей.

Станція «Закидалове»

Невідомі закидали камінням поїзд «Москва—Суми», що прямував 5 квітня зі столиці РФ в Україну. Як розповів «УМ» начальник вагонної дільниці Сумської дирекції залізничних перевезень Валентин Овчаренко, інцидент трапився близько 22.00 поблизу станції Сухиничі (дві станції від Москви. — Авт.). Коли локомотив сповільнив хід, у нього раптом полетіли важкі предмети. Внаслідок інциденту було розбито вісім вікон у пасажирських вагонах і, частково, у вагоні–ресторані.

Довкілля і популізм

Довкілля і популізм

У понеділок на Банковій активно обговорювали хід виконання Всеукраїнської весняної толоки, яка розпочалась 5 березня і завершиться 20 квітня. Перед заступником глави секретаріату Президента України Романом Безсмертним відзвітували чи не всі регіони — вийшло, що за минулий місяць у країні було висаджено 16,2 мільйона дерев. «Тим самим ми побили всі можливі й неможливі рекорди», — чи то кепкував, чи то констатував Безсмертний.

Мерське сміття

Такі спецзнаки вже виготовляються і незабаром перші мають з’явитися біля смітників на вулицях і у дворах будинків Херсона. Про це голова Херсонської облдержадміністрації Борис Сіленков повідомив у прямому ефірі місцевого телеканалу.

Український рахунок

Український рахунок

2 квітня Кабінет Міністрів доручив Держкомстату розробити до наступного року проект підготовки і проведення Всеукраїнського перепису населення, який має відбутись у 2011 році. А пробний перепис планують провести вже цьогоріч. Скільки українців експерти нарахують тепер, можна тільки здогадуватися. Та прогнози соціологів невтішні.

У палаючу хату ввійшла

У палаючу хату ввійшла

2 квітня о пів на другу ночі у місті Здолбунів загорівся житловий будинок. Пожежники місцевого райвідділу зразу ж по дзвінку виїхали на вулицю Данила Галицького, 49. «З дверей та вікон будівлі йшов густий чорний дим, епіцентр пожежі зосередився на кухні та коридорі», — розповів «УМ» лейтенант служби цивільного захисту, інспектор центру пропаганди ГУ МНС у Рівненській області Дмитро Мельник. Не виявивши людей, пожежники одразу взялись гасити полум’я — справилися за 40 хвилин.

Усім по «цифрі»

2 квітня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення підбила підсумки конкурсу на цифрове мовлення. Серед 41 учасника експерти обрали 10 переможців, які вже невдовзі вестимуть цифрове мовлення на 8 частотах. «Конкурс складався з кількох номінацій, — розповідає «УМ» голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення Віталій Шевченко. — Це культурно–мистецька програма, дитяча, пізнавальна, гумористична, програма кіно та телесеріал і спеціальна номінація «оригінальний проект».