«Давайте жити дружно»

«Давайте жити дружно»

У промисловому місті Комсомольськ на Полтавщині вже незабаром з’явиться нова скульптурна несподіванка: місцевий майстер Олег Рябо взявся за виготовлення пам’ятника героям мультфільму про кота Леопольда. Цікаво, що ескіз майбутньої скульптури створив восьмирічний хлопчик.

Підпільна шаурма — вибухонебезпечна

Надзвичайна пригода трапилась 9 травня у кіоску з продажу шаурми та курей–гриль на проспекті Перемоги перед входом до станції метро «Святошин». О 14:00 у маленькому приміщенні у одного з газових балонів стався витік побутового газу. А через декілька секунд пролунав протужний вибух.

Ні пройти, ні об’їхати

Ні пройти, ні об’їхати

Учорашній ранок запам’ятався усім водіям: шаленим скупченням автівок він нагадував вечір п’ятниці напередодні Великодня. О шостій ранку перша колона із сотні вантажних автомобілів виїхала на об’їзну дорогу міста Бориспіль у напрямку Києва. Інша колона транзитників, а це майже 150 TIRів, синхронно попрямувало у столицю через Житомирську трасу.

Чорним по білому

18–річний Дмитро Семенюк став однією з жертв субот­ньої трагедії, яка сталася в селі Заріччя Ружинського району Житомирської області. Як розповів «УМ» інспектор із профілактичної роботи міста Житомира Василь Кравцов, близько четвертої ночі автомобіль «Черрі–амулет» на великій швидкості врізався у групу молоді, що поверталася додому. Двоє з них, в тому числі племінник глави Фонду держмайна, загинули на місці події, ще один зазнав важких тілесних ушкоджень.

«Кадети» виходять у світ

«Кадети» виходять у світ

Президент України відвідав Конструкторське бюро «Вертикаль» у місті Бородянка, що спеціалізується на проектуванні й виробництві сучасних легких гелікоптерів. Зокрема глава держави побував на авіаційному заводі «ТЮССЕ», де конструкторське бюро провело для поважного гостя презентацію гелікоптера КТ–112 «Кадет». У світ техніки разом із Віктором Ющенком поринули і представники міністерств та інших відомств, зокрема головний міліціонер країни Юрій Луценко, міністр оборони Юрій Єхануров та очільник МНС Володимир Шандра.

«Мона Ліза» не посміхається

«Мона Ліза» не посміхається

За інформацією Посольства України в Латвії, 4 травня за 18 кілометрів від узбережжя Латвії на мілину cів круїзний лайнер «Мона Ліза». Зареєстроване на Багамських островах, судно виконувало рейс за маршрутом Гданськ—Рига—Таллінн. На борту на момент інциденту перебувало 972 пасажири, більшість з яких — німці. Як повідомило МЗС України, серед пасажирів та членів екіпажу є й наші співвітчизники — загалом 68 осіб. Постраждалих унаслідок «посадки» лайнера на мілину немає.

О, дорогий газе...

Відучора, згідно з постановою Кабінету Міністрів, ціна на газ для населення мала зрости. Уряд уже визначив своєрідний «графік» подорожчання: ціни підніматимуть щомісяця з травня по грудень на 3 відсотки, а на тих, хто спалює понад 12 тисяч кубометрів газу на рік, чекає підняття ціни на 5%. Відповідне рішення Національна комісія з регулювання електроенергетики (НКРЕ) може ухвалити вже на засіданні 8 травня.

Келія Сонця та українства

Келія Сонця та українства

Етнофестиваль «Великдень у Космачі» вже вдруге гучно пройшов у серці Карпат, селі Космач. За три дні, з 30 квітня по 2 травня, фест зібрав у гірському селі понад 50 тисяч поціновувачів української культури та традицій. Зокрема сюди з’їхались етномайстри з усіх куточків України, а також мистецькі делегації з Італії, Росії, США, Канади, Франції, Литви та Польщі. У рамках фестивалю відбувся IV Всесвітній з’їзд писанкарів, Міжнародний симпозіум із гончарства, наукова конференція, присвячена 150–річчю розвитку туризму в Космачі, виступ українських та закордонних гуртів і вже традиційна ярмарка. Таким чином на кілька днів карпатське село і справді стало культурним серцем України. Тут були представлені як древні, так і сучасні культурні надбання України: від вишиванок до останніх українських фільмів. Відвідувачі змогли скуштувати традиційних гуцульських страв — банош (страва зі сметани, кукурудзяного борошна, солі та бринзи. — Авт.), сирного коника, карпатської бринзи та простих вареників із сиром.

Колекція Президента поїде до Москви

Колекція Президента поїде до Москви

Виставка з приватної колекції старовинних скульптур та ікон Віктора Ющенка триватиме в Москві з 6 по 31 травня у Державному музеї образотворчого мистецтва імені Пушкіна. До експозиції увійдуть ікони, вироблені невідомими «богомазами» (майстрами, які не мали професійної освіти. — Авт.), скульптури, які колись передбачались для церковного інтер’єру. «На відміну від таких традиційних видів народної творчості, як ткацтво і вишивка, народній скульптурі притаманна велика свобода індивідуального вирішення образу.

Молитва з народом

Молитва з народом

Готуватись до Великодніх свят Віктор Ющенко почав ще у Чистий четвер. Цього дня він відвідав Володимирський собор, де разом із міністрами і народними депутатами здійснив таїнство сповіді та причастя. Такий чисельний супровід Президента до собору Київський Патріархат розцінив по–своєму: «Приємно, що наш глава держави дбає не лише про свій духовний стан, а й подає приклад для наслідування усім громадянам».