Чи варто воскрешати легенду?

Чи варто воскрешати легенду?

18 березня дизель–електричний підводний човен (ДЕПЧ)U01 «Запоріжжя» Військово–Морських сил України перевели від причалу 13–го ремонтного заводу Чорноморського флоту РФ і поставили в плавучий док. Українські моряки–підводники отримали ще одну надію на те, що їхня традиція не переведеться, а з допомогою старенької, але досить вдалої субмарини протриває до кращих часів, коли в уряду дійдуть руки і до своїх ВМС. Практично одночасно обізвалися й росіяни, які заявили про необхідність посилення Чорноморського флоту вісьмома–десятьма підводними човнами, у тому числі й найновішими. Збіг? А одночасно російські і проросійські ЗМІ хором заспівали що, мовляв, Україна реанімує замалим не консервну бляшанку, гіршу від човнів Другої світової. Та достатньо побіжного погляду на «паспортні» характеристики «Запоріжжя», аби зрозуміти, що хоча загалом човен застарів, він усе ще за деякими параметрами заткне за пояс російських конкурентів на Чорному морі. Але про все по порядку.

«Східне партнерство» чи західна «відмазка»?

Позавчора ввечері парламентарії, дипломати, науковці та політики з України й країн ЄС провели в Києві «мозковий штурм» на тему, що ж таке може означати для України ініціатива ЄС про Східне партнерство. Голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк, який представляв Україну на цій конференції, заявив, що за теперішнього мізерного за мірками Євросоюзу фінансування «Східне партнерство» так і залишиться суто ідеологічним проектом, без жодного реального підґрунтя.

Розкопати загадку?

Розкопати загадку?

Генпрокуратура до 6 квітня розгляне доцільність підняття з могили і повторної експертизи останків легендарного лідера Народного руху України В’ячеслава Чорновола, який за підозрілих обставин загинув в автокатастрофі 25 березня 1999 року. Нагадаємо, соратники В’ячеслава Максимовича вважають автокатастрофу організованим замовним убивством і звинувачують тодішнє найвище державне керівництво. Відтак розслідування справи стало політичним, тому не раз заходило в глухий кут замовчування.

Війська мирного часу

Війська мирного часу

26 березня мають своє професійне свято ті, хто є одночасно і солдатами, і правоохоронцями — Внутрішні війська Міністерства внутнішніх справ святкують 17–ту річницю від свого утворення. Пересічна людина зустрічається з ними під час деяких великих суспільних акцій, де сил міліції не вистачає для підтримки порядку. Проте роботи у ВВ вистачає: від миротвочих місій у багатьох закутках світу до таких завдань, як охорона особливо важливих державних об’єктів, військово–промислового комплексу, атомних станцій, забезпечення транспортування ядерного пального й аж до конвоювання особливо небезпечних злочинців.

З–під ніг Бандери, з–під носа у чиновників...

Тернополяни шоковані, ніхто не чекав такого у місті, де, можливо, найбільше в Україні шанують Степана Бандеру. Невідомі викрали гранітну плиту з постаменту пам’ятника провіднику ОУН, який стоїть якраз навпроти облдержадміністрації. Як повідомили в самій тернопільській ОДА, злодії викрали плиту з фронтальної частини постаменту.

Задорогий гість

Задорогий гість

По суті, ракетний фрегат «Клакрінг» відкрив «чорноморський сезон» 2009 року. У Севастополі планувалося, що командир походу — комодор Джон Мур та командир «Клакрінга», капітан 2–го рангу Скотт М. Сміт зустрінуться з командувачем Військово–Морських сил ЗС України адміралом Ігорем Тенюхом та головою Севастопольської міськ­держадміністрації Сергієм Куніциним.

Тегерану — парашут

У той час, як в аеромобільних військах лишилося близько півтори тисячі комплектів придатних до використання парашутів, при загальній чисельності десантників у вісім тисяч осіб, з України контрабандою вивозять військові парашути... до Ірану. Днями співробітники Південної митниці спільно з працівниками СБУ в Одеській області виявили 47 мішків, що містили 95 незадекларованих парашутів, що на літаку Боїнг–737–800 саме мали вилетіти рейсом «Одеса—Стамбул», повідомляє прес–служба української митниці.

Мазепа і Мазепинці

Мазепа і Мазепинці

«Велика історія маленького села», — сказав Президент Віктор Ющенко перед пам’ятником Івану Мазепі в селі Мазепинці. Саме тут, у невеличкому селі Білоцерківського району на Київщині 370 років тому народився майбутній гетьман. А після поразки його виступу проти московського ярма і царя Петра І, за давніми переказами самого села, сюди привели декілька десятків козаків, закутих у кайдани, і московська кавалерія показово розтоптала їх копитами своїх коней. Сьогодні на тому місці — розоране поле і курган неподалік, насипаний в пам’ять про ту страшну розправу.

Севастополь–Шевченківський

Севастополь–Шевченківський

На честь святкування 195–ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та тижня пам’яті «Із Шевченком у серці», напередодні Дня Служби безпеки України й 15–річчя Севастопольського управління СБУ співробітники спецпідрозділу «Альфа» здійснили сходження на висотну скелю Парус (120 метрів над рівнем моря) у районі мису Сарич, де розгорнули Державний прапор України площею 54 квадратних метри.

«Двадцятихвилинка ненависті»?

«Двадцятихвилинка ненависті»?

Група нардепів на чолі з першим віце–спікером Олександром Лавриновичем прибула до Москви, де має відбутися восьме засідання міжпарламентської комісії зі співробітництва. Під час проходження паспортного контролю документи голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах, БЮТівця Олега Білоруса перевіряли 20 хвилин, при цьому йому не повідомили причин і не надали жодних пояснень затримки. Хоч після інциденту начальник прикордонної служби спробував вибачитися перед паном Білорусом, той вибачень не прийняв і заявив, що став «жертвою міжнародної провокації», про яку він має намір поінформувати голову ОБСЄ, Голову Верховної Ради України, а також міністерства закордонних справ України і Росії.