Закон людський — не Божий

У борщагівському парку «Юність» Українська православна церква Московського патріархату продовжує зводити храм Спиридона Триміфунтського — без жодних дозвільних документів та погоджень. Як уже писала «УМ», у парку без згоди мешканців було знищено клумбу і вирізано зелені насадження. Але місцеві жителі не здаються і планують захищати свій парк.

Квартира із «сюрпризом»

Квартира із «сюрпризом»

Тисячі «остарбайтерів» їдуть із регіонів до столиці у пошуках кращого життя і роботи, із Києвом вони пов’язують своє майбутнє. За статистикою, станом на 1 червня 2010 року в Києві проживає 2,7 мільйона осіб. Однак експерти припускають, що, якщо до цього числа додати тих, хто мешкає в Києві, не маючи столичної прописки, йтиметься вже про 4,5—5 мільйонів людей.

Отож питання пошуку житла для винайму в Києві своєї актуальності не втрачає. А як відомо, де великий попит — там плодючий ґрунт для шахрайства. За останній час у столиці з’явилося багато ріелторських агентств та «інформаційних центрів», робота яких переважно полягає лише в тому, щоб «розвести» наївних громадян на гроші. І хоча ці нечесні схеми прості й багатьом відомі, на ріелторських «гачках» щодня опиняються сотні людей. У який спосіб це відбувається та як уберегтися від неприємностей, намагався з’ясувати кореспондент «УМ».

«Він був для нас братом»

«Він був для нас братом»

Сьогодні першому українцеві, який підкорив космос, виповнилося б 80 років (ця дата народження Павла Поповича була записана в паспорті, хоча насправді він народився трохи раніше). Павло Романович завжди був оптимістом, пашів енергією, тож його смерть рік тому стала несподіванкою для всіх, хто знав радянського «космонавта–4». Люди, яким пощастило зустрічатися з Поповичем, не приховують захоплення цим літуном із Київщини, який на орбіті співав «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю». Найтеплішу пам’ять про нього бережуть у рідному містечку Павла Романовича — Узині, що під Білою Церквою. Тут є вулиця імені Поповича і пам’ятник йому, а розповіді про космонавта передаються від старих до малих. Є добра пам’ять, але нема музею.

Кореспондент «УМ» побував в Узині й поспілкувався зі знайомими і сусідами славетного льотчика–космонавта.

Буде де «залізних коней» прив’язати

Буде де «залізних коней» прив’язати

Ініціативна група «Міські ідеї» до початку зими обіцяє частково вирішити одну з головних проблем столичного велотранспорту — відсутність місць паркування «двоколісних друзів». Для цього організація оголосила конкурс для архітекторів та дизайнерів на кращий проект велопарковки. Активісти обіцяють до кінця осені реалізувати творчий задум переможця і встановити його оригінальну конструкцію у Золотоворітському сквері.

Шукали, щоб забути?

Шукали, щоб забути?

Тиждень тому наша держава могла втратити результат унікальної 20–річної праці дослідників з усіх регіонів України. Картотеку більш ніж на 10 мільйонів людей, загиблих під час останньої світової війни, Фінської війни, війни в Афганістані та під час інших військових конфліктів часів СРСР, а також меморіальну літературу могли просто викинути на вулицю.

Юристів і економістів — «по горло»

Реформи міністра освіти і науки не припиняють дивувати й обурювати громадськість. Після низки культурно–ідеологічних змін у сфері науки, що стосувалися скасування обов’язкових іспитів з української мови для бакалаврів та включення російської мови до предметів ЗНО, Дмитро Володимирович вдався до пертурбацій економічної складової освіти.

Мозаїчні коти знову під загрозою

Мозаїчні коти знову під загрозою

Столична Пейзажна алея знову опинилася на межі знищення. Обурені кияни провели під стінами Міністерства закордонних справ чергову акцію протесту проти забудови ділянки на перетині «Пейзажки» та Десятинного провулку, де зараз розташований унікальний дитячий ландшафтний парк. Активісти склали з картонних коробок «елітне житло» і запропонували працівникам міністерства вселитися туди, а територію алеї не чіпати. Однак чиновники проігнорували таку пропозицію, так само як і прохання вийти поспілкуватися з мітингувальниками.

«Крижинку» — під асфальт

«Крижинку» — під асфальт

Ковзанку «Крижинка» та тенісні корти, розташовані на території Національного спортивного комплексу «Олімпійський», знесуть. Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту наголошує на необхідності будівництва на їхньому місці «зони гостинності», яка являтиме собою... порожню заасфальтовану ділянку площею 35 тисяч квадратних метрів.

Вихованці спортивних шкіл, їхнi тренери та батьки занепокоєні: заради двох тижнів футбольних змагань знищать найкращі в Україні тенісні корти та ковзанку, де готуються до Олімпіади спортсмени. Міністерство розводить руками: така вимога УЄФА, і пропонує тенісистам альтернативне місце для тренувань — корти «Льодового стадіону» в Голосієвi. Хокеїстам і фігуристам чиновники обіцяють звести нову ковзанку європейського рівня на вулиці Міста Шалетт у Дніпровському районі. Однак тренерів iз тенісу запропоновані корти зі штучним покриттям не задовольняють. А проти будівництва нової ковзанки виступають мешканці Дніпровського району — нову «Крижинку» хочуть будувати на місці шкільного стадіону, причому навіть без акта на землю. Розібратися в ситуації намагався кореспондент «УМ».

«Язик» в українському ЗНО

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник упевнено й послідовно проводить політику зросійщення української освіти. Після скасування обов’язкового державного іспиту з української мови для бакалаврів у вищій школі, очільник МОН «підтягнув» позиції російської мови своїм наступним рішенням — вона поповнила список предметів Зовнішнього незалежного оцінювання.

«Партія сказала: треба...»

«Це ситуація не нова. Нас колись масово «записували» в «Єдність», — розповідає «УМ» викладач однієї з художніх шкіл Києва, попросивши не називати свого імені. — За часів, коли мером був Омельченко, директор школи нас зібрала й урочисто повідомила, що відтепер «ми з цією партією». Тоді я в «Єдність» не вступила. Тепер же відбувається те саме, але під більшим тиском: учителів змушують вступати до Партії регіонів. По–перше, я знову ж таки не хочу кудись вступати. По–друге, це порушення законодавства — педагоги залишаються членами попередньої партії, а їх змушують вступити у ще одну».