Усі вільні. Ніхто нікуди не йде

Усі вільні. Ніхто нікуди не йде

Невтішні прогнози «нашоукраїнців» та БЮТівців, які з наближенням вечора 1 червня (чергового дня, відведеного Президентом на «реабілітацію» Верховної Ради) висловлювали дедалі більше сумнівів у тому, що парламенту вдасться ухвалити пакет необхідних для проведення дострокових виборів документів, не справдилися. А от заступник керівника фракції Партії регіонів Василь Кисельов навпаки, не помилився, прогнозуючи, що до 24-ї години «всі питання будуть розв'язані». Парламентарії таки й справді примудрилися проголосувати за всі потрібні закони, незважаючи на сварки, взаємні образи й чергові проблеми в переговорах.

Реабiлiтована прокуратура

Конфлікт навколо Генпрокуратури таки вичерпано. На Різницькій знову один Генеральний, i його прізвище не Піскун, а Медведько. Неоднарозовому заступнику пана Піскуна Олександру Медведьку, очевидно, вдається переймати досвід колишнього шефа — він став Генпрокурором уже вдруге. Таким є результат політичних домовленостей між Президентом Віктором Ющенком та Прем'єром Віктором Януковичем. Пізно ввечері у п'ятницю Президент поновив дію указу від 4 листопада 2006 року про призначення Олександра Медведька на посаду Генпрокурора. Цим же указом було скасовано дію указу про призначення Віктора Шемчука виконувачем обов'язків Генпрокурора.

Хай відпочине «втомлений метал» — у ЦВК уже головою Шаповал

Хай відпочине «втомлений метал» — у ЦВК уже головою Шаповал

«Шановні колеги, ми не на стадіоні, ми у стінах парламенту!» — так головуючий на п'ятничному засіданні Верховної Ради був змушений утихомирювати представників коаліції. Свистом, «улюлюканням» та іншими звуковими ознаками невдоволення парламентарії від більшості зустрічали щойно обраного в тому числі й частиною їхніх голосів члена оновленої Центральної виборчої комісії — Володимира Шаповала. Можливо, якби колишній представник Президента в Конституційному Суді став «звичайним» членом ЦВК, обурення «регіоналів» сотоваріщі було б меншим. Однак, вони вже знали, що, за домовленістю з Віктором Ющенком, Шаповал очолить Центрвиборчком після того, як на закритому засіданні члени ЦВК оберуть собі голову.

Парламент помер — хай живе парламент?

Парламент помер — хай живе парламент?

То є зараз Верховна Рада чи нема? У нинішніх реаліях це питання звучить майже як «чи є життя на Марсі». Наприкінці минулого тижня депутати з опозиції здали керівництву парламенту заяви про вихід із фракцій. А це, як відомо, є підставою для позбавлення депутатських мандатів. «Зробили свою роботу і з'їзди «Нашої України» та Блоку Тимошенко — власне, про такі підстави розпуску ВР і домовлялися Янукович, Мороз і Ющенко. Верховна Рада України V скликання припинила своє існування», — повідомила потім прес-служба БЮТ. Але сторона коаліції виявилася неготовою прийняти такі обставини. Вчора спікер Олександр Мороз провів погоджувальну раду, на якій обговорювали порядок денний парламенту на найближчий сесійний тиждень.

Перерва як робота

Перерва як робота

Перерви — це вже настільки природний стан перманентно розпущеної-легітимізованої-розпущеної Верховної Ради, що вчора депутати навіть роботу свою з цього й почали: з перерви. На порядку денному стояли дуже важливі питання — документи, які входять до пакета домовленостей щодо проведення дострокових виборів (зміни до закону про вибори, зміни до закону про бюджет і постанова про зміну складу ЦВК). Однак без опозиції голосувати за них не було жодного сенсу — коаліція й без виборів спокійно може обійтися. Опозиційні ж фракції приходити в парламент не збиралися, оскільки його повноваження, вкотре продовжені черговим указом Президента, збігли напередодні о 24-й годині.

Комісійний збір

Президент та Прем'єр-міністр уже погодили кандидатуру голови Центральної виборчої комісії. Інформація про це надходить із багатьох джерел. У таємниці трималося тільки ім'я цього щасливчика. Вчора журналісти спитали у заступника глави секретаріату Президента Івана Васюника, хто ж стане главою ЦВК. Він відповів: «Подивитеся самі. Через три години голова ЦВК буде вже обраний».

Меридіани рейдерства

Відкрите акціонерне товариство «Меридіан» ім. С. П. Корольова, головний напрям діяльності якого — розробка і виробництво метрологічної радіовимірювальної апаратури, може перестати існувати. Нещодавно його акціонери заявили, що їх банально й нахабно обдурили, відчуживши нерухоме майно, власником якого вони були. Як ідеться у заяві громадського судді України Ярослава Місяця, до нього із листом звернувся колектив ВАТ. У зверненні працівники просять захистити їх від свавілля і допомогти повернути втрачене.

Нарцис із корінням у Кремлі

Нарцис із корінням у Кремлі

Чутки про те, що Віктор Медведчук поновив свій статус «кризового менеджера», виявилися не перебільшенням. Як стверджують в апараті Партії регіонів, Медведчук дійсно почав виконувати обов'язки керівника антикризової групи, яка повинна оптимізувати систему правового нападу в «Коаліції національної єдності». На Липській, 10, де розташовано офіс Партії регіонів, Медведчук має декілька кабінетів.