Хоч би прищ вискочив, аби не працювати...

Прищі, ожиріння, біль у плечах чи кашель — це лише частина причин, посилаючись на які тисячі мешканців Великої Британії роками перебувають на оплачуваних лікарняних. Як повідомляє сайт Mojawyspa.co.uk, на даний момент допомогу з непрацездатності впродовж тривалого часу отримують понад 885 тисяч мешканців Британії.

Горить і гасне

Щонайменше 47 осіб загинули під час пожежі на індійській залізниці — як повідомляє Бі–Бі–Сі, на півдні Індії зайнявся вагон пасажирського потяга. Ще 28 людей госпіталізовано з опіками різної тяжкості. Найімовірніше, пожежу спричинило коротке замикання в електропроводці. Потяг зупинився у місті Неллоре, що за 500 кілометрів від Хайдарабада, столиці штату Андра Прадеш.

Смертельне заробітчанство

Смертельне заробітчанство

У Польщі загинули українці. Учора о 5:50 ранку на нерегульованому залізничному переїзді у місцевості Братошевіце, що в Лодзькому воєводстві, потяг зіштовхнувся з мікроавтобусом. «За останньою уточненою інформацією, в мікроавтобусі було десятеро людей разом із водієм: троє чоловіків і семеро жінок. Усі — громадяни України, жителі Тернопільської області. У Польщі вони перебували з метою працевлаштування, — повідомив у коментарі «УМ» речник МЗС Олександр Дикусаров. — Дев’ятеро людей унаслідок ДТП загинули, одна громадянка України — в лікарні. На місці події працює консул України: з’ясовує обставини інциденту та займається питаннями ідентифікації тіл загиблих і подальшим відправленням тіл на батьківщину».

Сто голів за генерала

Щонайменше 20 таджицьких військовослужбовців загинули та 23 отримали поранення під час масштабної спец­операції проти «нелегального збройного угруповання», яке підозрюють у вбивстві глави сил безпеки у прикордонному з Афганістаном регіоні Таджикистану Гірський Бадахшан. Генерала Абдуллу Назарова застрелили минулої суботи. А позавчора в цій гірській місцевості, де ховаються повстанці, висадилося кілька сотень бійців. За інформацією російського сайту Gazeta.ru, насправді в боях загинуло щонайменше сто військовослужбовців і приблизно стільки ж цивільних. Урядові війська заарештували 40 осіб, у тому числі вісьмох громадян Афганістану, повідомило таджицьке телебачення.

Ленін і Мао слухають нас...

Скульптурна група великих людей світу на площі ХХ століття у місті Монпельє на півдні Франції позавчора поповнилася п’ятьма новими статуями — Махатми Ганді, Голди Меєр, Нельсона Мандели, Гамаля Абделя Насера й колишнього керманича КНР Мао Цзедуна. Як повідомляє Міжнародне французьке радіо (RFI), раніше на площі вже було встановлено скульптурні зображення Жана Жореса, Шарля де Голля, Уїнстона Черчілля, Франкліна Делано Рузвельта і Володимира Леніна. Ідея створення такого неординарного меморіального комплексу у 250–тисячному Монпельє належить уже покійному президенту регіональної ради Лангедок–Руссільйон, соціалісту Жоржу Фрешу. Тепер його ідеї впроваджує у життя чинний мер–соціаліст Монпельє Жан–П’єр Мур.

Піратська «Колючка»

Піратська «Колючка»

Є у критській «короні» ще один цікавий своєю історією острів — Спіналонга. Від Криту його відділяють лише кілька кілометрів Елундської протоки. До речі, саме з розташованого на критському боці містечка Елунда розпочиналася туристична індустрія Криту, і нині його вважають одним із найбільш елітних курортних центрів острова. Недарма тут щороку відпочивають Мадонна та Леді Га–Га. Затока Мірабелло між Елундою, Спіналонгою та іншими дрібнішими острівцями є казково красивою. Але туристів сюди приваблює передусім захоплююча й сумна історія цих місць.

Коли вже не допомагають жодні припарки

За даними німецьких ЗМІ, головні кредитори Греції, зокрема й Німеччина, відмовляються надавати Афінам подальшу допомогу, яка виходить за межі попередніх обіцянок. Міністр економіки ФРН, лідер Вільної демократичної партії Філіп Реслер зазначив в інтерв’ю телеканалу ARD, що дивиться на Грецію більш ніж скептично. За його словами, ймовірно, що Греція не зможе виконати свої завдання. Якщо так станеться, припустив Реслер, то ніяких наступних виплат від міжнародних позичальників греки не отримають. На думку головного німецького фінансиста, «вихід Греції з єврозони багатьох уже давно не лякає».

Рай на пороховій діжці

Рай на пороховій діжці

Серед кількох тисяч островів Греції чи не найвідомішим — і завдяки міфам, і з огляду на сучасні пропозиції туристичного відпочинку — є Крит. Острів, на якому царював легендарний Мінос, убивав свої жертви Мінотавр і прославився Тесей, справді має чим привабити туристів. Проте якщо Крит є туристичною короною Греції, то навколишні, хай дрібніші, але не менш прекрасні острови є перлинами в цій короні. Поміж яких білосніжно–блакитним діамантом сяє Санторіні — елітний курорт за наших часів і одна з найбільших загадок античного світу.

У шортах із бомбою

У шортах із бомбою

Аеропорт в одному з найпопулярніших курортних центрів Болгарії, Бургасі, вчора був закритий — усі рейси перенаправляли у Варну. Напередодні ввечері в результаті вибуху на бургаському летовищі «Сарафово» загинуло щонайменше восьмеро і поранено понад 30 людей. Теракт було скоєно в автобусі з ізраїльськими туристами, які прилетіли рейсом із Тель–Авіва. Пошкодження отримали й два інші автобуси, що також очікували пасажирів. Серед загиблих — п’ятеро чи шестеро громадян Ізраїлю (неточність пов’язана з невстановленою досі особою терориста) і двоє болгар: водій автобуса та представник болгарської турфірми. Троє поранених перебувають у комі.

Монархія — з народом

Монархія — з народом

Король Іспанії Хуан Карлос та його родина вирішили бути з народом у тяжкі для країни часи і добровільно пішли на скорочення своїх видатків. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, урізання королівських доходів у процентному співвідношенні приблизно відповідає скороченню зарплат у державному секторі. Річну зарплату короля, яка досі становила 292 тисячі євро, буде знижено на 20 900 євро, тобто на 7,1%. Син Хуана Карлоса і спадкоємець іспанського трону принц Філіпе втратить 10 450 євро зі своєї річної зарплатні в розмірі 131 тисяча євро. Впродовж цього ро­ку загальний бюджет королівської родини (8,3 мільйона) буде скорочено на 100 тисяч євро.