Ще одна «Еліта–Центр»

Ще одна «Еліта–Центр»

Ще кілька десятків довірливих вкладників попалися на наживку будівельних аферистів. Як повідомляє Департамент Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України, зловмисники впродовж 2004—2005 років, під виглядом інвестування будівництва житла в столиці, видурювали у громадян гроші. За даними міліції, йдеться про загальну суму 11,5 мільйона гривень. Проте проінвестованих квартир вкладники так і не дочекалися, оскільки спритники ці гроші вкладали у власний бізнес, а зовсім не у будівництво.

Іветта, Лізетта, Мюзетта, Жанетта, Жоржетта...

Час Тань і Наталок — дуже популярних свого часу імен — безповоротно минув. Як свідчать дані Міністерства юстиції України, за останні десятиліття смаки українців дуже змінилися. Тож Сергії, Льонi та Ігорі, яких ще років двадцять тому було по кілька в кожному класі, в нинішніх школах і садочках є рідкістю. Як зазначає прес-служба Мін'юсту, протягом першого півріччя цього року дівчаток найчастіше називали Анастасіями, Аннами (Ганнами), Софіями, Маріями, Дар'ями (Даринами, Даріями), Єлизаветами, Катеринами, Вікторіями, Алінами, Вероніками, Кристинами (Христинами), Юліями, Олександрами, Валеріями, Діанами. Найпопулярнішими ж іменами для хлопчиків є Олександр, Максим, Владислав, Дмитро (Дмітрій), Артем, Іван, Ілля, Микита (Нікіта), Данило (Данііл, Данил), Кирило (Кірілл), Андрій, Єгор, Володимир, Богдан, Назар. При цьому, як зазначив міністр юстиції Олександр Лавринович, посилаючись на статистику органів реєстрації актів цивільного стану, імена Анастасія, Анна, Софія, Єлизавета, Марія, Катерина, а також Олександр, Максим, Владислав та Дмитро — очолили рейтинг популярності практично в усіх регіонах України.

Таврiйське згарище

Таврiйське згарище

Уже дві доби поспіль на Херсонщині вирує масштабна лісова пожежа. За інформацією Міністерста з питань надзвичайних ситуацій, площа лісу, охопленого полум'ям, упродовж доби збільшилася вдесятеро і нині становить понад дві тисячі гектарів. Нагадаємо, що пожежа на території Голопристанського лісництва Херсонщини виникла в понеділок опівдні. Вогонь, який охопив 200 гектарів лісу, швидко набрав катастрофічних масштабів. Адже в області стоїть неймовірна спека, а в понеділок по обіді ще й дуже посилився вітер. Голова Херсонської облдержадміністрації Борис Сіленков навіть припустив, що доведеться розпочати евакуацію людей із населених пунктів, куди підбирається вогонь. На щастя, вчора стало відомо, що загрози мешканцям прилеглих сіл немає.

Алуштинська робінзоніада

Алуштинська робінзоніада

Курортники, яким «пощастило» цими днями відпочивати в Алушті, стали свідками безпрецедентного видовища. Рано-вранці в неділю на центральній набережній міста екскаватор почав руйнувати відпочинковий комплекс «Робінзон». Керував усією цієї операцією особисто мер Алушти Володимир Щербина.

Хотіли врятувати і самі потонули

Молоде подружжя з Канева, що на Черкащині, плавало на надувному матраці на «дикому» пляжі в районі села Громово (Чорноморський район Криму). Раптом сильний поривчастий вітер почав відносити їх у море. На допомогу тут же кинулися батько з сином — жителі міста Вишневе Київської області. Але боротьбу зі стихією — на морі був доволі сильний шторм (приблизно 5-6 балів — можна собі уявити силу й розмір хвиль, якщо згадати картину «Дев'ятий вал», де штормило на 9 балів) — люди програли. В результаті 50-річний батько та його 21-річний син потонули. Не вдалося також врятувати 31-річну канівчанку. Лише її чоловіку вдалося вибратися на берег, повідомила прес-служба Головного управління МНС у Криму.

Хто гасив, а хто допомагав?

Пожежа, що сталася на львівській нафтобазі минулої п'ятниці, стала справжнім яблуком розбрату між рятувальниками МНС та Львівською залізницею. Обидва відомства сперечаються, хто більше доклав зусиль у справу гасіння масштабної пожежі. Ще в п'ятницю прес-служба Львівської залізниці розповсюдила повідомлення, що інформація Головного управління МНС у Львівській області про те, ніби «пожежу гасили 16 машин спецтехніки та 95 чоловік особового складу МНС» — очевидне перебільшення. А в самій НП активну участь брали залізничники — два спецпотяги зі станцій Львів та Стрий, а також 30 залізничників. При цьому «працівники МНС частково допомагали залізничним вогнеборцям, але значно меншою чисельністю».

Біла хмара відлітає, чорна хмара наступає

Біла хмара відлітає, чорна хмара наступає

Великої біди могла наробити пожежа, що вчора рано-вранці сталася на нафтобазі по вулиці Пластовій у Львові. Як повідомляє співробітник Центру пропаганди Головного управління МНС у Львівській області Іванна Галушко, через неправильну подачу вагонів машиністом маневрового потяга зіткнулися дві цистерни з пальним. Унаслідок цього в одній із них утворилася пробоїна. Пальне почало витікати, а потім зайнялося. За словами фахівців, утворилася реальна загроза вибуху ємностей із авіаційним паливом, розташованих за якихось десять метрів від вогню.

Повернення Майстра

Повернення Майстра

Як довкола екранізації та постановок «Майстра і Маргарити» постійно відбуваються якісь містичні події, так і з пам'ятником Булгакову. У Москві, наприклад, епопея з його встановленням тривала чотири роки. Втім грандіозний проект скульптора Олександра Рукавишникова так і не був втілений у життя — проти встановлення пам'ятника, де, окрім самого Булгакова, мали бути зображені Христос та примус Сатани, повстали мешканці Патріарших ставків (саме тут планували поставити скульптурну композицію). Зрештою, письменника вшанували більш ніж скромно — йому виваяли дрібну гіпсову скульптуру, яку встановили навіть не на вулиці, а... в меморіальній квартирі письменника по Садовому кільцю, де свого часу мешкав класик.

Київ поміняє архангела?

Київ поміняє архангела?

Ніяк не щастить Києву зі скульптурами архістратига Михаїла. Першого, що свого часу був встановлений біля Головпоштамту (зараз на його місці височіє глобус), зняли у 2001 році під час реконструкції майдану Незалежності. Міському начальству, бачте, скульптура чомусь здалася недостойною, хоча люди того архістратига, прозваного в народі «Бетменом», дуже любили. Зрештою, пам'ятник потім подарували Донецьку «від міста-побратима Києва». Для себе ж Київ вирішив створити новий образ архангела Михаїла. Місце для охоронця Києва теж обрали інше — на відновлених Печерських воротах. Скульптуру виліпили за проектом художника Анатолія Куща розкішну і блискучу — сусального золота на неї не пошкодували. Та й цей Михаїл стояв і виблискував на сонці недовго. Новій владі тепер знову видалося, що скульптура «якась не така».

Отрута з доставкою

Отрута з доставкою

Віце-прем'єр Олександр Кузьмук, який очолив штаб із ліквідації наслідків аварії, уже назвав цю техногенну катастрофу «другим Чорнобилем». І справді — нічого подібного в Україні вже давно не було. Залізнична катастрофа сталася в понеділок за 60 км від Львова: поблизу села Ожидів зійшли з рейок 15 п'ятдесятитонних цистерн, наповнених жовтим фосфором, та два вагони з коксом (загалом потяг складався з 58 вагонів). Як повідомив «УМ» представник прес-служби МНС у Львівській області Віталій Туровцев, одна з цистерн під час аварії пошкодилася, і фосфор «вирвався на волю», розтікшись на 300 квадратних метрів. За словами пана Туровцева, жовтий фосфор — досить небезпечна речовина, смертельна доза для людини становить десяту долю грама. Вплив меншої дози цього фосфору на людський організм теж дуже небезпечний: він (а також його пари) викликає глибокі опіки, а потрапивши в шлунок, вражає серце, печінку, нирки, мозок, кістки.