«Слава Донеччині! Слава Україні!»

«Слава Донеччині! Слава Україні!»

Робочий візит Президента України Ющенка на Донеччину, що відбувся минулої п'ятниці, мав винятково святковий підтекст. Адже Віктор Ющенко від усієї очолюваної ним держави та від себе особисто вітав мешканців краю з 75-річчям утворення Донецької області. «Хочу сказати кілька добрих слів цій землі, — звернувся він у Донецьку до представників преси після відвідання у виставковому комплексі «Експо-Донбас» «Ювілейної виставки досягнень і можливостей науково-виробничого комплексу області». — З одного боку, ця земля має глибоке історичне коріння. А з іншого — це потужний індустріальний регіон із сучасною промисловістю. Бажаю кожному благополуччя та щастя. Зі святом!».

Насипте сіль на недугу

Насипте сіль на недугу

Уже досить тривалий час існує стійкий-престійкий стереотип, що Донбас — це насамперед край «чорного золота». Бо, ніде правди діти, видобуток вугілля і справді є визначальним для промисловості регіону із величезною кількістю шахт. Та в той же час тутешнє підземелля дуже щедре ще й на «біле золото» — сіль. Причому видобувати її почали значно раніше, ніж кам'яне вугілля, бо казенні заводи, які виварювали цей мінерал, з'явилися біля Торських озер (поблизу нинішнього Артемівська) ще в 20—30 роках ХVІ століття. Перегодя ж — після виявлення величезних покладів кам'яної солі почався її підземний видобуток. Відповідна експлуатація Брянцевського рудника розпочалася у 1881 році і відтоді солевидобуток досі впевнено продовжує державне виробниче об'єднання «Артемсіль», що нині експортує свою продукцію в усі куточки світу.

На Донбасі не нагадуй про коліна!

В офіційно утвореній 2 липня 1932 року Донецькій області цю дату відзначають протягом усього ювілейного року. Серед урочистих заходів - різноманітні виставки, концертні програми, масові гуляння тощо (міський голова Донецька днями навіть офіційно попросив земляків з цієї нагоди не зловживати спиртним).

Донбас - це страшно?

На промисловому полігоні в Костянтинівському районі продовжуються роботи, в ході яких знайдені тут радіоактивні відходи планується вивезти вже до кінця року. Як уже повідомляла наша газета, на небезпечну знахідку на цій території Іллічівської сільської ради, що за півкілометра від найближчого населеного пункту, натрапили 17 квітня.

Ой там у вагоні-«базарі»

У приміських потягах та електричках, як правило, іноді аж кишить гамірливих «коробейників», які нав'язливо пропонують подорожнім свій різноманітний крам. Однак на цьому тлі факт купівлі-продажу, що відбувся в місцевому потягу за маршрутом «Іловайськ-Торез», таки рідкість. І навіть дикість. Адже 30-річна мешканка міста Шахтарськ, нітрохи не вагаючись, продала свою малолітню доньку за 100 гривень.

Нагору піднімаються не всі

Видобуток вугілля в Україні з кожним роком поступово зменшується, проте, на жаль, це не позначається на кількості нещасних випадків під землею. За даними територіального управління Держпромгірнагляду в Донецькій області, наша держава нині посідає друге місце в світі за рівнем смертельного травматизму у вугільній галузі. Серед першопричин є й складні геологічні умови підземних виробок — ті ж вугільні пласти дуже небезпечні викидами та загоранням метану.

У вас — сказ

У міській лікарні Маріуполя помер хлопчик чотирьох iз половиною років, який був доставлений із селища Павлопіль Новоазовського району з ознаками захворювання на сказ. Врятувати дитину не вдалося. Як з'ясувалося, дитина гостювала в бабусі в селі, й там її цілком міг подряпати якийсь скажений кіт. Дорослі на таку «дрібницю», як подряпина, увагу не звернули...

Вам пакет. Із вибухівкою...

На автомобілі керівника Ясинуватського районного штабу БЮТ Сергія Чиріна виявлена вибухівка. За інформацією обласного штабу блоку, Чирін збирався виїхати до Донецька і, відчиняючи ворота, помітив якийсь пакет під заднім бампером. Оглянувши машину, керівник штабу зрозумів, що знахідка може бути небезпечною, і викликав міліцію. Співробітники правоохоронних органів, які прибули за викликом, оглянули авто і вилучили пакет, у якому, як стверджують у штабі, було 400 грамів тротилу.

Обріз як аргумент

Обріз як аргумент

Про політичні смаки на Донеччині, як правило, не сперечаються. Навіщо, хіба рук чи зброї немає? У цьому вкотре переконуються місцеві активісти БЮТ, які, розпочавши виборчу кампанію, чи не першими понапинали свої агітаційні намети в населених пунктах області. Практично щодня звідусіль надходять повідомлення про агресивні випади проти агітаторів. А нині серед потерпілих опинився й депутат Білозерської міської ради від БЮТ Валерій Сааров, у якого з обріза стріляв секретар Добропільської міськради «регіонал» Віктор Древаль. Щоправда, про суто політичне протистояння опонентів говорити завчасно...