Євро на волосині

Банкрутство Греції, а з ним і падіння курсу єдиної європейської валюти та посилення економічних проблем усієї єврозони, стало ще на крок ближчим. Міністри фінансів ЄС не змогли домовитися про заходи щодо порятунку країни від дефолту. На заваді стала розбіжність позицій Німеччини та Голландії з одного боку і європейського Центробанку та Франції — з другого.

Епідемія «ейяф’ятлайокутлізму»

Епідемія «ейяф’ятлайокутлізму»

Після ажіотажу, який викликали у світі виверження спершу ісландських, а потім чилійського вулканів, нагадали про себе й вогнедишні гори Африки. Оскільки тепер, здається, жодне виверження не обходиться без проблем для авіації (хоча ще років десять тому й вулкани вивергалися, і повітряний простір не закривали, але масового падіння літаків при цьому не спостерігалося), африканські повітроплавці теж забили на сполох. 13–кілометровий заввишки стовп попелу з вулкана в Еритреї змусив оголосити надзвичайний стан управління цивільної авіації Єгипту.

Мільярдерка без клепки

Мільярдерка без клепки

Найбагатшу жінку Франції визнали недієздатною. До такого висновку дійшли судові експерти, оглянувши 88–річну Ліліан Бетанкур — власницю косметичної імперії L’Oreal, чий статок минулого року оцінювали в 20 млрд. доларів. У мільярдерки виявили захворювання мозку, яке, на думку фахівців, не може не позначатися на розумовій та фізичній діяльності. Отже, зробили висновок медики, Бетанкур потрібен захист і нагляд у всіх повсякденних справах. Їй рекомендовано призначити опікуна.

Етап у безвість

Адвокати колишнього керівника компанії ЮКОС Михайла Ходорковського та екс–очільника МФО «Менатеп» Платона Лебедєва подали наглядову скаргу на вирок судді Хамовнічеського суду Москви Віктора Данилкіна, який засудив їхніх підзахисних до 14 років колонії загального режиму за розкрадання нафти. Про це повідомила журналістам керівник прес–служби Мосміськсуду Анна Усачова, нагадавши, що згідно з вимогами кримінально–процесуального кодексу Росії, спершу суддя наглядової групи вирішує, задовольнити чи відхилити прохання про порушення наглядового виробництва по скарзі. Якщо рішення позитивне, розглядається питання про призначення слухань щодо скарги в президії Мосміськсуду.

Злочин як покарання

Злочин як покарання

У підмосковних Хімках не проштовхнутися крізь тісні лави поліції. Журналістів просять здати камери, диктофони й будь–яку звукозаписувальну техніку, всіх присутніх ретельно обшуковують і перевіряють металошукачем. Це не черговий «День гніву» (з учасниками мітингу, який опозиція напередодні намагалася провести в центрі Москви, правоохоронці не маніжилися — нечисленних маніфестантів на Театральній площі Москви одразу хапали й кидали у «воронки»). На Хімкинський цвинтар за умови виконання вищезгаданих умов пускали всіх. Позавчора там ховали колишнього полковника Російської армії Юрія Буданова.

Він «прославився» «подвигами» в Чечні, де вочевидь був причетний до вбивств і катувань цивільного населення. У ставленні до Буданова складно знайти людей індиферентних: одні вважають його героєм, інші — покидьком. Минулої п’ятниці невідомі застрелили Буданова на очах у дружини. Як одну з провідних версій слідство розглядає помсту.

Вижила й усміхається

Вижила й усміхається

Конгресвумен Габріель Гіффордс, трагічний напад на яку схвилював не лише Америку, а й весь світ, швидко одужує. На доказ цього Габріель опублікувала у своєму «Фейсбуці» дві свіжі фотографії. Судячи з цих портретів, лікарям вдалося зробити диво — попри те, що у Гіффордс було наскрізне кульове поранення в голову, виглядає вона чудово.

Росіян у Туреччині труїли навмисно?

Прокуратура Туреччини вважає, що отруєння групи російських туристів неякісним алкоголем, яке спричинило загибель чотирьох людей — це зумисне вбивство. «Йдеться ж не про отруєння зіпсованими продуктами через елементарну недбалість чи безвідповідальність. Той, хто додавав у спирт метанол, знав, що додає отруту, і люди можуть загинути», — пояснив радник з питань культури посольства Туреччини в Москві Джеляль Килич.