Лавра вже розвалюється?

Лавра вже розвалюється?

Частина підпірної стіни на Ближньопечерній вулиці Національного Києво–Печерського історико–культурного заповідника завалилася просто на дорогу. Хоча ця стіна сама і не є пам’яткою, адже побудована на початку ХХ століття, проте випадок із нею — промовистий з точки зору того, як столичні чиновники переймаються збереженням пам’яток. Останній раз стінку, що підпирає від зсуву вал, на якому стоїть власне старовинна лаврська стіна, ремонтували наприкінці 80–х років минулого століття — до 1000–ліття Хрещення Русі.

За тиждень — Великдень!

За тиждень — Великдень!

«А коли наблизились до Єрусалиму... послав Ісус двох учнів, сказавши до них: «Ідіть у село, що перед вами; відразу ж знайдете прив’язану ослицю й осля з нею; відв’яжіть і приведіть до мене. А як хтось скаже вам щось, ви відповісте, що Господь їх потребує, але він незабаром поверне їх назад»... Учні ж пішли і зробили так, як Ісус звелів їм: привели ослицю та ослятко, поклали на них одяг, й Ісус сів на неї. Народ же, якого було багато, простеляв свою одіж по дорозі, а інші зрізували з дерев гілки і розкладали по дорозі. Люди, що йшли перед ним і ззаду, кликали: «Осанна Синові Давида! Благословен Той, що йде в ім’я Господнє, осанна на висоті!».

Чим пахне?..

Останнім часом щось забагато аналогій напрошується з міжвоєнними роками минулого століття. Ви звернули увагу, як часто звучить слово «Мюнхен»? А теперішня економічна ситуація цілком надається до порівняння з «Великою депресією»? Конфронтації, зубожіння, неспроможна влада — і от уже хочеться «сильної руки», ну бо «скільки можна».

Депутатів — на іпотеку

«Щороку держава витрачає мільярди на те, щоб забезпечити ту чи іншу категорію, в основному високопоставлених посадових осіб, житлом», — констатував Президент Віктор Ющенко на нараді з підтримки будівельної галузі, передає агентство «Українські новини». За словами глави держави, якщо витрати, передбачені бюджетом на фінансування службового житла, направити на компенсацію процентних ставок або першого внеску з іпотечного кредитування, то обсяги будівництва доступного житла для чиновників збільшилися б у три—сім разів. «Замість того, щоб допомогти 5—10 службовцям, ми допомагаємо одному», — сказав Президент. У цьогорічному бюджеті немає ніяких змін у цьому питанні. Тим часом будівництво службового житла досі є таємницею за сімома замками. А восени минулого року уряд ще розширив категорії держслужбовців, яким може бути надане службове житло.

«Щит»: за «новий порядок»?

«Щит»: за «новий порядок»?

Громадська організація колишніх міліціянтів і службістів «Щит», яка на власний розсуд розганяє наметові містечка в центрі Києва, промарширувала вчора цим самим центром, вимагаючи «громадського порядку», «жорсткішого контролю» за ним, а також «відмови від практики наметових містечок у політичних цілях» на центральній площі столиці. В руках марширувальники тримали білі прапори, обведені червоним квадратом і перекреслені через центр, які імітують щось на кшталт дорожнього знаку «Заборонено». Що саме «заборонено» — незрозуміло. Єдине, що досі заборонили «щитоносці», — це право на зібрання і протест для учасників одіозної але в цілому мирної акції «Геть усіх!», розгромивши їхній наметовий табір на майдані Незалежності за невтручання присутніх співробітників МВС.

Такого ще не було

Такого ще не було

Два дні тому сомалійські пірати захопили судно «Ганза Ставангер» під прапором Німеччини, яке належало компанії «Леонард унд Блумберг Редерай» із Гамбурга. Як з’ясувалося, серед 20 осіб екіпажу є двоє наших співвітчизників: третій помічник капітана та моторист. Сам капітан — громадянин Німеччини, є також троє росіян та 14 філіппінців. Як повідомив речник МЗС України Василь Кирилич, у Гамбургу створено оперативний штаб, до складу якого входять представники компанії–оператора, спецпідрозділу з боротьби з кримінальною злочинністю та МЗС ФРН. Причому німці одразу заявили, що всіма питаннями, пов’язаними зі звільненням судна та екіпажу, займатимуться самі, а будь–яка офіційна інформація щодо визволення судна буде отримана лише каналами МЗС ФРН. За інформацією з цих каналів, телефонний зв’язок із судном відсутній. На думку представників компанії, це пояснюється тим, що «Ганза Ставангер» у даний час прямує до берегів Сомалі. Вимоги піратів також невідомі.

Не депутати, зрозуміють!

Не депутати, зрозуміють!

Учора вранці студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка мали непересічну «лекцію з кон­ституційного права», яку їм прочитав не хто інший як гарант Конституції, Президент Віктор Ющенко. Ви­сту­паючи перед аудиторією вочевидь освіченою та критичною, глава держави окреслив основні напрями змін, які він запропонував до Основного закону.

Зустрічний рух

Ідею «взаємності» подав ще в серпні минулого року Президент Віктор Ющенко, коли своїм указом доручив «вивчити питання отримання віз громадянами України» та «внести пропозиції щодо забезпечення взаємності». Ще тоді почалися розмови, що така взаємність може бути зі знаком «мінус» і означати скасування наданого у 2005–му році права для громадян ЄС відвідувати Україну без оформлення віз. Наприкінці березня 2009 року ця ідея ожила на вустах Віктора Балоги, керівника секретаріату Президента.

«Навіщо красти, якщо у мене є церква?!»

«Навіщо красти, якщо у мене є церква?!»

«Якщо є два праведники у цій країні, то я — один із них», — скромно заявив старший пастор «Посольства Божого» Сандей Аделаджа, причому не уточнив, хто другий праведник, залишаючи, напевно, вакантним місце біля себе в українському пантеоні. Хоч прес–конференція була присвячена 15–річчю церкви «Посольства Божого» в Україні, про ювілей говорили мало: «Тінь падає на цю річницю, через звинувачення, висунуті проти мене», — заявив пастор Сандей. Недаремно, адже через крах сумнозвісної фірми «Кінгз Кепітал», у якій заставили свої квартири багато прихожан Аделаджі, і до організації якої причетні наближені пастора із керівництва церкви, кримінальну справу за шахрайство порушили і проти самого Сандея Аделаджі.

Злидні з дипломатами

Злидні з дипломатами

Зовнішньополітичне відомство створило робочу групу, яка складе список посад у представництвах України за кордоном і навіть самих посольств, що підуть під скорочення. Дипломати змушені це визнати, хоч і намагаються втримати гарну міну при поганому фінансуванні. «Йдеться, швидше, не про скорочення посольств, а про їх оптимізацію», — сказав на брифінгу речник МЗС Василь Кирилич. Проте завданням робочої групи є саме «скорочення посад в установах, а також збільшення кількості посольств за сумісництвом». Останнє означає, що посольства «укрупнять»: зроблять одне на кілька країн, як це зараз є, в основному, в Африці.