Легенда від Індіани Джонса

Легенда від Індіани Джонса

Перуанці урочисто відзначають соту річницю відкриття Мачу–Пікчу — світової туристичної атракції та археологічного дива. Офіційні святкування почалися вчора — в день четвертої річниці визнання Мачу–Пікчу одним із семи чудес сучасного світу (голосування за визначення сучасних див відбувалося в інтернеті). У рамках святкових заходів — народні танці з різних регіонів Анд, концерти, паради та відтворення містичних ритуалів інків. З нагоди ювілею Національний банк Перу випускає пам’ятну монету номіналом 10 солів (3,5 долара). «Для Перу Мачу–Пікчу — це те саме, що піраміди для Єгипту», — заявив на відкритті святкувань перуанський археолог Луїс Лумбрерас, колишній глава Національного інституту культури.

Більше жінок — «Брати» незадоволені

Уряд Єгипту схвалив законопроект, згідно з яким восени в цій країні відбудуться перші демократичні парламентські вибори. Як повідомляє єгипетська державна інформагенція МЕНА, закон передбачає змішану пропорційно–мажоритарну систему: половину з 500 депутатів обиратимуть за списками, а решта 250 балотуватимуться в одномандатних округах. Закон виписано таким чином, що жодна з партій не зможе набрати в парламенті більшість. Водночас законодавчий орган буде потужною противагою сильній президентській владі. Також цей нормативний акт сприятиме обранню в депутати жінок, передбачаючи їх розміщення у верхній частині партійних списків. Окрім того, до 25 років знижено вік кандидатів, які можуть бути обрані до парламенту.

ООН розширюється

Кількість держав–членів ООН уже до кінця липня може зрости зі 192 до 194. Як заявив президент Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, постійний представник Німеччини при ООН Ханс Петер Віттіг, на засіданні РБ 13 липня він рекомендує визнати 193–м членом організації Південний Судан. А вже наступного дня ця країна може увійти в ООН. Власне, наразі Південний Судан іще залишається автономією «звичайного» Судану. Нагадаємо, в січні цього року там відбувся референдум про здобуття незалежності, на якому «за» проголосувало 98,8 відсотка виборців.

300 мільйонів на тишу

Усім добрі німецькі поїзди: зручні, швидкісні, ходять чітко за розкладом. От тільки гальмують надто голосно, що створює дискомфорт мешканцям сусідніх із залізничними станціями будинків. Дбаючи про спокій співгромадян, компанія Deutsche Bahn («Німецька залізниця») раніше зводила вздовж колій захисні екрани.

Португалія у «смітнику»

Агенція Moody’s знизила кредитний рейтинг державних боргових зобов’язань Португалії до високоризикового, так званого «смітникового», рівня, повідомляє Бі–Бі–Сі. Аналітики агенції мають сумніви у здатності уряду Португалії реалізувати заходи жорсткої економії, тому заявляють, що цій країні може знадобитися другий пакет фінансової допомоги Європейського Союзу та Міжнародного валютного фонду.

Що там, у підвалі? Золото, діаманти!

Що там, у підвалі? Золото, діаманти!

Фахівці різних напрямків уже тиждень працюють над класифікацією та оцінкою предметів із найбільшого в історії скарбу, знайденого в підвалах індуїстської святині XVI століття. Вартість багатства, яке кілька сторіч пролежало в храмі Шрі–Падманабхасвамі у місті Трівандрум, столиці штату Керала на півдні Індії, місцева влада оцінила у 22 мільярди доларів. Проте з історично–релігійно–культурної точки зору ця знахідка є взагалі безцінною. Дві тонни золота у зливках та монетах наполеонівських часів і періоду панування в Індії британців, цілі лантухи діамантів та рубінів iз Бірми та Цейлону, смарагди, двокілограмові статуетки із золота, жіночі прикраси з дорогоцінним камінням, золоті корони та золота статуя бога Вішну у позиції «вічного сну» понад метр заввишки... І це ще не всі скарби, які приховує храм, оскільки наразі відкрито лише шість сховищ, а їх у храмі більше.

Приберіть свою трубу!

Коли мешканці однієї з вулиць невеличкого німецького міста Вінзен–на–Луе дізналися, що неподалік їхніх будинків буде прокладено газопровід, це їх неабияк обурило. 18 городян, які не хотіли сусідства з потенційно вибуховою трубою, звернулися до суду з вимогою заборонити її будівництво. І виграли.

Друг студентів і покровитель мистецтв

Друг студентів і покровитель мистецтв

Франція урочисто відзначає 100–річчя з дня народження одного з найвидатніших своїх синів — політика, вченого й мецената Жоржа Помпіду. Під час його прем’єрства та президентства країна увійшла в період економічного розвитку, тож старші французи і досі згадують Помпіду із вдячністю. А молодші, та й загалом усі цінителі мистецтва, побувавши в Парижі, нізащо не оминуть знаменитого Центру Помпіду — одного з головних культурних центрів Франції, де розміщено музей сучасного мистецтва, бібліотеку, концертні та виставкові зали.