«Купимо корову. Дорого. Тільки не слухай Ющенка...»

«Купимо корову. Дорого. Тільки не слухай Ющенка...»

Позавчора Віктор Ющенко завершив дводенну передвиборчу поїздку по Одещині. Народний кандидат у президенти зустрівся з виборцями 18 населених пунктів, відстань між крайніми з яких — містами Ананьїв та Болград — сягає близько 300 кілометрів. І повсюди місцеві жителі радо вітали лідера «Нашої України» та жваво з ним спілкувалися, тоді як можновладці іноді демонстрували мало не вороже ставлення до фаворита виборчих перегонів. Так було, зокрема, і в місті Болград, де напередодні мешканцям відверто «не рекомендували приходити на зустріч з Ющенком». І в райцентрі Іванівка, де, як уже повідомляла «УМ», керівник райдержадміністрації С.Форніка за день до приїзду В.Ю. наказав начальнику ДРБУ розпочати терміновий ремонт покриття центрального майдану, на якому була запланована зустріч із лідером коаліції «Сила народу». Протягом десяти годин перед прибуттям Ющенка на риття котловану, знесення на майдані асфальту й завезення піску було кинуто майже всю наявну техніку будівельної організації. Більше того, за словами мешканця райцентру Олександра Дерев'янка, племінника розстріляного кілька років тому редактора «Вечерней Одессы» Бориса Дерев'янка, «будівельники одержали команду не припиняти «термінову» роботу і в момент зустрічі з кандидатом, але ніхто, певна річ, не став виконувати такого розпорядження...»

Олександр Зінченко: Стабільніших відносин, ніж із Віктором Ющенком, у Росії не буде з жодною іншою владою

Олександр Зінченко: Стабільніших відносин, ніж із Віктором Ющенком, у Росії не буде з жодною іншою владою

Попри спроби завадити його спілкуванню з російською пресою, Олександрові Зінченку таки вдалося вчора в Москві провести прес-конференцію: як і передбачалося, брифінг відбувся о 13.00, але не в приміщенні агенції «Інтерфакс», а в редакції газети «Собеседник».

Їх буде 24

Їх буде 24

Центральна виборча комісія позавчора зареєструвала 24-го, вочевидь, останнього кандидата в президенти. На останню сходинку виборчого поїзда, що проминув станцію реєстрації, встиг заскочити, підшукавши 500 тис. грн. застави, колишній посол України у Великій Британії Сергій Комісаренко. Зараз він — директор Інституту біохімії ім. Палладіна НАН України, але широкій політичній громадськості може бути відомий здебільшого тим, що у 2001 році входив до опозиційного Форуму національного порятунку, який на хвилі «касетного скандалу» підтримував акцію «Україна без Кучми».

Наркотик студенту не товариш,

«УМ» уже повідомляла про те, що групу сумських студентів було звільнено з-під варти ще у вівторок. Вчора до них приєдналася решта активістів спротиву, звинувачених у зберіганні наркотиків. Інформцентр студентського спротиву пові-домляє, це відбулося за сприяння помічника народного депутата Андрія Шкіля Миколи Ляховича.

Медведчук поширив наші «темники» і на Росію?

До того, що Віктор Ющенко для основних каналів українського телебачення (та й узагалі найпопулярніших загальнодержавних ЗМІ) — персона табуйована, про яку можна говорити або погано, або нічого, ми вже звикли. Але, як з'ясувалося, доступ до преси для опозиційного кандидата в українські президенти закритий не лише в наших, а й у російських «темниках».

Крок і пісок

Перший у цій виборчій кампанії передвиборчий вояж Україною головного кандидата від опозиції почався з капостей, відомих Вікторові Ющенку ще з парламентських виборів-2002. Напередодні приїзду В. Ю. до смт Іванівка, що на Одещині, місцева влада розпорядилася знести екскаваторами асфальт із центральної площі та навезти туди купи піску. Звісно, мітинг на підтримку все одно відбувся, незважаючи на нові особливості місцевого рельєфу. До Іванівки, на береги Великого Куяльника, аби послухати кандидата від опозиції, приїхало багато людей навіть із навколишніх районів та міста Південне. Віктор Ющенко, звертаючись до відчинених вікон районної держадміністрації, заявив: кожен держслужбовець, який перешкоджає громадянам України у праві вибору і не поважає громаду, обов'язково відповідатиме перед законом. «Я як майбутній Президент кажу вам: ви — злодії», — звернувся лідер коаліції «Сила народу» до чиновників. На думку Ющенка, такі недолугі методи й перешкоди викликають у людей спротив і працюють не на владу, а на опозицію.

Вибори з власної кишені

Позавчора Центрвиборчком зареєстрував 23-го кандидата в президенти — міського голову Києва Олександра Омельченка. Рекорд України перевершено вже на цілих 10 осіб. Звісно, самі власники кандидатських «корочок» вважають таку кількість бажаючих попрацювати Президентом «нормальним, демократичним процесом». Зокрема, в цьому переконаний народний депутат Леонід Черновецький, кандидат у президенти і голова Християнсько-ліберальної партії. Він переконаний, що на даному етапі розвитку українського суспільства, коли політична еліта не структурована, висунення десятків кандидатів — цілком природне явище.

Шило з мішка Різницької

Оприлюднення копій протоколів у «справі Гонгадзе» на інтернет-сайті www.delogongadze. org поставило Генеральну прокуратуру в дуже незручне становище. Шило вилізло з мішка настільки, що приховати його, себто визнати протоколи підробкою, надалі вже не було можливим. Позавчора про автентичність змісту протоколів, оприлюднених британськими журналістами в інтернеті, заявив речник ГПУ Сергій Руденко. За повідомленням «Української правди», представник Різницької зазначив: «Зміст цих документів відповідає реальним матеріалам справи». Проте не можна однозначно сказати, чи є опубліковані документи копіями автентичних протоколів. Для встановлення цього потрібна експертиза.