Слава Айболитю!

Переглядаючи стрічки теленовин, можна подумати, що українців найбільше цікавлять політичні баталії у Верховній Раді та ситуація навколо НАТО. Утім дослідження громадської думки, проведене аналітичним центром «Соціоконсалтинг» на замовлення благодійного Фонду Бориса Литовського «Здоров’я нації», показало, що політичні проблеми непокоять менше половини населення нашої країни. 95 відсотків із 2007 опитаних жителів різних регіонів заявили, що найбільше їх турбує збереження власного здоров’я. Соціологів вразило те, що і серед людей похилого віку (кому за 60 років), і серед молоді (18—30 років) рейтинг збереження здоров’я виявився майже однаковим. Про це «УМ» дізнавалася від засновника Фонду «Здоров’я нації» Бориса Литовського.

Дієта проти інсульту

Хворий на гіпертонію, який нічого не робить задля одужання, неабияк ризикує власним життям. «Підвищений артеріальний тиск є важливим фактором ризику інфарктів та інсультів, — каже головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка. — Судина серця, особливо ушкоджена, під впливом високого тиску може розірватись, порушивши кровопостачання серцевого м’язу. Крім того, згустки крові можуть потрапити до головного мозку, перекрити вузькі артерії, припинивши живлення нервової тканини. Це найбільш поширені причини смертності та інвалідизації населення».

І рота не розтулиш

І рота не розтулиш

Давно минули часи, коли зуб видирали «по живому», а канали чистили й пломбували без анестезії. Але досі є люди, які бояться з’являтися перед ясні очі стоматолога. Пацієнти пачками п’ють аналгін, полощують рот горілкою, стійко терплять біль у щелепі, аж поки зуб не розвалиться, але до лікаря не йдуть. І дарма. Боятися треба не стоматолога, а перспективи залишитися без зубів у молодому віці. Про те, чим може закінчитися нехтування правилами особистої гігієни, чому так важливо боротися за збереження бодай однієї стінки зуба і за допомогою чого краще долати страх перед бор–машиною, «УМ» розповів лікар–стоматолог Центральної поліклініки Солом’янського району Києва Роман Самборський.

Епідемія раптового перелому

Епідемія раптового перелому

В Україні живуть понад три мільйони людей, у яких переломи трапляються буквально на рівному місці. Для того щоб опинитися в гіпсі, їм не треба ні летіти в клумбу з другого поверху, ні падати зі стільця в процесі викручування лампочки, ні підвертати ногу під час ранкової пробіжки. Деяким «щасливчикам» із патологічно крихкими кістками цілком достатньо невдало спертися на руку, закашлятися чи просто глибоко вдихнути, щоб почути зрадницький хрускіт власного кістяка. Що ж це за хвороба, звідки вона береться і чим лікується?

Пігулка під тиском

Пігулка під тиском

Півтора року тому в одному з містечок Харківської області сталася подія, якою матері досі лякають своїх легковажних доньок. Немолодий, але привабливий чоловік зійшовся з юною мамою–одиначкою, винайняв будинок у приватному секторі, де й оселився з жінкою та її малюком. Жили начебто непогано, хоч герой–коханець нерідко приходив додому напідпитку та ночував невідомо де. А через деякий час молода жінка почала скаржитися на постійну слабкість, швидку втомлюваність, відсутність апетиту й підвищену температуру, яку нічим не можна було збити. Лікарі, до яких нарешті звернулася пацієнтка, шокували жінку діагнозом — «туберкульоз». Додаткові аналізи підтвердили наявність захворювання і в маленької дитини.

Сім погод на тижні

Сім погод на тижні

Погода, яка зараз панує на переважній більшості території України, мало в кого асоціюється з диханням весни. Холодно, вітряно, мокро... Пориви вітру, які вчора фіксувалися в Криму та Приазов’ї (місцями до 23—28 метрів на секунду), цілком могли заподіяти шкоди населенню — обірвати дроти лінії електропередач, зірвати дахи тощо. Штормові пориви, які Гідрометцентр прогнозував на решті території (15—20 метрів за секунду), мали спричинити лише автоматичне відключення електроенергії. Сьогодні вітряна погода найбільше дошкулятиме мешканцям південних областей.

Корови меду не дають

Корови меду не дають

І чого лише не обіцяють споживачам виробники, щоб збільшити обсяги продажу свого товару! Якщо вірити рекламі, пакетований сік у нас виготовляється винятково зі свіжих фруктів, дешеві сосиски — з натурального м’яса, а згущене молоко — зі смачного продукту секреції молочної залози корови. Насправді ж у деяких м’ясопродуктах можна знайти заборонені консерванти та бактерії групи кишкової палички, у соку — сполуки ртуті, а в банках «згущенки», яку так люблять діти, — цвіль.

Результат за дві години

У сонячному місті біля моря запрацювала централізована бактеріологічна лабораторія, обладнана за останнім словом техніки. Її створили на базі одного з відділень міської клінічної інфекційної лікарні — здійснили капітальний ремонт і реконструкцію приміщення від підвалу до даху. За даними прес–служби Одеської міськради, на ці роботи міськрада виділила 4 мільйони гривень.

Не переборщіть!

Медики не повинні настільки часто призначати антимікробні препарати при лікуванні інфекцій верхніх дихальних шляхів, вважають англійські учені. Приблизно 90 відсотків мешканців Великобританії при синуситах одержують в аркуші призначень антибіотики. Але, як інформують «Медновини», у більшості випадків антибіотики завдають здоров’ю пацієнтів більше шкоди, ніж користі.

Тим, кому за 40

Тим, кому за 40

Для багатьох людей, які бачать красу цього світу, втрата зору є найважчим випробуванням у житті. Шиллер свого часу казав, що навіть смерть — дурниця у порівнянні з набутою сліпотою. І хоча сьогодні медики володіють «космічною» технікою, мають запаси медикаментів останнього покоління і вміють повертати зір людям, які осліпли багато років тому, в деяких випадках вони залишаються безсилими. Йдеться про глаукому — захворювання, що непомітно, тихо й безболісно призводить до повної й незворотної сліпоти. Українські офтальмологи щороку констатують збільшення кількості хворих на глаукому й закликають населення бути уважнішими до свого «дзеркала душі». Від фахівців «УМ» дізнавалася, з яких причин у людини виникає глаукома, як встановити діагноз на ранній стадії та як уникнути занурення в суцільну темряву.