Кирил ступив на католицьку територію

Предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирил учора прибув до Польщі з чотириденним візитом. Деякі польські та європейські коментатори назвали цю поїздку «історичною» ще до її початку. «Ці відвідини мають безпрецедентне значення у польсько–російських взаємовідносинах», — наголосив напередодні візиту Кирил у розмові з Польським радіо. «Так уже склалося в історії, що патріарх Московський жодного разу не ступав на польську землю. Звичайно, були в історії візити до Польщі майбутніх патріархів, зокрема і я там був, але у патріаршому сані ніхто ніколи не відвідував Польщу. Вже сам цей факт надає візиту надзвичайне значення, а мене, як людину, яка втілюватиме у життя цей задум, занурює в особливу атмосферу», — додав очільник РПЦ.

Президент на лаві підсудних

Колишній президент Аргентини Фернандо де ла Руа постав перед судом. Як повідомляє «Ассошiейтед пресс», він є головним обвинувачуваним на процесі, який розпочався позавчора у Федеральному суді в Буенос–Айресі. Екс–главу держави звинувачують у розкраданні громадських коштів та підкупі сенаторів для проведення реформи трудового законодавства 2000 року. Якщо його вину буде доведено, де ла Руа загрожує ув’язнення терміном до 10 років.

Село — не місто

Село — не місто

Учора в Ірані був загальнонаціональний день жалоби — за загиблими в результаті двох потужних землетрусів у провінції Східний Азербайджан, які сталися у ніч на минулу суботу. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, загинуло щонайменше 306 людей, ще близько п’яти тисяч отримали поранення.

Каддафі вбили і настала демократія

Лівійська перехідна національна рада після майже року тимчасового управління у ніч на четвер передала владу першому вільно обраному парламенту — Загальному національному конгресу, який був сформований за підсумками липневих виборів. Це перша мирна передача влади в сучасній історії Лівії. Значних успіхів, за результатами голосування, домігся альянс ліберальних партій. Альянс національних сил на чолі з прем’єром Перехідної ради Мустафою Абдель Джалілем отримав 39 із 80 місць за партійними списками. 17 мандатів — у ісламістського руху Братів–мусульман. Із 200 депутатів конгресу 120 — незалежні обранці, чиї політичні вподобання наразі важко визначити. Перехідний уряд складався здебільшого з опозиційних сил, які брали участь у поваленні полковника Муаммара Каддафі рік тому. Після передачі влади ПНР буде розпущена.

Покатався на метро

Абсурдний нещасний випадок стався у мадридському метро. Позавчора о 19:45 за місцевим часом новопризначений голова служби технічного обслуговування поїздів, 36–річний Хосе Мануель Перес Гарсія, вирішив похвалитися новою посадою перед своєю родиною. І покатати рідних на потязі по технічній колії метро у Лоранці, південному передмісті іспанської столиці, якою потяги в нічні години прямують до депо.

Немає пророка...

Немає пророка...

Польський Сенат оголосив листопад 2012 року місяцем Бруно Шульца. Відповідну постанову було ухвалено одностайно, повідомляє сайт Польського радіо. 12 липня минуло 120 років із дня народження Бруно Шульца, а на 19 листопада припадає 70–та річниця трагічної смерті цього видатного митця. «Сенат Речі Посполитої вирішив вшанувати польського письменника і художника, чиї твори визнані міжнародними критиками і читачами одними з найоригінальніших явищ світової літератури ХХ сторіччя», — наголошується в постанові парламенту. Польські депутати також переконані, що «постать і твори Бруно Шульца можуть стати відправною точкою для розмов про польсько–єврейсько–українські взаємовідносини».

Куди заведе «Цікавість»

Куди заведе «Цікавість»

Американське космічне агентство НАСА вчора святкувало успішну посадку космічного апарату «К’юріосіті» («Цікавість») у районі кратера Гейла на Марсі. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, під час «примарсення» капсула з апаратом почала гальмувати на швидкості 20 тисяч кілометрів на годину. Спершу на апараті розкрився парашут, а м’яку посадку забезпечив так званий «небесний кран» — апарат із ракетним двигуном спустив марсохід на тросах, і той відразу став на власні колеса. Але після моменту «примарсення» зонд упродовж семи хвилин не подавав ознак життя, змусивши науковців похвилюватися, коли ж після цього нарешті відгукнувся і відразу ж розпочав надсилати фотографії марсіанської поверхні, то радості співробітників НАСА не було меж. Завдання марсоходу — спробувати знайти ознаки того, що на цій планеті коли–небудь могло існувати життя.

Важка фінансова артилерія

Важка фінансова артилерія

Учора у Франкфурті–на–Майні відбулося засідання Керівної ради Європейського центрального банку, на якому його президент Маріо Драгі виклав план порятунку єдиної європейської валюти. Західні ЗМІ вже дали цьому документу назву: «Зробити все, що завгодно, аби врятувати євро». Засідання тривало цілий день, проте подробиці плану ще раніше були відомі з німецьких джерел. Згідно з ними, Драгі хоче завдати кризі подвійного удару: використати одночасно Євроцентробанк та Європейський стабілізаційний фонд, аби купувати боргові зобов’язання Іспанії та Італії. Аналітики дедалі більше побоюються, що Іспанії буде потрібна повномасштабна антикризова допомога Євросоюзу, а не лише купівля її облігацій. Проте іспанський міністр фінансів Луїс де Гіндос запевняє, що країна впорається самотужки. Скептики у відповідь наголошують, що сподівання іспанців на власні сили блокують подальші дії з порятунку єврозони. Хоча Євроцентробанк дав зрозуміти, що втручатиметься у первинний чи вторинний ринок боргових зобов’язань, це може відбутися лише після прохання країни про допомогу.

Запаморочливий Хічкок

Запаморочливий Хічкок

Кожні десять років офіційне видання Британського інституту кіно, часопис Sight and Sound («Зображення і звук») проводить масштабне опитування най­впливовіших кінокритиків світу, щоб визначити найкращий художній фільм в історії світового кіно. Цього року в опитуванні взяли участь 846 кіноекспертів із 70 країн світу, які назвали найбільш вражаючою стрічкою всіх часів психологічний трилер 1958 року «Запаморочення» режисера Альфреда Хічкока. Як повідомляє «Франс пресс», він уперше потіснив на другу сходинку фільм «Громадянин Кейн», знятий у 1941 році американським режисером Орсоном Уеллсом. Упродовж попередніх 50 років саме його вважали найкращим. Під час попереднього голосування 10 років тому «Громадянин Кейн» випередив «Запаморочення» на п’ять голосів. Відзняті останніми роками стрічки вже вкотре в лідери не потрапляють, хоча саме для того, аби врахувати нові надходження, раз на десять років проводять переголосування.

Мама за сина

Уряд Швеції відхилив пропозицію влади Еквадору допитати засновника порталу «Вікілікс» Джуліана Ассанжа на території Великої Британії. Як повідомляє сайт «Вікілікс», «Стокгольм не навів важливих причин» свого рішення. Нагадаємо, Ассанж із червня переховується у посольстві Еквадору в Лондоні, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, де його підозрюють у сексуальних злочинах. Як зазначають оглядачі, своєю відмовою Швеція демонструє, що зробить все, аби отримати Ассанжа й передати його США. Адже саме Вашингтону засновник скандального сайту, що оприлюднив таємне листування американських дипломатів із Держдепом, потрібен найбільше.