Гроші були, та не було бажання

Офіційна статистика свідчить, що на сьогодні в Україні зареєстровано понад 119 тисяч ВІЛпозитивних громадян. Якщо Україна й надалі буде боротися з хворобою тими ж методами і темпами, що й сьогодні (а точніше, робитиме вигляд, що бореться), то у наступні 3 роки кількість ВІЛінфікованих зросте на 150 тисяч осіб.

Особливі потреби особливих дітей

Як свідчить статистика, сьогодні в Україні мешкає понад 150 тисяч дітей з особливими потребами. Причому 60—70 відсотків із них стали інвалідами внаслідок патологій нервової системи. Батьки таких дітей несуть величезний моральний тягар, адже надзвичайно важливо адаптувати таких малюків до нормального життя в суспільстві.

Смерть без вибуху

Під Новобогданівкою, де тривають роботи зі знешкодження боєприпасів, знову НП. У середу опівдні там завалило грунтом двох саперів, які готували до закладки чергової партії вибухівки спеціально вириту траншею.

А що у ваших помідорах?

А що у ваших помідорах?

Діятиме ця унікальна лабораторія у селі Чабани на Київщині. Вчора на її офіційному відкритті побував і Президент України Віктор Ющенко. Завдяки новоствореній лабораторії про продукцію, яку ми їмо, тепер буде відомо все — від аналізів грунту, добрив і насіння до готової продукції. За словами директора лабораторії Сергія Мельничука, лабораторія оснащена газовими і рідкими хромато–мас–спектрометрами, які можуть розпізнати 183 тисячі речовин, наприклад знайти в продукті пестициди і добрива, якими обробляли сировину.

Тризуб у достойну оправу

На вісімнадцятому році незалежності Україна, можливо, отримає Великий герб. Принаймні Міністерство культури і туризму оголосило конкурс на кращий ескіз цього державного символу, повідомили «Українські новини». Конкурс стартував 23 жовтня і триватиме до 1 вересня 2008 року. А його підсумки будуть підбиті до 10 жовтня 2008 року.

Славі — від патріотів

Славі — від патріотів

Узагалі–то раніше її звали Ганна Музика. Але молода дружина так перейнялася революційними справами свого чоловіка Ярослава Стецька, що стала не тільки його правою рукою, соратницею і першою помічницею. Вона теж стала Славою Стецько — під таким прізвищем ми всі її знали, під таким прізвищем душа пані Ярослави упокоїлась 12 березня 2003 року. І саме «Ярослава Стецько» тепер викарбувано на пам’ятнику колишньої лідерки Конгресу українських націоналістів, який у суботу постав на Байковому цвинтарі в Києві.

І мертвим, і живим...

І мертвим, і живим...

Список жертв вибуху в Дніпропетровську знову подовшав. Тепер у ньому зазначено 17 осіб, серед яких п’ятеро — діти. Пошукові роботи на руїнах десятиповерхівки й далі не припиняються, адже під завалами ще перебувають люди. Хочеться вірити в диво й сподіватися, що когось з них таки знайдуть живим. Хоча в рятувальників оптимізму значно менше, адже погода в ці дні не радувала — якщо комусь і вдалося вціліти під руїнами, то холод довершив свою справу. На місці трагедії задіяно сотні людей — орієнтовно 350 осіб. Половина роботи з розбирання завалів вже позаду. Але з’явилися складнощі — через загрозу падіння однієї зі стін будинку роботу техніки довелося призупинити. Тож завали розбирають вручну й лише у безпечних місцях. Тим часом було змонтовано баштовий кран. А експерти вирішують, чи можна розбирати верхню частину даху.

Разом проти біди

Хоча після Чорнобильської катастрофи минув 21 рік, страшні наслідки аварії дають про себе знати й нині: в Україні непрогнозовано збільшилася кількість онкохворих. І що найстрашніше — найбільшого удару Чорнобиль завдав по дітях. Більше того, експерти попереджають, що пік онкозахворюваності в Україні припаде на 2007—2020 роки. За даними Цент­ру радіаційної медицини АМН України, щороку реєструється майже 600 захворювань на лейкоз серед дітей. За цією цифрою — неймовірна біда, яка приходить у сім’ї, де живе онкохвора дитина.

Під охороною Данила Галицького

Ремонт дорожнього полотна біля пам’ятника Данилу Галицькому у Львові додав роботи місцевим археологам. Адже робітники несподівано натрапили на залишки фундаменту давньої споруди, повідомляє «Західна інформаційна корпорація».

Черновецький продає елітне житло

Столична влада взялася за реалізацію своєї давньої ідеї — продавати виділені місту забудовником квартири в елітних будинках, а на виручені кошти купувати більше соціального житла. За дорученням київського мера Леоніда Черновецького постійно діюча комісія з підготовки, організації та проведення конкурсу з продажу житла вже визначила перші 6 квартир, що підуть з молотка на спеціальному аукціоні.