Взяла поносити

Взяла поносити

Скандал розгорівся завдяки рішучості однієї громадянки. Жінка по каталогу замовила собі блузку. Однак «кінців» відправленої на її адресу посилки знайти не могла. Коли ж укотре завітала до поштового відділення, мало не впала, побачивши замовлену нею по пошті омріяну блузку на... співробітниці, яка тут працює. Господарка вбрання для певності сфотографувала спритницю, яка, не очікуючи такого перебігу подій, навіть не встигла закрити обличчя руками. Після цього жінка фото з каталогу та з поштового відділення запустила до мережі «Фейсбук».

«Менора» з апломбом

Позавчора ввечері в самісінькому центрі міста відбулася грандіозна подія — відкрили єврейський центр «Менора», будівництво якого ініціювали мільярдери місцевого походження, Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Тільки міжнародних авіарейсів до міста на Дніпрі було скеровано відразу 28. Отож на відкритті «Менори» ледь змогли розмістити тільки ВІП–гостей, а для пересічних людей доступ сюди буде відкрито з 21 жовтня.

Згадали «Запорізьку Січ»

Учора в мистецькому житті Дніпропетровська, а точніше — історичного поселення Лоцманська Кам’янка, що на околиці нинішнього обласного центру, відбулася вікопомна подія. У місцевому Будинку культури згадували фільм Данила Сахненка — чоловiка, який на теренах сучасної України заснував перше кіноательє. Стрічка називається «Запорізька Січ», а її зйомки розпочали у 1911 році саме у Лоц–Кам’янці. Консультантом режисера Сахненка з історичних питань став Дмитро Яворницький, а учасниками масових сцен були місцеві мешканці.

«Для них я й у тюрмі небезпечний»

«Для них я й у тюрмі небезпечний»

З Анатолієм Кондратьєвим, тоді першим заступником голови Солонянської райдержадміністрації, ми спілкувалися ще у серпні 2005 року, на хвилі Помаранчевої революції. Тоді на Дніпропетровщині вже лунало невдоволення від того, що в більшості сільських районів нову владу очолили зовсім не ті люди, які мали б втілювати у життя гасло «бандитам — тюрми». Лише кілька адміністративних одиниць стали винятком iз цього правила. Серед них і Солонянська РДА, яку очолив екс–очільник районної міліції, а під час президентських виборів — керівник районного штабу Віктора Ющенка, Петро Швець. Отож у Солоному склалася ситуація справді «без питань».

А винних і досі нема...

А винних і досі нема...

У суботу, 13 жовтня, біля будинку № 127 по вулиці Мандриківській у Дніпропетровську звично зберуться люди, щоб згадати трагедію, яка сталася тут п’ять років тому. Тоді вибух газу забрав 23 людські життя... І хоча відтоді на теренах України зафіксовано ще 29 аварій, спричинених саме недбалим поводженням з «голубим вогником», які, зокрема, у Євпаторії, спричиняли й більше людських жертв, ця дотепер залишається наймасштабнішою. Адже причина тієї трагедії пов’язана не тільки з недбалістю якоїсь однієї людини, а з недбалістю, що пускала своє коріння роками.

Малюнок на всю Україну

Малюнок на всю Україну

Цей незвичайний малюнок — калиново–квітковий фриз довжиною 120 метрів та шириною 80 сантиметрів — прикрасив залізобетонний паркан у центрі Петриківки, знаної в усьому світі своїм самобутнім народним мистецтвом. До роботи над орнаментом, виконаним за ескізом та під керівництвом 13 народних майстрів, долучилися не тiльки 30 професійних митців, а й 127 малих аматорiв — це вихованці Петриківського будинку дитячої творчості, учні місцевої художньої школи та студенти спеціалізованого ПТУ №79.

Чому Кучма подався в опозиціонери

Леонід Кучма, навідавшись минулого тижня до Дніпропетровська, нарешті «познайомився» з бронзовим... самим собою. Адже в місті, якому другий Президент України багато чим зобов’язаний, вважали справою честі насамперед показати йому нещодавно відкриту алею з бронзових барельєфів найвизначніших постатей в історії краю, серед яких — і зображення самого Кучми, єдиного живого серед інших вагомих особистостей. Леонід Данилович поставився до цього з гумором: «Слава Богу, що не пам’ятник. Я приїхав, а до моєї так званої стели поклали квіти — натяк такий».

Попри таку запопадливість місцевих владців щодо свого земляка, Леонід Кучма надалі дав їх добрячого прочухана. Приводом для цього стали розвішані по Дніпропетровську та області численні білборди, на яких голова облдержадміністрації Олександр Вілкул потискає руки кандидатам у народні депутати України від партії влади, а мер Дніпропетровська Іван Куліченко заявляє про довіру до свого першого заступника Анатолія Крупського, кандидату в нардепи від Партії регіонів по округу №24. Те ж саме відбувається і в контрольованому місцевою владою телепросторі. Тож інформаційний простір заполонили повідомлення про те, що посадові особи порушують статтю 74 Закону «Про вибори народних депутатів України».

Бунт пiд айсбергом

Бунт пiд айсбергом

Як «УМ» уже повiдомляла, у Дніпропетровську відбулася неординарна подія. Організатори назвали її Народним віче «Суд — під суд!». Головна думка, яка звучала з вуст присутніх, — судова система, а з тим і правоохоронна, в Україні як такі перестали існувати.

«Навіть ворогові не побажаю бути сватом Генпрокурора»

«Навіть ворогові не побажаю бути сватом Генпрокурора»

На народному віче «Суд — під суд!», що відбулося минулого тижня у Дніпропетровську, навіть на тлі великої кількості людських трагедій, які стали наслідком діянь так званих служителів Феміди та правоохоронців, не міг не привернути уваги доволі немолодий чоловік з численними нагородами та відзнаками на лацкані піджака з неоковирно написаним гаслом у руках.