«Раритетна» декомунізація

У прес–службі облдержадміністрації «УМ» повідомили, що житомиряни вдаються до подібних кроків, бо «саме комуністичний режим призвів до жахливих людських втрат у нашому регіоні під час Голодомору». «Наразі немає комплексного підходу до демонтажу монументів. Рішення про знесення приймають самі місцеві громади. Особливих проблем, та й протестів, не виникає», — розповів «УМ» начальник прес–служби ОДА Микола Сюравчик. Ось тільки, переймається пан Микола, посеред Житомира все ще височіє гігантський Ленін.

Під гул броні та гвинтокрилів

Відповідний наказ оприлюднено на інтернет–сайті відомства. Керуватиме заходом, за попереднім рішенням, командувач сухопутних військ України, генерал–лейтенант Іван Свида. На Хрещатику важка техніка й повітряні судна з’являться вперше за 7 років — востаннє подібне видовище можна було спо­стерігати ще у 2001 році.

Ілліча — до реактора!

Ілліча — до реактора!

Із такою ініціативою виступив міністр культури та туризму Василь Вовкун, виступаючи у Кіровограді в рамках Координаційної ради з підготовки відзначення 75–х роковин Голодомору 1932—1933 років. За інформацією високопосадовця, на території України залишилася велика кількість «комуністичних вождів» різного рангу у вигляді всіляких скульптурних композицій. Лідером серед областей–власників монументів, пам’ятних дошок, стел тощо є Хмельницька область. Натомість п’ять областей Західної України, за словами пана Вовкуна, на 100 відсотків звільнилися від засилля символів комуністичної епохи.

А вітер не покараєш

А вітер не покараєш

Суботнього дня в парку імені Воїнів–інтернаціоналістів, що в Дарницькому районі Києва, струмінь повітря зі шлангу насоса, який призначений для нагнітання повітря в конструкцію, перекинув надувну дитячу гірку. Як повідомили «УМ» у прес–службі МНС, стався обрив кріплень надувного батута. У результаті поривом вітру через неякісний монтаж конструкцію підняло в повітря й віднесло на двадцять метрів. Постраждало четверо людей, зокрема двоє дітей. 13–річному підлітку пробило легеню, 12–річна дівчинка отримала черепно–мозкову травму.

Аромат Амура для фонтана кохання

Аромат Амура для фонтана кохання

Гідротехнічна споруда — фонтан — зазвичай викидає зі свого «черева» просту воду. Кримчани підійшли до справи облаштування «водяного салюту» оргигінально. Замість звичайної води «Фонтан кохання» викидає назовні літри фірмового парфуму. З такої нагоди французький парфумер Крістоф Лакорен створив новий аромат під назвою «Кримська надія». Фонтан — фігура прекрасної, зрозуміло, оголеної русалки на морських хвилях. Щоправда, парфуми «не фонтанують» (у прямому значенні цього слова). З єдиного отвору струменить цівочка екстракту. За певну суму кожен бажаючий має можливість наповнити флакон і забрати з собою частину «надії».

Трамадол поза законом

Трамадол поза законом

— Про це повідомили на спільному брифінгу 6 червня міністри МОЗ Князевич і МВС Луценко. Відтепер обіг препарату суворо контролюватимуть. Причиною прийняття рішень урядом стало стрімке збільшення неконтрольованого виробництва, продажу і вживання препарату.

Заплати податки — і дружи спокійно

На подібну преференцію журналісти можуть розраховувати, зважаючи на зміст меморандуму, підписаного позавчора керівниками Національної спілки журналістики України (НСЖУ) та Державної податкової адміністрації України (ДПАУ). Головне в ньому — податківці інформуватимуть НСЖУ про заплановані перевірки ЗМІ (як господарчі суб’єкти). Відтак представники Спілки зможуть брати участь у них, запобігаючи порушенням і тиску на редакційні колективи. За словами Ігоря Лубченка, голови НСЖУ, співпраця засобів масової інформації з податківцями дасть змогу мас–медіа працювати стабільно та прогнозовано.

«Термінатор» проти «перевертнів»

«Термінатор» проти «перевертнів»

«УМ» повідомляла про виїзну колегію в МВС на базі міліцейського главку Харківщини. Що й казати, керівників окремих підрозділів та співробітників міліції регіону підозрюють у значних порушеннях та чис­ленних зловживаннях. Міністр Юрій Луценко у вівторок зривав погони й оплески — від посад відсторонено майже сорок співробітників харківської міліції. Серед них — два заступники начальника обласного главку(!), десять начальників райвідділів та інші працівники різного рівня: від лейтенанта до майора. У звіті комісії Комітету ВР із питань боротьби зі злочинністю, йдеться про те, що вони використовували службове становище, «злісно» порушували закон, задля власного збагачення, або взагалі нічого не робили, аби зупинити певні кримінальні схеми. Наведені приклади засвідчили, що правоохоронці (за статусом) є найбільшими правопорушниками (в реальності).

Приїхали, побачили... оптимізували

Колона у складі чотирьох автобусів вирушила вранці 29 травня в напрямку Білої Церкви. Першим пунктом зупинки було село Тарасівка. Ось тут усе і почалося. Нашу «делегацію» зустріли на найвищому рівні. Хліб, сіль, дівчата у вишиванках — і все таке. А головне, показали свою гордість — нещодавно збудовану лікарню. Медична амбулаторія сімейного типу (МАСТ) і справді виглядає досить сучасно, як для провінції. Сільський голова Тарасівки Володимир Фірзун похвалився короткими строками будівництва й порівняно дешевим проектом.