Рейдери в порту

Учора до Іллічівського морського торгового порту, що на Одещині, під’їхали шість автобусів із невідомими. Міцної статури хлопці швидко заблокували будівлю управління порту. Тож ні капітан порту, ні його працівники зранку не змогли потрапити на свої робочі місця. В умовах штормового попередження блокування роботи порту може закінчитися непередбачуваними наслідками. Отже, на місце події терміново вилетів міністр транспорту та зв’язку Микола Рудьковський. Коли верстався номер, головний транспортник країни тільки–но мав прибути до порту Іллічівська. Тож результати переговорів із блокувальниками на момент написання цих рядків ще не були відомі.

Погода змилостивилася

Нинішніх вихідних нам нарешті не доведеться сидіти вдома через дощ або хуртовини. Вже сьогодні погода в Україні стабілізується, хіба що на півдні таки можливі опади.

Нардепів уже «посадили»

До 23 листопада, на яке призначено перше засідання Верховної Ради VI скликання, залишається менш як тиждень, тому робота в депутатській підготовчій групі закипіла. Обравши собі голову та її заступників, «підготовники» утворили три підгрупи, які до 20 листопада засідатимуть окремо. Координатором підгрупи з питань проведення урочистого засідання, відкриття сесії, формування тимчасової президії, лічильної комісії та організації роботи, обрання керівництва ВР та висвітлення роботи першої сесії обрали представника БЮТ Сергія Саса. Підгрупу з питань формування депутатських фракцій, коаліції, порядку денного засідання першої сесії парламенту і переліку предметів та принципів формування комітетів ВР очолив «регіонал» Микола Азаров. А головним у підгрупі з питань розміщення нардепів у залі засідань, забезпечення умов діяльності парламенту, соціально–побутового забезпечення законодавців тощо став комуніст Валентин Матвєєв.

«Штаб розбрату»

Температура нижча нуля і заметіль не завадили активістам кількох студентських організацій зібратися вчора біля амбасади Російської Федерації, аби висловитися проти діяльності в Україні чорносотенних організацій на зразок «Євразійського союзу молоді», який, на їхню думку, негласно підтримується офіційною російською владою. Серед пікетувальників були, зокрема, члени «Студентського братства» та Українського козацтва. Разом вони спалили перед посольством чорний прапор «ЄСМ».

Тихо їдуть. Далі будуть?

Туго, але пішло: підготовча група з організації першого засідання парламенту вчора таки почала таку–сяку роботу. Щоправда, зібравшись повним складом (30 осіб), через півгодини учасники групи вже оголосили перерву. Як довідалися журналісти від представниці Партії регіонів Ганни Герман, 15–хвилинний перепочинок депутати взяли для того, щоб обговорити пропозицію Ігоря Шарова. Він, єдиний представник Блоку Литвина у робочій групі, запропонував замінити себе як кандидата в заступники голови комісії на кандидатуру «регіонала» Олександра Єфремова.

Нам спрощено

За проект доповіді про надання згоди на набуття чинності угоди між Україною та ЄС проголосували 539 депутатів, проти — 36, повідомляє агентство УНІАН. Таким чином для громадян України встановлюється ціна візового збору у 35 євро. Певні категорії отримуватимуть візи безкоштовно: студенти, журналісти, рідні та близькі громадян Євросоюзу тощо. Згідно з новою угодою консул у разі відмови у наданні візи має пояснити причину цього. Дія угоди про спрощений візовий режим не поширюватиметься на Данію, Ірландію та Великобританію.

Хто відповість?

Родичі загиблих у катастрофі російського літака Ту–154, який у жовтні 2001 року помилково збила зенітна ракета Протиповітряної оборони України, мають намір відмовитися від матеріальних претензій до України, повідомляє агентство УНІАН. «Якщо під час суду буде порушено питання про матеріальні претензії, ми готові зняти їх. У нас одне запитання: хто винуватий і хто відповість за трагедію», — заявив керівник Фонду допомоги сім’ям загиблих пасажирів Борис Калиновський. За його словами, 28 позовів громадян Росії подано до київського суду ще п’ять років тому, в них порушувалося питання компенсації з вимогою знайти винних в аварії.

Крижаний «момент істини»

«Нове бачення» Росією систем міжнародної безпеки обговорювали за закритими дверима Ради Федерації за участі членів Радбезу, зокрема й міністра закордонних справ Сергія Лаврова. Вочевидь, потреба така була — дещо «відкрити закрите», позаяк учора урядова «Россійская газєта» подала виступ на засіданні міністра Лаврова. Так би мовити, цитати на експорт — щоб чужі боялися.

«Легендарно» нагороджена

«Легендарно» нагороджена

Селін Діон — найуспішніша у світі співачка. За підрахунками експертів, протягом своєї музичної кар’єри диски Селін розійшлися накладом понад 200 мільйонів екземплярів, а це — найвищий показник серед жінок–виконавиць. З такої нагоди голосистій канадці вручили в Монако так звану «Легендарну нагороду» (Legendary Award) — найпрестижнішу з усіх премій World Music Award. Адже дають її за підсумками всіх можливих здобутків, а не лише однієї вдалої пісні чи альбому.

«Клясовий» інтернаціоналізм

«Клясовий» інтернаціоналізм

Прозовий дебют поета Павла Вольвача здобувся на широкий розголос ще до видання окремою книгою — у журнальному варіанті, коли побачив світ у «Кур’єрі Кривбасу». А після виходу в 2004–му окремою книгою став, як модно говорити, культовим.