Усі кола японської освіти

Усі кола японської освіти

Маю одного друга–японця, який університет покинув після десяти днів навчання, промінявши його на тимчасові заробітки і подорожі по всьому світу. І знайому, яка вступила на факультет мистецтв, здійснивши заповітну мрію, але зрештою забрала документи, бо «це не її шлях». Такі «безглузді» рішення молодих людей для японського суспільства — не виняток, а тенденція. І свідчить вона лише про те, що люди у Країні Cонячного Сходу не намагаються жити за якимись стереотипами і не бояться шукати своє місце у житті. Тенденція «всі хочуть учитися» — швидше, українська, якщо зважати на кількість вишів різних ступенів у нашій країні. Японію ж у розвинені країни вивело, в першу чергу, не всезагальне прагнення за будь–яку ціну здобувати вищу освіту, а саме адекватне розуміння кожним свого місця. Хоча організація освітнього процесу в Країні Схiдного Сонця і ставлення японців до навчання також заслуговують на увагу. Бо, як відомо, все починається з малого.

Знову та абетка...

Знову та абетка...

Завершення минулого тижня для Віктора Януковича принаймні на західному напрямку виявилося плідним. Із XVII саміту глав держав Центральної Європи у Варшаві Президент України повернувся зі здобутками: потиснув руку, пообідав і навіть «тепло привітався» (цитата з президентського сайту) з лідером США Бараком Обамою, обговорив актуальні питання двостороннього співробітництва з президентом Польщі Броніславом Коморовським. І головне: «привіз» наступний центральноєвропейський саміт в Україну — наступного року цей представницький форум відбудеться в Києві, причому фактично напередодні початку чемпіонату Європи з футболу.

Без президента й визнання

Учора в культурному центрі Збройних сил Росії відбулася цивільна панахида по президенту сепаратистської республіки Абхазія Сергію Багапшу. Напередодні 62–річний політик, якому днями зробили онкологічну операцію на легенях, помер в одній iз московських лікарень унаслідок післяопераційних ускладнень. Поховають Багапша на батьківщині, в Абхазії.

Младич в обмін на ЄС

Після ліквідації Осами бен Ладена світ облетіла чергова сенсаційна новина: минулого четверга сербська поліція заарештувала в селі на півночі країни колишнього командувача силами боснійських сербів Ратко Младича. Його звинувачують в актах геноциду проти боснійців під час воєн, які супроводжували розпад Югославії в 1992—1995 роках. Учора адвокати 69–річного Младича збиралися подати апеляцію до сербського суду проти екстрадиції їхнього клієнта до Міжнародного трибуналу з воєнних злочинів у колишній Югославії, який засідає в Гаазі. Захисники наполягають, що Младич занадто хврорий та слабкий, щоб кудись переїздити.

Ауфідерзейн, мирний атоме!

Правляча в Німечччині коаліція ХДС/ХСС після 13 годин запеклих дискусій у ніч із неділі на понеділок ухвалила рішення: трохи більше ніж за десять років країна повністю відмовиться від атомної енергетики. Більшість із 17 німецьких АЕС буде виведено з експлуатації до 2021 року, а три інші, дещо новіші й «надійніші», вироблятимуть електричну енергію до 2022–го. Ці енергоблоки виконуватимуть роль буфера безпеки на той випадок, якщо процес переходу на відновлювальні джерела енергії просуватиметься повільніше, ніж заплановано, і країна опиниться перед загрозою енергодефіциту.

Кров і вода до Дня незалежності

Кров і вода до Дня незалежності

Військовий парад iз нагоди 20–ї річниці відновлення незалежності Грузії, який відбувся вчора у Тбілісі, вражав своєю урочистістю. Хоча ще напередодні все йшло до того, що святкування доведеться відкласти. Так принаймні запевняла лідерка опозиції Ніно Бурджанадзе, яка була сповнена рішучості «не дати» грузинській владі провести парад. Нагадаємо, з минулого тижня в Грузії тривають мітинги протесту проти чинного президента Михаїла Саакашвілі. Кілька таких акцій завершилися сутичками з поліцією, що дало їхнім організаторам та російській пресі зайвий привід назвати Саакашвілі «гнусним диктатором». На 25 травня рух «Народні збори» на чолі з Бурджанадзе призначив «День гніву» й попередив, що на бучні святкування 26–го керівництво держави може не розраховувати — опозиціонери «стоятимуть до останнього», вимагаючи відставки президента. Та не так склалося, як планувалося: поліція жорстко розігнала на той час уже не санкціонований мітинг.

30 гелікоптерів на вісьмох лідерів

30 гелікоптерів на вісьмох лідерів

Курортному Довілю цими днями не до туристів — місто на французькому узбережжі Ла Маншу приймає лідерів восьми найпотужніших економік світу. Дводенний саміт «Великої вісімки» (або G8 — від англійського Giant 8), який відкрився вчора ввечері й завершиться сьогодні, традиційно охоронятиме ціла армія — понад 12 тисяч поліцейських та військовослужбовців, 30 військових гелікоптерів, а на випадок атаки з повітря в небо будь–якої миті готові злетіти кілька безпілотних винищувачів.

Тут був Джоплін...

Тут був Джоплін...

Торнадо, які з кінця минулого тижня шаленіють над центральними штатами США, вже позбавили життя понад 130 людей. Спочатку велетенські смерчі атакували штат Міссурі, де в неділю фактично стерли з лиця землі 50–тисячне місто Джоплін. Попри те, що більшість городян вдалося вчасно евакуювати, внаслідок стихійного лиха загинуло аж 122 людини. Позавчора урагани та торнадо пішли в наступ на штати Оклахома та Канзас, де жертвами їхньої люті стало щонайменше шестеро осіб, більше сотні отримали поранення. Метеорологи попереджають: розслаблятися рано, адже тепер смерчі пролетять над іншими штатами південної та центральної частини США, зокрема Теннессі та Техасом.

Щоб не сталося, як у Японії

Бюро з ядерної безпеки при Єврокомісії остаточно узгодило деталі перевірки на безпеку всіх наявних на території ЄС атомних реакторів — з метою попередження ядерної кризи на кшталт тієї, що сталася в Японії. Європейські лідери ще в березні домовилися про проведення таких «стрес–тестів», але національні агенції з ядерної безпеки не спромоглися дійти згоди щодо переліку та характеру цих перевірок. Тож остаточне рішення ухвалив офіційний Брюссель.