Найшвидші, найвищі, найсильніші

Найшвидші, найвищі, найсильніші

З часу завершення в НБА ери могутніх «Чикаго буллз» Східна конференція Національної баскетбольної асоціації розглядалася як слабша за аналогічне західне утворення. Визнані лідери Заходу — «СанАнтоніо сперз» чи «ЛосАнджелес лейкерз» — із дивовижною постійністю виходять до «плейоф», тоді як колишні чемпіони зі Сходу, як­от «Маямі хіт», можуть наступний сезон провести на дні турнірної таблиці.

Литовець у «Будці»

Невдалі виступи колись славного «Будівельника» в Українській баскетбольній лізі спонукали керівництво клубу до змін на тренерській лаві. Лише три перемоги у восьми стартових іграх відправили американського тренера «Будки» Білла Магаріті додому. Президент киян Богдан Гулямов швидко знайшов йому заміну в особі колишнього наставника каунаського «Жальгіріса» Рімантаса Грігаса. Допомагатиме литовцю тренувати Олександр Лохманчук, відомий у недалекому минулому український баскетбоілст.
Грігас, який зі своїм попереднім клубом двічі здобував звання чемпіона Литви, за короткий термін зумів налаштувати нових підопічних на потрібну хвилю. Із новим фахівцем на чолі «Будівельник» заграв упевненіше та дисциплінованіше. І якщо першу зустріч під керівництвом 46–річного литовця команда програла, то в трьох наступних святкувала перемоги. Це дозволило киянам закріпитися всередині турнірної таблиці УБЛ.
Позавчора київський клуб провів прес–конференцію, на якій Рімантас Грігас розповів про своє бачення розвитку «Будівельника» та українського баскетболу загалом.

Продублюйте, будь ласка

Продублюйте, будь ласка

Останні три тури для одного з несподіваних лідерів, донецького «Мета­лур­га», мали стати лакмусовим папірцем. Команда болгарського наставника Ніколая Костова зустрічалася з основними конкурентами в боротьбі за «медальні» місця. І тест не пройшла. Якщо виїзд до «Дніпра» приніс донеччанам одне очко, то «Металіст» і «Ворскла» «метадонів» обіграли.

Пройтися по «Кругу»

Пройтися по «Кругу»

Чи зможе якась із команд жіночої суперліги нарешті відібрати чемпіонство в черкаського «Круга»? Потіснити шестиразових чемпіонок з трону в нинішньому сезоні — мрія одразу кількох конкурентів, і деякі з них уже з перших матчів почали втілювати амбітні плани в життя.

Українські реалії гри мільярдів

Як свідчить статистика, волейбол є наймасовішим видом спорту на планеті. За підрахунками міжнародної федерації, цією грою захоплюються й займаються близько одного мільярда людей. Тим сумнішим виглядає стан волейболу в Україні. Фінансові проблеми, руйнація інфраструктури та дефіцит молодих гравців давно відкинули вітчизняний волейбол на другорядні позиції у світі.
Рівно 40 років тому чоловіча збірна СРСР з волейболу виграла свою другу золоту олімпійську медаль. У складі тієї команди дев’ять спортсменів представляли Україну. Тепер про подібні досягнення ми можемо лише мріяти. На цьому тлі українським уболівальникам волейболу доводиться втішатися іграми чемпіонату України.
Цієї осені в чоловічій першості суперліги боротьбу ведуть сім команд. Через фінансові проблеми в міжсезоння припинив своє існування дніпропетровський «Локомотив», який у попередньому сезоні посів шосте місце. Заповнити прогалину пропонували другій, а потім і третій командам наступної за рангом, так званої «вищої» ліги. Але ті відмовилися від такого щастя — знову через банальну нестачу коштів.

Мирна еліта

Мирна еліта

«Якби ми сьогодні програли, то надалі було б важко дістати «Металург» у турнірній таблиці. Донеччани теж не хотіли нас підпускати, тому гра й вийшла невиразною. Зустріч йшла до нічиєї, але нам допомогли заміни», — так головний тренер «Металіста» Мирон Маркевич прокоментував гру його підопічних із «Металургом» у Донецьку. Матч між другою й третьою командами чемпіонату був центральним у 12–му турі. Напередодні харків’яни відставали на п’ять очок. Перемога ж дала їм змогу впритул наблизитися до «зони Ліги чемпіонів».

Португальська помста

Португальська помста

Ігри з португальським «Спор­тингом» для «гірників» мали стати вирішальними в боротьбі за вихід у «плей–оф» Суперліги. Після стартових турів місце «Барселони» в наступному етапі розіграшу сумніву майже не піддається, як не викликає заперечень аутсайдерська роль у групі С швейцарського «Базеля».

Зміни на всіх полюсах

Зміни на всіх полюсах

Перспективи луганської «Зорі» у виїзному матчі проти «Динамо» виглядали примарними ще до стартового свистка. Хоч луганчани й перебувають у верхній частині турнірної таблиці, але якість їхньої гри вочевидь не відповідає такому місцю. Тренер киян Юрій Сьомін у п’ятницю випустив у стартовому складі одразу кількох футболістів із лави запасних, вбивши одночасно двох зайців, — дав показати себе дублерам і приховав істинне обличя команди перед розвідниками з Порту (саме з португальцями «біло–сині» зіграють сьогодні в Лізі чемпіонів). Гра фактично завершилася вже на 15–й хвилині — доти господарі засмутили воротаря «Зорі» Андрія Комарицького аж чотири рази! Подумалося про можливий рекорд результативності, але «Динамо» заспокоїлося й надалі відзначилося тільки раз. Молодий Роман Зозуля вийшов на заміну і вдруге заробив 11–метровий для своєї команди. Штатний пенальтист Бангура великодушно дозволив нападникові записати на свій рахунок дебютний гол в офіційних матчах за «Динамо». А от Артем Мілевський, який вийшов на поле після травми, забити не зміг. Але київська команда й без того утвердилася на чільній позиції.

Паровоз краплею не зупиниш

Паровоз краплею не зупиниш

Із трьох наших представників у європейському Кубку виклику в найгіршій ситуації перед матчами–відповідями першого раунду перебував столичний «Локомотив». Домашня поразка від латвійського «Ласе–Р» змушувала дивитися на єврокубкові перспективи «залізничників» доволі стримано. Кияни ж не втрачали оптимізму і вирушили до Риги за два дні до гри, аби підготуватися до повторної зустрічі з суперником уже на місці.

В’ячеслав Нірка: Мандражу «на Європі» в нас немає

У минулому сезоні волейболісти столичного «Локомотива» знову стали чемпіонами України — після тринадцятирічної перерви. «Одразу й не скажеш, за рахунок чого ми це зробили, — каже тренер команди В’ячеслав Нірка. — Дорога до цієї перемоги була непростою: спочатку — прикра поразка в Кубку... Але після неї хлопці згуртувалася, прагнули довести випадковість тієї невдачі». І довели: відроджений «Локомотив» набирав хід, гравці в кожному матчі намагалися втілити амбіції керівництва клубу в перемоги. «Усе це підсилилося вірою, що ми здатні на нові здобутки», — каже Нірка. За його словами, це київські «залізничники» стали сильнішими, а не харківські одноклубники — багаторазові чемпіони країни — слабшими. Тепер «Локо» починає новий сезон — зустрічами з тими самими харків’янами та єврокубковими виїздами.