Кидай авто — крути педалі!

Кидай авто — крути педалі!

Як і минулого року, за організацію заходів узялася Асоціація велосипедистів Києва, члени якої пропонують усім приїхати на роботу на двоколісному або громадським транспортом і сподіваються, що сьогодні кількість заторів на дорогах міста помітно зменшиться. Крім того, Асоціація проведе низку акцій, які мають на меті популяризувати велотранспорт та привернути увагу до проблем перенасичення столиці автівками. «О восьмій ранку стартують транспортні перегони, — розповіла «УМ» одна з організаторів святкування Ірина Бондаренко. — Із трьох «спальних» районів Києва одночасно виїдуть групи, до яких увійдуть велосипедист, пішохід (який матиме право користуватися громадським транспортом. — Авт.) і автомобіліст. Їхнім завданням буде дістатися Софійської площі, не порушуючи Правил дорожнього руху. Результат покаже, яким видом транспорту найкраще користуватися у «годину пік». Минулого року виграли велосипедисти. Як буде цьогоріч — побачимо».

Усі пори року зустрілися в одному саду

Усі пори року зустрілися в одному саду

Сьогодні один із найбільших і найкращих ботанічних садів світу відзначає своє 75–річчя. Незважаючи на те, що держава на святкування не виділила ні копійки, працівники причепурили територію на «відмінно». Кияни та гості столиці мають змогу відвідати нові та ексклюзивні куточки саду: «Гравійний сад», «Пори року», ділянку топіарного мистецтва. Крім цього, до початку холодів у відвідувачів ще є можливість помилуватися осінніми квітами та відпочити біля оновленого фонтану. Хоча, як запевняє керівництво саду, взимку тут теж буде на що подивитися. Кореспондент «УМ» ознайомився з усіма новинками, підготованими до річниці.

Кадилом, кийком і сльозогінним газом

Минулої неділі ВО «Свобода» ініціювало збори противників будівництва храму в парку «Юність». Цього разу з вимогою надання документів на будівництво зібралося близько 50 мешканців Борщагівки. Однак, крім уже звичної відповіді, що «зараз документів показати не можемо», проти людей і «свободівців» молодики застосували силу і сльозогінний газ. «Я була в парку ще до 16–ї години, до початку акції, — розповідає мешканка Борщагівки Тетяна. — О другій годині прибув священик і з десяток «прихожан» (щоразу на це інші люди), відправив службу під будівельним парканом і о третій годині вже пішов. А за чверть до шістнадцятої прийшло шість молодиків, перевдяглися в камуфляж і стали по периметру будівництва».

Кому цікавий столичний палеоліт?

Кому цікавий столичний палеоліт?

Багатостраждальний Музей історії Києва, який уже кілька років поспіль не має власного приміщення і мусить тримати унікальні експонати у фондосховищах, знову на чемоданах. Головне управління культури і мистецтв Києва ініціює виселення Музею історії Києва з орендованого приміщення на вулиці Костянтинівській 6/8 — «Будинку Петра». Музей, який і без того позбавили Кловського палацу на користь Верховного Суду, може лишитися без останнього прихистку — працівники музею говорять: не виключено, що відберуть не лише «Петрів будинок», а й Будинок Булгакова, де перебувають фонди. Управління культури пропонує музейникам перевезти археологічні знахідки до Українського дому. Однак працівники музею наполягають: колекцію, що налічує близько 100 тисяч одиниць зберігання (а це третинна всіх фондів Музею історії Києва), возити по «тимчасових прихистках» не можна — транспортування завдасть непоправної шкоди експонатам.

Від «знаків» до «знаков»

Від «знаків» до «знаков»

У Севастополі встановлять продубльовані російською мовою інформаційно–вказівні дорожні знаки. Відповідний проект рішення, розроблений Партією регіонів, на сесії 14 вересня майже одноголосно підтримала міськрада. Як розповів «УМ» виконувач обов’язків начальника відділу зв’язків зі ЗМІ та громадськими організаціями Севастопольської міськради Віталій Леонов, встановити російськомовні знаки депутати планували ще раніше — до початку курортного сезону. Однак на заваді такому задуму став уряд Тимошенко, який запізно ухвалив бюджет. А влітку, мовляв, вдалося «трохи заробити», тому з’явилася можливість провести таку необхідну роботу. «До 15 жовтня знаки продублюють російською. Таким же шрифтом і розміром. На це піде близько 150 тисяч гривень із дорожнього фонду, — каже Леонов. — Причини всім зрозумілі: наше місто з туристичним потенціалом, а цього року було багато іноземних туристів. Російська ж мова — це мова міжнародного спілкування, як і англійська, іспанська чи французька. Крім того, ми пішли назустріч громаді, адже 95 відсотків населення міста — російськомовні».

«Секонд–хенду» — «хенде хох»

«Секонд–хенду» — «хенде хох»

Голова Держкомпідприємництва й бізнесмен Михайло Бродський уже кілька тижнів «грає на нервах» приватних підприємців та людей iз невеликим достатком, заявляючи про необхідність заборонити «секонд–хенд» в Україні. Такий крок, на думку Бродського, вирішить мало не всі економічні проблеми держави: і багато робочих місць з’явиться, й інвестори злетяться в Україну, і Пенсійний фонд наповниться по самі вінця. Михайло Юрійович переконаний, що заборону «других рук» уже прописано в проекті Податкового кодексу, і з 1 січня «темним справам» «контрабандистів» настане кінець. Бродський упевнений: після заборони «секондів» вітчизняна легка промисловість стане розвиватися шаленими темпами, і навіть наздожене і пережене Китай.

Ректори, журналiсти, iсторики. Хто наступний?

У середу в Києвi працiвники Служби безпеки України затримали дослiдника визвольного руху, директора Нацiонального музею меморiалу у Львовi «Тюрма на Лонцького» Руслана Забiлого. Як повiдомив учора на прес–конференцiї iсторик, його пов’язали працiвники СБУ одразу по прибуттi потягом зi Львова до Києва. Жодних пояснень працiвники органiв не надали. Пiд час допиту, який тривав 14 годин, СБУ передусiм цiкавилося дворiчною роботою науковця iз розсекреченими документами, що стосувалися дiяльностi УПА та дисидентського руху.

Київ без вибору

Київ без вибору

Сьогоднішнє рішення позачергового засідання Київради може поставити крапку в питанні проведення виборів до райрад у столиці. Судячи з усього, їх просто не буде — і виборів, і райрад. В оперативному порядку «синя» влада працює над тим, аби позбавити киян права вибору і закріпити своїх ставлеників у Києві міцно й надовго.

Дим–димок із душком

Дим–димок із душком

Південно–Західна залізниця планує запустити рейковий сміттєспалювальний об’єкт потужністю 400 кілограмів сміття за годину майже в центрі столиці (на вулиці Уманській, 8). Відповідне прохання від залізничників уже отримала Солом’янська районна держадміністрація. Як зазначається в тексті документа, об’єкт МПК–400 викидатиме в повітря понад 20 видів забруднюючих речовин, а валовий викид складатиме 3,3 тонни на рік. Поки керівництво залізниці коментарів уникає, мешканці вимагають громадських слухань. Місцева ж влада чекає гостей із Харкова — авторів «чудо–проекту» — і запевняє: думку людей почують. Екологи категорично проти запуску сміттєспалювального об’єкта, адже для контролю його роботи в Україні немає належної нормативної бази.

«Округлений» жетон

Із шостого вересня проїзд у підземці «округлили» з 1,70 до 2 гривень. Відтепер стiльки коштуватиме один жетон чи поїздка по безконтактній картці. Проїзний на місяць поки що, як і раніше, можна купити за 95 гривень, і «Київський метрополітен» обіцяє його вартість не підвищувати. Для киян подорожчання несподіванкою не стало — вже кілька тижнів це одна з головних тем для обговорення, а деякі засоби масової інформації прогнозували підвищення ще на 28 серпня.