Василь Князевич: У суспільній думці кожен лікар — гірший за корупціонера. Треба це змінювати

Василь Князевич: У суспільній думці кожен лікар — гірший за корупціонера. Треба це змінювати

У Кабінеті Міністрів Юлії Тимошенко — чимало персон, які прийшли в уряд уперше, зокрема керівник МОЗ Василь Князевич. Це людина, яка опікувалася життям глави держави після його отруєння і курує групу медиків, котрі лікують Віктора Ющенка й сьогодні. Особа Князевича є не надто відомою навіть журналістам. Він переконаний, що це і на краще: людину потрібно оцінювати за вчинками.

На службі — служба «112»

Єдина служба порятунку, обіцяють чиновники, запрацює у столиці приблизно з березня наступного року. Відтак громадянам не потрібно буде більше телефонувати окремо в міліцію чи пожежникам. Набравши зі стаціонарного чи стільникового телефонного апарата комбінацію цифр — 112, достатньо буде лише розповісти, що трапилося, а оператор на тому кінці дроту сам зорієнтується, якого характеру вам потрібна допомога.

«Припаркувався» на людях

Ця дорожньо–транспортна пригода сталася у вівторок о 19.40 по вулиці Грушевського, 14. 45–річний водій автомобіля «Ніссан Навара» не впорався з керуванням і виїхав на тротуар. Подолавши по пішохідній частині ще декілька метрів, транспортний засіб на повному ходу вилетів на зупинку для пасажирів, де в цей час громадський транспорт очікували п’ятеро осіб. Збивши їх усіх, автомобіль врізався у дерево і лише таким чином зумів зупинитися. Сам водій не постраждав, а от троє його пасажирів, у тому числі 23–річна донька, та люди на зупинці отримали важкі травми.

Заробили на шпиталь

Зіткнення пасажирського автобуса ЛАЗ із мікроавтобусом «Мерседес–Бенц» сталося у понеділок близько восьмої години вечора біля села Маковиці Новоград–Волинського району на 233 кілометрі автошляху Київ—Чоп. Власник «буса» віз додому на Закарпаття заробітчан із Росії. Внаслідок дорожньо–транспортної пригоди на місці аварії загинув 59–річний водій ЛАЗу, який саме повертався з рейсу «Новоград–Волинський—Михіївка». На щастя, єдина його пасажирка відбулася травмами.

Рятуйте, вбивають! — А ви чиї?

Рятуйте, вбивають! — А ви чиї?

Рейдерство живе і процвітає. Принаймні це випливає з подій 20 грудня, коли Дніпровську райдержадміністрацію столиці намагалися захопити невідомі люди у чорних камуфляжах. Нагадаємо, конфлікт між мером столиці Леонідом Черновецьким і екс–головою цієї РДА Олександром Сотниковим закінчився звільненням останнього з посади. Потому райрада переобрала голову — нею стала представниця блоку Черновецького Оксана Мисовська. А фракції Блоку Кличка і Партії регіонів заявили про фальсифікацію виборів, розібратися в чому мав суд Дніпровського району.

Живіть довше, — сказав Князевич

Живіть довше, — сказав Князевич

Учора у великому залі МОЗ було велелюдно: з колективом прощався уже колишній керівник Юрій Гайдаєв і знайомився новий — Василь Князевич. Представляв міністра віце–прем’єр–міністр Іван Васюник. Перше, що впадало у вічі, — новий міністр, на відміну від попередника, вихідця з Донецька, говорить державною мовою. Він обіцяє: кардинальних чисток і змін у МОЗ не буде. «Я не є людина, яка хоче творити нову революцію, але хочу разом із вами робити ті кроки, які дозволять говорити, що ми недаремно працювали», — звернувся Князевич до колективу міністерства.

Народжена в сорочці

Народжена в сорочці

Справжня драма розігралася в неділю на вулиці Вітрука в Житомирі. А причиною моторошної історії стали алкоголь і звичайнісінькі ревнощі. Почалося все з розлучення житомирянина з 33–річною жінкою, яка народила від нього дитину. Майже одразу по цьому чоловік покинув її і переселився до своїх батьків, квартира яких розташована по сусідству. Завів собі нову пасію. Стосунки з колишньою «громадянською дружиною», за словами свідків, були цілком толерантними і дружніми. Більше того, як бабуся, так і сам батько не відмовилися від немовляти і регулярно проводили з ним час. Іноді няньчитися з малям допомагала навіть нова 35–річна подруга чоловіка.

Змагання Московських патріархій

Змагання Московських патріархій

У листі до митрополита Київського і всієї України Володимира перший заступник голови Спілки православних громадян України Олексій Добичін інформує Блаженнійшого про фактично демарш Валерія Каурова, який не підкорився рішенню УПЦ МП і СПГУ про саморозпуск, заявивши, що відтепер його організація співпрацює з церквою безпосередньо через Москву — без узгодження своїх дій з УПЦ МП.

Не тільки «Космос», а й фотограф

Не тільки «Космос», а й фотограф

Світлини, зроблені нібито власноруч міським головою столиці, минулої п’ятниці продавали «з молотка» у галереї «Лавра». Щоправда, дозволити собі придбати шедеври Черновецького могли далеко не всі. Стартова ціна кожної — 5 тисяч гривень. У підсумку з’ясувалося, що найдешевшу фотороботу продали за 40 тисяч, а найдорожчу — за 80 тисяч гривень.

Дім, який збудували з «УБК»

Дім, який збудували з «УБК»

15 грудня 2000 року на знак протесту проти політики тодішнього Президента Леоніда Кучми на головній площі Києва були встановлені перші намети. Організаторами руху «Україна без Кучми» виступили 14 політичних партій і сім громадських об’єднань, які створили Громадянський комітет захисту конституційних прав та свобод людини. Детонатором акції непокори стала інформація, оприлюднена лідером Соцпартії Олександром Морозом, про причетність вищих посадовців держави до зникнення журналіста Георгія Гонгадзе. На тлі «касетного скандалу» українці побачили істинне обличчя тієї влади: знесення наметів, провокації, міліція з кийками — розв’язка настала 9 березня 2001 року, коли сталися сутички демонстрантів із загонами міліції й сотні активістів опинилися за ґратами. Потрапити до буцегарні того вечора можна було навіть за українську мову або значок із тризубом. Шістнадцятеро хлопців — учасники бійки біля Адміністрації Президента — отримали значні терміни ув’язнення, їхні судимості не скасовані й досі.