Додому до домни

Додому до домни

Як тільки з'явилося повідомлення про робочий візит Прем'єр-міністра Віктора Януковича на Донеччину, почала поширюватися неофіційна версія справжньої причини приїзду. Подейкували, плануючи відвідини області у вівторок, персони з оточення глави уряду просто забули, що в цей день «Шахтар» стартує в Лізі чемпіонів матчем не в Донецьку, а в Єревані. А останнім часом керманич Кабміну приїздив сюди здебільшого на матчі гірників, аби посидіти у VІР-ложі донецького стадіону поруч із Рінатом Ахметовим.

Найбільший обком діє

На ХVI конференцію донецького обласного відділення Партії регіонів до обласного центру з'їхалися 475 делегатів, які здебільшого переймалися питаннями щодо участі політичної сили в парламентських виборах та підготовки до партійного з'їзду, який відбудеться 4 серпня. Зокрема, тут дружно проголосували за список делегатів на партійний форум від донецького осередку, в якому на перших місцях — Віктор Янукович, Рінат Ахметов, Борис Колесников, Раїса Богатирьова, Юхим Звягільський, Андрій Клюєв, Володимир Рибак, Сергій Тулуб, Анатолій Близнюк, Олександр Лук'янченко, Вадим Чупрун та інші відомі персони (всього 146).

«Шахтарська-Висока»

Група із 75 донецьких альпіністів, спортсменів і гірників завершила сходження на найвищу гору Кавказу Ельбрус, подолавши 5 тисяч 633 метри. На згадку про це на вершині залишилися прапори України та Донецької області, а також один із символів гірняцького краю — шмат вугілля. Причому останній промандрував дещо більший шлях — понад 7 тисяч кілометрів, адже спершу був піднятий із вибою шахти «Шахтарська-Глибока» на глибині 1380 метрів.

Тримай кишені ширше!

Вісім років домагався відомий донецький адвокат Сергій Салов власної реабілітації і таки добився свого. Причому абсурдність висунутих проти нього звинувачень, внаслідок яких він на вісім місяців «загримів» до СІЗО, визнали й у Європейському суді. А 22 травня цього року Ворошилівський суд Донецька прийняв рішення, яким зобов'язував головне управління Державного казначейства в Донецькій області та обласну прокуратуру виплатити Сергію Салову компенсацію за моральні збитки в розмірі два мільйони гривень. Слід сказати, суд тоді задовольнив позов тільки частково, оскільки в позовній заяві значилася інша і значно більша сума — 12 мільйонів гривень.

А колекціонував вожатий... труси

Жахливі подробиці зустрічей із вихователем дитячого оздоровчого центру повідомили міліціонерам троє хлопчиків, які в червні відпочивали в таборі «Маяк» у селі Широкіне Новоазовського району Донецької області. Втім, аби встановити обставини, правоохоронцям довелося чимало попрацювати. Першою сполошилася тітка 10-річного вихованця, мешканка Донецька, яка провідала племінника. Жінка помітила, що хлопчик був похмурий, мовчазний і просив забрати його додому. Вивідавши по крихтах інформацію, родичка вирушила до міліції, де написала заяву про скоєння вожатим розпусних дій щодо дитини.

Ой чий вагон лежить?

Неоголошена в державі «рейкова війна», на жаль, триває — в ніч на неділю поблизу станції Горлівка внаслідок зіткнення з вантажними вагонами зійшли з рейок і отримали пошкодження два пасажирські вагони потяга «Челябінськ—Сімферополь». За попередньою інформацією, обійшлося без потерпілих — пасажирів з аварійних вагонів розташували у двох додаткових вагонах, наданих Донецькою залізницею, і через кілька годин поїзд попрямував далі на південь. А на місце нічної пригоди для з'ясування причин і обставин інциденту прибули начальник департаменту пасажирського сполучення ВАТ «Російські залізниці» та начальник Челябінського депо пасажирських вагонів.

«Плазма» ще поп'є крові

Справа про бігборди, на яких тодішній лідер «Нашої України» Віктор Ющенко був зображений у нацистській формі, має всі шанси потрапити до книги рекордів завдяки багаторічній судовій тяганині. Нагадаємо, що 31 жовтня 2003 року в Донецьку було зірвано з'їзд «Нашої України», а по місту розвішано образливі плакати-кариктури. Представники майбутнього Президента України подали до суду позов проти рекламної фірми «Плазма», яка розмістила названі бігборди. Ось уже чотири роки, як справа розглядається в судах із перемінним успіхом.

Схід і Захід — разом

На перевантаженій шкідливим виробництвом Донеччині, мабуть, як ніде, розуміють мешканців Львівської області, які потерпіли від техногенної катастрофи. І поки керівники уряду, здебільшого тримаючись на солідній відстані від місця аварії, запевняють про перебільшення пресою її масштабів, донеччани вже запропонували свою допомогу. Зокрема, тут відгукнулися на прохання голови сільської ради Ожидова Олександри Шах, яка попросила допомогти забезпечити селян медикаментами та питною водою.

Ні вчора, ні сьогодні, ні завтра

Коли не вдалося відкараскатися від дострокових виборів, «синьо-білий» Кабмін із потроєною енергією взявся переконувати виборців у тому, що обіцяного «покращення життя вже сьогодні» таки вдалося домогтися. На тлі очевидного зубожіння більшої частини співвітчизників запевняння у розквіті економіки та поліпшенні добробуту громадян виглядають досить цинічно і навіть дико. Тим більше що про справжні результати роботи «найуспішнішого» уряду добре знають самі українці. Приміром, мешканці Донеччини, які взяли участь в опитуванні, проведеному аналітичною службою Миколи Гаврилова.

«Пілігрим» знайшли

«Пілігрим» знайшли

Яхта «Пілігрим» (порт приписки — Маріуполь) з трьома членами екіпажу на борту була серед 14 подібних суден, що взяли участь у морських перегонах, організованих яхт-клубом «Іллічівець» металургійного комбінату імені Ілліча з нагоди відзначення 75-річчя утворення Донецької області. Стартувавши з Маріуполя, яхти фінішували біля мису Казантип в Криму. Проте не всі — «Пілігрим» до пункту призначення не дійшов, і досі доля судна та людей на його борту невідома.