Їхні університети

Старший син «шоколадного магната», Петра Порошенка, Олексій після закінчення Кловського ліцею вступив до Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. В цьому ж вищому навчальному закладі вчилися або навчаються сини міністра юстиції Олександра Лавриновича, діти політиків Олександра Задорожнього, Ігоря Шарова, Людмили Супрун. Син екс-спікера Володимира Литвина Іван та дочка Олена вчаться на престижному відділенні міжнародного права.

Час витрачатися?

Час витрачатися?

Почалися вступні іспити до вузів — і водночас активізувалися розмови про корумпованість вищої освіти. Ці процеси в нашій країні — як сіамські близнюки. Чи можливо вступити до престижного вузу без грошей. Всеукраїнські опитування (як і опитування одинадцятикласників, проведене «УМ» в останній місяць навчального року) показують, що сьогоднішні випускники вважають: для того, щоб вступити до вузу, треба мати «в запасі» кілька тисяч доларів на хабар чи для навчання на контракті. 65 % опитаних розповіли «УМ», що намагатимуться вступити «на бюджет» без блату і грошей, а якщо не пройдуть за конкурсом, готові заплатити за навчання «на контракті».

«Універ» грабує студентів?

«Універ» грабує студентів?

Здавалося б, «дрібниці життя», копійчані справи - таких у нашій країні «маленьких безправних громадян» безліч. Аж ні. «Студентське братство» домоглося, аби Генеральна прокуратура України розглянула звернення щодо стягнення зі студентів- бюджетників Київського національного університету ім. Шевченка оплати за комунальні послуги гуртожитку.

Сергій Квіт: Брюховецький залишає по собі черевики великого розміру

Сергій Квіт: Брюховецький залишає по собі черевики великого розміру

Києво-Могилянська академія - це, безсумнівно, не просто вищий навчальний заклад. Це стиль освіти, стиль виховання, стиль реагування молодих умів на всі значимі суспільні події. А ще це позбавлення Леоніда Кравчука звання почесного доктора НАУКМА, це лист-звернення до Віктора Януковича з вимогою відмовитись від президентських претензій (ідеться про 2004 рік), це епіцентр та інформцентр Помаранчевої революції.

Уроки бандури

Уроки бандури

До цієї школи приймають усіх, хто має слух і голос. «Це єдина школа, де можуть навчатися старшокласники з усієї України, не маючи початкової музичної освіти, а лише обдарованість», - каже викладач вокалу Стрітівської вищої педагогічної школи кобзарського мистецтва Маркіян Свято, соліст оперної студії Національної музичної академії. Викладачі тут усі солідні - відомі музикознавці, професори з музичної академії, Національного університету культури і мистецтв, народні й заслужені артисти. Вони приїжджають до Стрітівки, що в Кагарлицькому районі на Київщині, кілька разів на тиждень, не маючи в цьому жодного економічного інтересу. Пояснюють, що просто люблять бандуру і тих здібних хлопчаків, які після уроків годинами працюють над собою, аби за чотири роки опанувати теорію музики на рівні музучилища і навчитися грати на інструменті, що є символом України.

Так вони прощалися

Кожна дівчина мріє бути королевою випускного балу. Хлопці хочуть провести свій випускний так, щоб потім «було що згадати». Часто це зводиться до одного — напитися у стінах рідної школи. Ми вирішили дізнатися і розповісти вам, як випускні бали відбувалися у відомих українських персон.

Феодал ХХІ століття

Феодал ХХІ століття

Щоранку на стадіон Київського національного університету технології та дизайну (КНУТД), розташованому в елітному районі столиці Печерську, виходять молодь, пенсіонери, пересічні жителі і навіть народні депутати для того, щоб зробити ранкову пробіжку, зарядку та підтримувати себе у належній формі. На стадіоні проходять заняття студентiв з фізкультури та військової підготовки. Але недовго людям лишилося тішитися цим острівком зелені — скоро тут може з'явитися характерний зелений будiвельний паркан. З часом на місці стадіону мають вирости дві «висотки» з паркінгом, а поруч — невеликий футзал із штучним покриттям, огороджений антивандальною сіткою.

Помре чи виживе?

Помре чи виживе?

Приватні школи з'явилися в нашій країні одразу із народженням незалежності. Школи нового типу вижили, більше того, стали плацдармом реформ, експериментальним майданчиком для інновацій в усьому освітньому просторі країни.

Диплом для мільярдера

Диплом для мільярдера

Відтепер найбагатша людина світу має диплом про вищу освіту. На 356-й церемонії вручення дипломів Гарвардського університету документ про закінчення цього навчального закладу одержав засновник компанії Mіcrosoft Білл Гейтс.

Джерело знань чи «диктатура ідіотів»?

2 січня 2001 року приятель розповів Леррі Сенгеру про щось таке під назвою «вікі», а вже через 13 днів потому в інтернеті з'явилася «Вікіпедія». Відповідно до визначення тлумачного інтернет-словникa, «wiki — це спільний веб-сайт, зміст якого може редагуватися будь-ким, хто має доступ до нього».